Romanovske ovce

Prema literaturi, romanovka u laktaciji daje oko 150 l mlijeka. Prijenos osobina kod ukrštanje je teško predvidjeti. Nekad će bit prenešena neka osobina, ne postoji pravilo. Trebalo bi ukrštati , pa ostavljati najbolje. Dugogodišnji proces.
 
postovane kolege, evo malo svezis slicica, po prvi put leglo sa svim zenkama od novog ovna. sad im je 2,5 meseca, skroz samostalne, majka im je drugojagnjenka a prvi put ove godine se ojagnjila sa tri muska jagnjeta koja sam vec prikazao,. Ove dve starije ovce ce se posle ovih belaca jagnjitii ispod novog ovna sredinom Februara.Novi ovan je tek u julu napunio godinu, tako da tek narednog leta ocekujem punu fizicku masu, za svoju dob je i vise nego odlican, a kako je receno negde da ovan odredjuje pol jagnjadima, po ovim njegovim prvenkama ocekujem dosta zenske jagnjadi za priplod i sirenje dobre plodnosti.

Jel kod vas pocelo zimsko jagnjenje ? pozdrav svima

2nukf84.jpg
2qstod1.jpg
a1qoo7.jpg
5nlq80.jpg
 
nadam se samo da tvoja jagnjad zavrsavaju za dalji priplod jer su ti matore ovce najbolje u svojoj rasi u srbiji, zao mi je sto imas tako malo ovaca (znam da nemas uslove za veci broj) pa postoji opasnost da se ta linija ne rasiri dovoljno po srbiji. koliko su ti stare te matore i do koliko godina zivota mogu da imaju tako brojna legla?
 
pozdrav kolega, jagnjad idu u dalji priplod, kao i sva do sada, u februaru ce ove dve ovce da se jagnje one su stare 6 i 3 godine, sad su usle naj bolju zivotnu dob inace im je veoma dug zivotni vek, ova sa trijkama je godinu ipo dana stara malo vise. uskoro cu siriti stado, na prolece cu verovatno ostaviti neko zensko i meni,, ali pod uslovom ako uspem da dobavim odgovarajuceg ovna sto je malo duzi proces, ali taman ce da stigne kad mlade zenke budu spremne za parenje. Na zalost u srbiji jos uvek nema novih linija koje su pri tom proverene na plodnost sto jeosnovno, ponekad se dese neke trojke i to je to. I to je ok, a li oa rasa je ipak nesto posebno, a dokazao sam i po cemu. pozdrav, pa posto smo blizu javi se i navrati 063/627543
 
postovane kolege, evo malo svezis slicica, po prvi put leglo sa svim zenkama od novog ovna. sad im je 2,5 meseca, skroz samostalne, majka im je drugojagnjenka a prvi put ove godine se ojagnjila sa tri muska jagnjeta koja sam vec prikazao,. Ove dve starije ovce ce se posle ovih belaca jagnjitii ispod novog ovna sredinom Februara.Novi ovan je tek u julu napunio godinu, tako da tek narednog leta ocekujem punu fizicku masu, za svoju dob je i vise nego odlican, a kako je receno negde da ovan odredjuje pol jagnjadima, po ovim njegovim prvenkama ocekujem dosta zenske jagnjadi za priplod i sirenje dobre plodnosti.

Jel kod vas pocelo zimsko jagnjenje ? pozdrav svima

2nukf84.jpg
2qstod1.jpg
a1qoo7.jpg
5nlq80.jpg

gdje si nabavio ovog ovna
 
Dobar dan kolege, hteo bih da zapatim Romanov ovce, drzao sa Il de frase i wit.Zanima me da li neko ima na prodaju ovce ili zensku jagnjad.Hvala Josip , Sombor
 
Prvi put na NS sajmu su izlozene Romanovske ovce. U ponedeljak kada smo dosli smo bili prijatno iznenadjeni jer je jedna ovca ojagnjila trojke, medjutim nesto kasnije tog dana ojagnjila se jos jedna ovca i dala jedno jagnje.

 
posto eksterijer nije glavna osobina romanovski daj nam malo podatke o plodnosti stada.inace i sto se izgleda tice nemam zamerki jedino zameram sto nisu osisane
 
Nazad
Vrh