Romanovske ovce

Zelim da kao novi clan ovog foruma pozdravim sve ljubitelje ovaca a posebno rase romanovski posto u skorijoj buducnosti imam namjeru da nabavim par janjaca ove rase.Nadam se, da cu dobiti od iskusnih poznavalaca ove rase par iskusnih savjeta za pocetak ukoliko bude bilo potrebe za to.Poseban pozdrav upucujem mom zemljaku g-dinu Slavisi Njegicu.Pozdrav za sve!
 
Што је вуна дужа она је беља јер влакна пуха која су финија , заступљенија и дужа у односу на дебља црна осијаста влакна и романовска раса са дугом вуном баш овакво изгледа као овај ован. Када се ошиша треба да је сиве боје.Бели пигмент се дозвољава на глави,врату , ногама и репу. Ако јагње има белог по телу онда се не оставља за расплод. Леп ован :D
 
Hvala Velimire za pojašnjenje i u potpunosti se slažem! ::svaka cast::
Za Petrova. Kod mene kažu što je bolja griva to je Romanov lijepši! :cao:
I još da kažem mene su učili da ako želiš imati "šampiona" da takav do godinu dana mora da izdvojeno samo jede i raste. :D
Pozdrav svima! :ppozdrav:
 
pozdrav ovcari,vec duze vrjeme citam ovaj forum a od skoro sam i clan ali se neukljucujem u pricu posto od ovcarstva sto znam to je sa ovog foruma,ali toliko sam proucio ovu temu da nisam mogao izdrzati i pre tri dana sam kupio osam jagnjadi ciste romanovske tako da ako naidjem na neke probleme vi ste krivi,niste pisali o tom,heheh pozdrav
 
Evo malo romanovskih iz Mionice

Molim kolege za procenu ovna, ima tu i jedna lepa ovcica i jedna meleskinja
 
Imaš gore u Meniju "Moje poruke", mora da imaš crveni broj jedan u zagradi.
Otvori i pročitaj, pa mi odgovori ali isto porukom. Hvala

:ppozdrav:
 
Petrovo je napisao(la):
misliš li na kilazu po mojoj procjeni 73-82kg
Ne samo kilazu vec upravo eksterijer a sto se tice kilaze nije meren ali i ja mislim da je tako.
Ovo je inace ovan moga prijatelja :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh