Romanovske ovce

Uzivo je jos bolji,najbolji ovan kog sam ja video do sada uzivo,bar po izgledu,a i potomci su mu dobri,star je 2 god.
Sestra joj je imala 2 kom,sisali su do skora pa je malo mrsavija,parena je mlada,covek ih ne odvaja
Videt cemo sta ce bit od nje,do godine dana tesko je zakljucit o kvalitetu obzirom na genetiku ove rase na ovim prostorima,bilo je vecih i krupnijih al sa liskom ili im majke nisu bile po meri,tako da sam izabrao ovu
 
Pratim ovaj foruk jer je jako interesantan i zato sto sam ljubitelj životinja a zbog posla u Sarajevu nemam mogučnost da uživam kao Vi uz zaista lijepa stada koja posjedujete..

Iznad svega mi je draže što se i u BiH počela širit svjest o nabavci kvalitetnih grla. Srbija i Hrvatska već dugi niz godina to imaju a ovi ljudi što su se počeli oglašavat na forumu iz Bih svaka vam čast i samo naprijed...

Nadam se da ću kad dodje vrijeme imati od koga kupt nešto kvalitetno :D
 
Slike nekih od mojih romanovih,stari do godinu ipo
8voj28.jpg

2v9sojc.jpg

Ovnic beli levo od malog romanovca je mesanac Bergam x romanov,pustan je na par sjenickih da vidimo kakve ce potomke dati,cerke pre svega
16ln0ug.jpg
 
Dobri momci, posebno mi se dopada ovaj sa prve fotografije sto je iza ove dvojice naprijed, mislim da je on na drugoj fotografiji sam. Mozda malo pojacati hranu.
 
Da to je on na drugoj slici,proslogodisnje jagnje je.Dviska s prve slike je dojila do skora pa je malo mrsavija trenutno,ishrana nista specijalno samo ispasa.Sto se tice momaka,u kondiciji su posto sad imaju posla,sezona uveliko traje ::namigivanje::
 
Malo o melezenju sjenicke i romanova
majka i cerka od romanova,stara je 18 meseci i odgajila je dvojke,majka ima 3,5 god
februarsko osisano jagnje od romanova,jedno od najboljih iz te kombinacije,isti prirast je imalo kao mesanci s W
21ovts2.jpg

1hw7ls.jpg
 
Moj mladi ovnic(cetvrtina ceske krvi),osisan je,februarsko jagnje,slika je losija mobilni i sumrak.zbog izrazito crnog pigmenta i grive dobit ce ime Ciga ili Mrak:)
2cojwih.jpg
 
Zanimljiv mesanac kod kolege @Srele i ovca od "Velikog odgajivaca ruskih linija Milana iz matijevca".o kvalitetu sudite sami(slikana sa obe strane)
2vd5op3.jpg

oqbz94.jpg

10f1hxi.jpg
 
Evo romanovki sa sajma u Gudovcu(Bjelovar).
Mislim da su Romanovke na ovom sajmu O.K.,one i Safolk,a ostalo nije vrijedno komentara.
Tri gazde su izlagali,mislim da sva trojica imaju šta da pokažu,pogledajte sami,pa prokomentarišite:
Prvi gazda:

2lavo1w.jpg

f56r9k.jpg


Drugi gazda:

2d0nlt1.jpg

whglc1.jpg


Treći gazda:

2aan6oi.jpg

347aa29.jpg

jufp5i.jpg


Zanima me šta na ovo kažu ljudi koji imaju iskustva sa ovom rasom,između ostalih i Slaviša Njegić,ne znam đe je on,pošto već dugo nema njegovog komentara u ovoj temi...
 
Sasvim solidan kvalitet
kod treceg gazde ona crna ovca je skroz cudna a i ovan je skroz bez grive
drugi gazda se vidi da je spremio grla bas extra za sajam ::svaka cast::
solidan ovan kod prvog gazde
 
Nazad
Vrh