Romanovske ovce

ja ovu rasu relativno slabo poznajem ali iz ovoga sto sam video na forumu kod ::super:: drugih odgajivaca, ovo izgleda jako pristojno, mogu reci dobro
 
Pozdrav svim kolegama, a posebno nicolai i Miljkoviću.

Lepe ste fotografije napravili i žao mi je što nisam uspeo otoći na smotru u Bjelovar. U proteklom periodu dosta putujem i imam previše obaveza na farmi. Jagnjenje, parenje, šišanje, sajmovi, smotre i dr. Protekle sedmice sam izlagao ovce sa moje farme na Banjalučkom sajmu i zahvaljujem se svim ljudima koji su posetili naš štand, a izvinjavam se svim sa kojima se nisam mogao sastati i razgovarati. Možda je greška što niko od hrvatskih kolega nije objavio termin održavanja smotre u Bjelovaru na Forumu, vredelo je otići tamo i pogledati eksponate. Ovce na fotografijama su odlične :D i krajnje je vreme da organizujemo prvu specijalku na našim Ex-YU prostorima. Molio bih sve zainteresovane uzgajivače da me kontaktiraju na PP kako bi se mogli organizovati i jednu takvu ideju realizovati.
:ppozdrav:


Nekoliko fotografija mog stada sa sajma u Banja Luci.

2jecihe.jpg


nn8in8.jpg


qs61bp.jpg


24ffqdh.jpg


5o9lvs.jpg
 
Lepo lepo sve bolje i bolje imao si jagnjenje u pravo vreme da ima da se pokaze pojedinim skepticima romanovka moze zaista ojagnjiti i cuvati tri i vise jagnjadi mada pojedinci i kad vide tesko poveruju u svakom slucaju svaka cast pozdrav Slavisa :ppozdrav:.
 
Njegiću tebi treba zabraniti da se takmičiš na ovim prostorima, tvoje stado je za takmičenje u Češkoj ili Rusiji ::svaka cast::
 
24vpqwg.jpg



o0e33q.jpg



Valda sam uspio ubaciti slike, evo i mojih Romanki, volio bi cuti komentare, znam da se ne vide dobro ali slikat u opet kad stignem.
 
Istina je da se nevide dobro i tesko je bilo sta reci a da bude objektivno .Mozete li nam kolega dati koju informaciju u smislu koliko imate grla, kojih starosnih kategorija, od kuda grla poticu itd.?
 
Tako je Bosnian, za malo ste me prestigli sa post-om, red je da nam se novodošli član ViBo u najkraćem predstavi.

Za sada ćemo mu oprostiti jer je prvi put na Forumu u svojstvu člana (pošto se tek registrovao) - do sada je bio samo posmatrač-čitač!!!

Dobrodošlica u svakom slučaju, očekujemo predstavljanje! ::svaka cast:: :bravo:

:ppozdrav:
 
Zaista se izvinjavam :(
Posto sam se uclanio na vise foruma mislio sam da sam se i ovdje predstavio.
Sto se tice Romanovskih imam 4 zenska grla i jedno musko porijeklo je sa Han Pijeska, to je ono sto sam uspio nabaviti, od 4 zenske 2 su starije ovce i 2 dviske (trebale bi sve biti bredje).
Inace imam oko 120 ovaca od toga: 60 tak slovenki 40 tak jalovih pramenki koje planiram prodati za Kurbane 15 tak virtemberga i 5 romanovskih.
Novi sam u ovom poslu/hobiju :) prve ovce sam nabavio sredinom jula ove godine, znam da mislite da je ovo previse za pocetnika ali imam nekog teoretskog znanja, prakticni dio za sad ide dobro.
Imam pitanje za Bosnian-a iz kog dijela Visokog je, posto smo zemljaci :).
 
zna li neko gde se u srbiji mogu kupiti romanovke i po kojoj ceni zenska jagnjad romanovki idu
 
Na par mesta, mada ni Bjeljina nije daleko. Po meni ovo sto vidim na slikama kod Slavise je besprekorno ::svaka cast:: te ako imas kintu pravac tamo_Ovčarstvo je u Srbiji po meni zasad neisplativo ali svi se nadamo boljem.Na tvom mestu bih u ovom trenutku kupio par vrhunskih primeraka i množio dok ne dodju bolja vremena. Vidim da si iz Kraljeva pa ti je Aleksandrovac jako blizu, tamo ti je čovek koji je kupio 5 ovaca i jednog ovna u čistoj rasi od Časlava.Mislim da on za sada nece da prodaje nego samo mnozi za sebe,ali nije on jedini tamo. Postoji tamo jos jedan čovek koji je kupio nekoliko Časlavovih ovaca i zove se Aca iz sela Zleginje kraj Aleksandrovca, njegov tel je 062 276 396 ::namigivanje:: probaj kod njega. Ako hoceš i malo dalje da ideš prošetaj do Valjeva i tamo ima nešto primeraka.
Nadam se da sam ti pomogao :cao:
 
prijatelju niko nema sto slavisa ima kupis jednom i imas i znas sta si kupio i kod drugi ces imati ali nije to kvalitet svako hvali svoga konja dok ne osetis na svojoj kozi neznas kako je biti prevaren
veliki pozdrav i puno uspeha
 
Nazad
Vrh