Romanovske ovce

Рецимо о овоме говорим, ово тешко и да је Ф2 генерација...
jb2opl.jpg
 
Epa Velimire,Velimire reću ja tebi nešta!
Ovaj rep i ja sad prvi put vidjeh kao i ti iako ih imam više od tri godine i kako reče moje stado skupljeno je od tri gazde a dok ja utvrdim od koga mi je stigla čut će me!
Slaviša vam je nedavno objasnio promjene dopuštene i ne dopuštene i objasnio je šta je naj važnije a to je da daju potomke 100% u tipu.
A moje ovce su se do sada pokazale svojim vrhunskim rezultatima a to je broj dobivenih janjaca!!!!!:haha:
 
Врло неозбиљан одговор Медолина. На слици се виде репови пет, шест оваца. Слика баш није најјаснија да бих анализирао још неку сумњиву овцу. Чак и да је само ова једна међу пет, шест и то је превелик проценат, скоро 20 посто... То значи у стаду од двеста комада једно 40ак оваквих репова... и то све са папирима!!!! Нешто се не сећам, ако те не мрзи потсети ме о каквим је променама допуштеним и не допуштеним говорио Славиша. А шта су по теби потомци у типу? Јер довољно само да јање буде црно? Добијао сам јагњад у Ф2 генерацији која су била скроз у типу и касније кад одрасту не могу се разликовати од чистих романовки. Па ипак нисам их продавао као чистокрвне. Дужина репа углавном открива мешанца, али и то није увек случај. Поздрав , и не замери на искреним запажањима.
 
Ma slušaj ti velimire a tko si ti da ti odlučuješ šta valja a šta ne:haha::haha::haha:?
Tko si ti da sereš po mom poslu i stadu,stavi ti slike svojih ovaca pa se onda pokaži a što je naj važnije reci kakve postižeš rezultate,ti vjerovatno kod kuće ne smiješ usta da otvoriš pa se na forumu iskaljuješ?Prva trgovina ženskih janjadi ovih dana ode za Bosnu a nadan se do jeseni da ću prodavati i u Srbiju!:osmeh:
Poštivam sve ljude na ovom forumu ali mislim da si malo pretjerao i mislim da tebi smetam ja što sam iz Hrvatske na što ti mogu samo reći da si JADAN SRAMI SE!!!!:udri:
 
Poslednja izmena:
eeeeeeee necemo se vrijedjati NACIONALISTICKI
medolina ima sigurno puno posla i dobri rezultata ali i netreba se prehvaljivati da su sva grla perfektna kao sto je velimir naveo i meni se ovaj rep cini malo sumljiv i one pored nje
ali i onaj koji nije izlagao svoje da govori o drugima ja iskreno sve sto sam vidio od medoline su jako dobra grla i necu vise nista da govorim:ppozdrav:
 
nacionalistickim stavom na ovom forumu @ medolina ne postizes nista,ovde tome nije mesto,nije bilo i nece biti (samo od moderatora mozes dobiti sankcije)
sto se tice kvaliteta velimirovih grla ima slika u ovoj temi a takvih repova medju njima garant nema,ko je video njegovo stado uzivo zna o cemu govorim ako slike nisu dovoljne
svu srecu u daljem radu zelim i iskreno se nadam da ces uspeti da se probijes na srpsko trziste
 
Tako je Petrovo! Potpuno si u pravu jer ako pročitaš šta sam napisala sinoć vidjet ćeš da sam se i ja iznenadila ma koliko to naivno zvučalo.
Već danas sam po broju ušne markice došla do osobe koja mi je tu ovcu prodala i "sve mi je jasno" zašto je to tako,a ja kako i rekoh kupila sam ovce od tri gazde i ovnove od četvrtog.
Bez obzira na okolinu ja ove godine namjeravam povećati stado za 50kom. i tako i na zimu sve do nekih 500 ovaca matičnog stada.
Za one koji ne znaju u HR cijena janjadi je 2.5-3 € kg žive vage a na jadranu je i puno skuplje.
Kako mi reče kolega iz Bosne kod njih se traže "čiste" a isto tako i melezi Romanove.
Pozdrav S V I M A :ppozdrav:
 
velimirova grla vidio na slikama koje je postavio miladinovic ako sam u pravu
grlima nema mane cak mislim i da su jedna od stada romanovski od kojih su sva perfektna i da su to grla za izvoza i velimire svaka cast za takva grla
ko ima takva grla sto posto cista ima pravo da da primjedbe:ppozdrav:
 
Mislio sam da iskuliram,ali ne mogu....jer ovakve "niske poruke" kolege/nice MEDOLINE na racun Velimira stvarno treba sankcionisati.Zasto takva reakcija kad su sve ovce kol.Medovine vrhunske?Zato sto kolega Velimir nije slepi Srpski pesnik Filip Visnjic,pa da ne vidi ono sto treba da vidi covek sa iskustvom,covek je zapazio neke sumnjive stvari i odmah problem.Savrsena fotografija moze dosta da prevari,a tek kad se na slici vide kojekakve sumnjicave stvari,uzivo je sigurno toga znatno vise,to je tacno sto posto.Tako da kolega Velimire svaka Vam cast na zapazanju i ociglednom teoriskom a i prakticnom znanju u oblasti Romanova i njihovih meleza,a Vi Medolina mozete samo da se sramite zbog veseg posta ili stidite kako bi mi odavde rekli.:ppozdrav:
 
@medolina,
ako si toliko iznenadjena sto je neko sa slike a ne ti utvom stadu sa kojim si svaki dan primetio meleza kako mozes nekog koga nepoznajes i ko ima pravo da iznese svoje misljenje nazvati ovakvim imenima.
Da li forum sluzi da razmenimo misljenja i pomognemo jedni drugima ili da se pljujemo zato sto neumemo svi da se kezimo i ulizujemo pojedincima tapsemo im i saljemo smeske jer smomi jadni mali pilicari sa po pet ovcica a vi lideri u svemu pa niko nista osim::svaka cast:: nesme da vam kaze.
Sta ako nas deset deli Velimirovo misljenje znaci svi smo jadni glupi naivni i nepismeni kad je romanov u pitanju.
Da vas razuverim da nisam nacionalista da me nebi prozivali bezveze reci cu jos ovo do malopre dok nisam procitao sve ovo sam bio vas potencijalni kupac priplodnog grla cak bio spreman ostalima da vas preporucim ali cu sada morati da se opredelim za nekog sitnog jadnog malog odgajivaca koli iskreno prihvata sugestije ali ih isti tako i deli.
Ja vam zelim svaku srecu u buducem radu i iskreno se nadam da cete nauciti st znaci rec kolegijalnost.
Izvinjavam se zbog :off_topic: ali nisam izdrzao da nereagujem kad vec to urednik nece ili nema vremena da proprati ovakve bljuvotine:udri::udri:
 
nije bitno ko koliko ima grla vec kakva su grla ja velimiru nemam primjedbe grla su mu izvanredna ako neko vise zna netreba ga kriviti svaka cast velimiru za ovakva zapazanja
 
Poštovani "kolege" kao što ste i sami rekli svatko ima pravo na svoje mišljenje pa tako i ja. Na ovom forumu vidjela sam svašta i dobrog i lošeg što je i normalno. ja osobno ne smatram da ikome od VAS moram podnositi račune gdje sam kupila svoje stado i kako samo želim reći ono što sam i bezbroj puta do sada SVE MOJE OVCE IMAJU RODOVNIKE koje si nisam napisala JA sama nego "selekcijski centar u ZG. tj. stočarska služba u Hrvatskoj pa ako oni ne znaju što valja kako bi ja onda trebala znati jer sam kupovala janjce stare cca. 2 mj.Dragi moji kolege vidim da ste se svi zdušno udružili da branite kolegu Velimira što je i normalno jer on je ipak "MUŠKO" a poznato je da muškarci uvjek moraju biti u pravu pa čak i onda kada to nisu.Što se tiče "vrijeđanja" to mi nije bila namjera i žao mi je što je to tako svaćeno istina je da ne poznajem "kolegu" Velimira ali isto tako on ne poznaje niti mene pa smo tu isti samo što sam ja stavila svoje slike u dobroj namjeri jer nisam znala da će na kraju biti tako kako je sada.Primjetila sam još nešto danima ne pišete ništa a kad vidite da netko stavla svoje ovce i janjce potrudite se da svakome nađete neku zamjerku i to većina VAS.Samo da znate nije isto imati 10 ili 200 ovaca i još toliko janjaca pa stavite tu brojku na papir i razmislite koliko je to posla i svega ostalog, ja se trudim da održim svoje stado na najboljem mogućem nivo da mogu biti zadovoljna i ja i oni koji kupe od mene a do sada je tako bilo a ja ću se potruditi da tako i ostane.Poštovani KOLEGE i ja Vama želim puno sreće u dalnjem radu i životu a o značenju riječi "kolegijalnost" ima njih puno koji bi trebali naučiti šta ona zapravo znači!!!!!!!!Srdačan pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!:nono:::spreman na sve::
 
naravno da nije isto 10 ili 200 ovaca ali vazno je neka ih je i 10 ako su ciste a ne 200 a pola mjesanci
Velimir je samo iznio svoje znanje zbog cega je uslijedila burna reakcija i neka sve imaju rodovnike pravi poznavaoc romanovskih ovaca ce ih sam prepoznati
 
znaci stocarska sluzba vam je ko i u nas problematicna,super,znaci cela stara Juga je u kanalu s tim...pravi uvod za EU
200 grla bilo koje rase je ogroman posao a kod romanove zbog jagnjenja sve se to duplira tako da svaka cast za to
sto se tice slika bas sa njih vecina kolega sa foruma je naucila ponesto bar ja jesam bas bas dosta
 
Ajmo malo spustiti loptu na zemlju.
Nema potrebe da se pojedine kolege ili koleginice ljute.Možda niko nije u potpunosti u pravu.
Svi uzgajivači koji imaju veća stada i koji isključivo žive od tog posla, trebalo bi da posjeduju i odredjena znanja o vrsti i rasi koju drže (kao i u svakom poslu-profesionalac). To je posebno važno kada uzmemo u obzir da vlasnici tih stada drže i prodaju ovce za dalju reprodukciju.Njihovo eventualno neznanje će rezutirati slabom prodajom priplodnog materijala (kao i svaki loš automehaničar -jednom zezne i nikad više) .
Medolina da je znala ne bi postavila fotografiju na kojoj je očit dokaz da je dotično grlo križanac. Isto tako da je znala ne bi se pravdala da je to grlo ipak dobro i da njeno stado "daje vrhunske rezultate".Medolina nemoj dozvoliti da jedno ili nekoliko grla kvari ukupan dojam o tvom stadu.Takva grla treba izlučiti, a ti se trebaš izviniti kolegama jer se bezrazložno ljutiš, da ne kažem vrijeđaš (oprosti na iskrenosti).
Kad smo već kod ove teme hoću da kažem da kada je u pitanju nabavka kvalitetno priplodnih ovaca, vlada opšti haos kao ni u jednoj grani stočarstva.Svako ko nabavi par grla postaje uzgajivač priplodnog materijala, da ne kažem mini reprocentar i prodaje po masnim cijenama.Svako grlo je za dalju reprodukciju, a pored toga (zahvaljujući našim balkanskim manirima)može se dobiti i odgovarajući pedigre.Tako će nam biti još dugo,dugo dok god se selekcija i selekcijski rad podcjenjuje.Svaki uzgajivač koji želi da nauči malo više o rasi koju drži i pošteno koristi selekcijske metode najviše doprinosi (mislim da ovakvih ima najviše na ovom forumu).
 
Au au,nisam dva dana ovde i odma haos ( :haha: :haha: )
@MEDOLINA
Velimir je samo izneo svoje misljenje,zato ovaj forum i sluzi.Nece da se lazemo,msm bar nebi trebali kada bi svako svakome pricao da su grla odlicna i ako nisu zasto onda postoji ovaj forum?!?!?
Forum sluzi za savete,kritike i pohvale.
 
u f 3 generaciji rep je dosta kraci nego ovaj sto je kolega velimir citirao... to znam jer u toru imam mladu ovcicu koju sam uzeo od kolege miladinovica koja je f 3 .. tako da ako cemo o ovom zaokruzenom grlu-to tesko da je i f3 a kamoli cisto grlo.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh