Romanovske ovce

A ja sam mislio da smo mi sa rusima ,kad ono nije nego Turci.Sada ce rusi lakse da prolaze kroz Bosfor I Dardanele.
 
inace turci su odradili i uvoz iz Kanade embriona romanovske ovce...ko zna mozda jednog dana nova krv romanove stigne iz turske u srbiju
 
ako ja ne gresim s mojim skromnim ruskim vidim da dozvolu za uvoz dao je licno presednik Rusije posle petogodisnjih peripetija,toliko o tome koliko je jednostavno dobiti ovu rasu iz postojbine....
 
pa mi bi je barem prvi zrebali dobit vise bi je zelio iz rusije nego iz turse jer je iz turske mozemo dobit kad oni krenu naseljavat nase prostore
 
nema veze odakle je samo da se dodje do sveze ruske krvi.I
z Jaroslavlja nesto dobit s instituta to je san svakoga ko se bavi ovom rasom,ali san koji ce biti tesko dosanjan
 
ovan je jako lijep cist i mlad a bome i dobre kilaze jeli bio do trojki ili vise samo sto mu jos ne vidim vecu vunu na vratu
koliko je placen ako nije tajna
 
po rodovniku dvje godine i tri mjeseca a ovaj tip nema grive oko vrata a gospodin je kostao otprilike kao dobra junica 1000km,hehe
 
Berke ovan je lijep ali ošišaj ga.Kad je ošišan mislim da se onda može bolje da vidi kakav je.
Ovce su super ali kako gore neki rekoše da ako ima bijelo na repu nije čistokrvna sa čim se ja i Miladinović nismo nikako mogli složiti jer je nevažna boja repa.
Pozdrav svima i napominjem da imam i ja ovna za prodaju sa papirima gore objavljeno!
 
beo rep je nebitan,tako bar kazu neki standardi za ovu rasu
a druze @berke imate stado koje zaista obecava,svaku srecu zelim u daljem radu(ne pita se sta je skupo vec sta je isplativo kako bi rekao Zaharije)
 
ovna sam kupio od prijatelja iz bl a on ga je kupio u bjeljini prosle godine, a u vezi ovog bjelog repa jedna ima stvarno bjeli rep ali ni majka ni otac od ove ovcice nemaju bjel rep,pa sad sta je ja neznam...
 
kilaza jeste extra,samo nam jos reci u kolikom leglu je ojagnje i odgajen i cime je hranjen da imamo potpunu sliku
jesi li racunao prosecan prirast svih jagnjadi da razbijemo zabludu da romanovi stoje u mestu:)
 
Nazad
Vrh