Romanovske ovce

zavisi zasto drzis romanovske ovce i sa cime je uporedjujes,da postoji druga rasa koja ima veci prihod mesa to postji
 
pozdrav ljudi imali koga iz okoline bijeljine cujem da su dvorovi pod vodom dali je slavisa spasio stado
 
U Dvorovima je haos,Slavisa se ne javlja na telefon. Nadam se da su on,porodica i stado bezbjedni i zelim im puno srece i brz oporavak od nepogode kao i ostalim kolegama ciji su posjedi ugrozeni ili osteceni.
 
Imam pitanje,jedna od mojih romanovih,ojagnjena pre 15 dana vec treci put se pari za to vreme(po svim pravilima to su lazni estrusi ali zadaje probleme jer su svi ovnovi sad s ovcama i prave guzvu),o cemu se tu radi uopste?ona stoji kao i pri normalnom ciklusu
 
Pero,ocigledno imas nimfomanku u stadu.... :haha:,verovatno neki trenutni hormonski poremecaj!Entuzijasta drugar,verovatno se salis kad si ovo napisao za tacno 15dana?Ja jos nigde nisam cuo da je to neko imao,a i fiziloski tesko da je to ostvarivo,s'obzirom na duzinu trajanja ciklusa ovce.Ja sam imao sa 35dana i to jednom u zivotu,sa 42dana to se desasvalo cesc,a uobicajeno je ako je sve kako treba 8-10nedelje posle jagnjenja da ostanu sjagnjenje. :ppozdrav:
 
Nimfomanka ili ne uglavnom oni moji jadnici pocrkase oko nje,posto je ponovila to i danas trajno je odvojena iz stada s jagnjetom.
Ne znam sta je u pitanju i meni je cudno,obicno je tako Deki ko sto kazes,posle 40 dana ostaju sjagnjene.
 
Miladinovicu

ja takvu imam vec 5 godina i nebih je dao za nista,svake godine se jagnji i zdrava je kao dren a ovnovi "odrzavaju kondiciju".
 
kobile se obicno pripustaju 9og dana,kod krava je servis period 45 dana,ali znam za slucajeve osemenjavanja na 21 dan posle teljenja i bude uspesno. mozda i ta ovca zna nesto.pusti joj ti jednog da se malo zabavljaju pa za dve nedelje opet i onda nam se pohvali za par meseci ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
I mene zivo zanima sta je po sredi,nije to jedan ciklus vec 3,prvi put stajala,majka je odmah odvojila,pustila je i bilo sve ok,posle 2 dana opet ista pesma,i tako jos jednom.
Odrzavaju oni kondiciju ali nisu iste snage a nesto se i ne vole pa bi neki mogao lako da nastrada to je ono sto mene najvise brine a za nju me briga,moze joj se
 
dejan26 je napisao(la):
Entuzijasta drugar,verovatno se salis kad si ovo napisao za tacno 15dana?Ja jos nigde nisam cuo da je to neko imao,a i fiziloski tesko da je to ostvarivo,s'obzirom na duzinu trajanja ciklusa ovce.Ja sam imao sa 35dana i to jednom u zivotu,sa 42dana to se desasvalo cesc,a uobicajeno je ako je sve kako treba 8-10nedelje posle jagnjenja da ostanu sjagnjenje. :ppozdrav:
imao zapisano kad se ojagnjila prvi put, nisam stvarno video kad se parila ali zato znam kad se ojagnjila drugi put, kad se oduzme vreme koje je potrebno da posle oplodnje nosi jagnje, ostaje 15 dana tacno, ni u dzep mi ni iz dzepa hoce li neko poverovati ja kazem da je informacija 100:% tacna, to mi se samo jednom desilo i samo sa tom ovcom...
 
И код мене код једне мелезанке романов сам имао случај да се парила мислим сутрадан по јагњењу, не сећам се тачно, али је имала терање без реда после два, три, пет дана. Сјагњена је остала тек после око месец дана. И код једне романовке исти случај био али после побачаја.
 
Gospodo, može li mi kod od Vas detaljno pojasniti pravilan način odlučivanja jagnjadi od ovaca. Bojim se mastitisa i sličnih problema, pa gotovo da spavam sa svojim ovčicama (kubljene od gosp. Njegića). Pošto ima različitih mišljenja ili principa jednostavno nisam siguran koji je ispravan. Od kojeg dana nakon jagnenja se jagnjad odvajaju od ovce, koliki su vremenski intervali i slično. Zahvaljujem Vam na pomoći unaprijed.
 
Jagnjad počinem odvajati 10 dana po jagnenju i prihranjujem pustam ih ovcama 4puta i noću brzo se naviknu. Lučim sa 2meseca. Pred zalučivanje na 15 dana sisaju dva puta ne spavaju sa ovcama. Zadnje nedelje sisaju jednom dnevno. Po zalučivanju ovce hraniti što tanje i ograničiti vodu da nepiju site 3-4 dana i nećeš imati problema sa zasušivanem ovaca a jagnjad su priviknuta na koncentrat i seno
 
sarbanac je napisao(la):
Jagnjad počinem odvajati 10 dana ...............................a jagnjad su priviknuta na koncentrat i seno

Dobrodošao na forum, ali bi zamolio da se iz naslova tema u tvojim post-ovima izbaci ovo Alo bre, već je dovoljno samo kliknuti na ODGOVOR i u naslovu se dobije "Odg: ........." i naslov teme, kao što to drugi rade ?!

:ppozdrav:
 
Edin Crnalić je napisao(la):
Gospodo, može li mi kod od Vas detaljno pojasniti pravilan način odlučivanja jagnjadi od ovaca. Bojim se mastitisa i sličnih problema, pa gotovo da spavam sa svojim ovčicama (kubljene od gosp. Njegića). Pošto ima različitih mišljenja ili principa jednostavno nisam siguran koji je ispravan. Od kojeg dana nakon jagnenja se jagnjad odvajaju od ovce, koliki su vremenski intervali i slično. Zahvaljujem Vam na pomoći unaprijed.
Prvo: postoji posebna tema vezana za ovu problematiku
Drugo: "pravilan" nacin odlucivanja je vrlo relativna stvar i mnogo faktora utice na to kada ces i kako odluciti jagnjad.Pojedini odgajivaci odvajaju jagnjad odmah od majki i tako ih polako privikavaju, drugi (medju koje i sam spadam) to ne cine do konacnog zalucenja.Predhodno ih sa 10-15 dana zivota pocinjem prihranjivati.
Mozda nebi bilo lose da se posavetujes i sa g.Njegicem jer postoje neke specificnosti za pojedine rase ali jedno je sigurno to nije nikakva nauka i nema potrebe da strahujes niti da spavas pored svojih ovcica.
Kad konacno odvojis jagnjad od majki bitno je da redukujes hranu i vodu majkama i da pratis stanje vimena i po potrebi izmuzas (nikako na pod ovcarnika) i nebi trebalo da bude problema.
 
Nazad
Vrh