Romanovske ovce

Hvala za pojasnjenje za bolesti koristit ce.
za pocetak-Sto se tice slike jagnjeta,izgleda da vam engleski nije jaca strana,majka je romanova (ima malo braon dlake na glavi ali to se tolerise sudeci po slikama ovnova iz rusije i evrope koje ste vi kacili) a jagnjad su melezi ocito(ewe lamb with her twins,ili na srpskom dviska sa svojim blizancima).
sto se tice toga da li uzimati sve sto se procita ili cuje zdravo za gotovo naravno da ne ali ucenje bilo cega je nemoguce bez toga,slozit cete se verujem
Posto vam engleski ne ide najbolje sudeci po ovoj gresci sta pise na sajtu nadjite nekog da vam prevede ima ponesto korisno.
pogledati svojim ocima uvek naravno nikad ne kupovati macku u dzaku.
Post je spojen: [time]1259685280[/time]
_________________________________________________
http://www.schok.cz/index.php?q=gallery&g2_itemId=24644
link za slike sa ove izlozbe,sudeci po izgledu i mom nikakvom ceskom mislim da su u pitanju mlada grla
 
Ma ne nisam ja ni otvarao link već sam samo dao površnu ocjenu za ovna i ovcu što si ti okačio!
Ja dosta dobro znam engleski i malo njemački ali največi problem je u tome što ja nemam veterinarski ili poljoprivredni(stočarstvo) fakultet. Tako da ja želim na ovome forumu s vama razmjenjivati iskustva i sve drugo što je opće korisno a ne demonstrirati neku veliku svoju pamet jer što nas je više to više i znamo svi skupa. :ppozdrav: :ppozdrav: :sreca:
 
agro lug je napisao(la):
Ma ne nisam ja ni otvarao link već sam samo dao površnu ocjenu za ovna i ovcu što si ti okačio!
Ja dosta dobro znam engleski i malo njemački ali največi problem je u tome što ja nemam veterinarski ili poljoprivredni(stočarstvo) fakultet. Tako da ja želim na ovome forumu s vama razmjenjivati iskustva i sve drugo što je opće korisno a ne demonstrirati neku veliku svoju pamet jer što nas je više to više i znamo svi skupa. :ppozdrav: :ppozdrav: :sreca:
Moj komentar je za Slavisin post,na njegov engleski komentar sam mislio.malo nas ovde ima fakultet iz tih struka ali bitno je da svi zele nesto nauciti i podeliti s drugima ,sve se nauci a ocarstvo nije nuklearna fizika:).
Cesi imaju neki svoj kriterijum verovatno na izlozbama,verovatno su finese u pitanju.
pozdrav
 
Postovani gospodine Miladinovicu,

Pa vi ste neka "gatara" i sve se kod vas svodi na pojam "verovatno" i sigurno da "verovatno" znate napraviti atomsku bombu.. ::svaka cast::

Vecinu fotografija kojih sam postavio na ovom forumu sam licno fotografisao i preko 90% su mojih ovaca i ne kitim se "tuđim perjem".
Koliko ste kvalifikovani (navodite da ste poliglota) da ocenjujete moje poznavanje stranih jezika, to neka odluce drugi. Ne bih više o tome, ali se nameće pitanje dok čitam vaše postove da li ste učeći tuđinske jezike zapostavili poznavanje maternjeg jezika?



Post je spojen: [time]1259698319[/time]
_________________________________________________

Legende šišanja ovaca: Rodney Sutton, Dion King (17.02 sec) & David Fagan.

Dobar video: http://www.youtube.com/watch?v=jr7AUvMCqjc&feature=related
 
Gospodine Njegicu ja sam mlad covek koji obicno zuri samim tim i gresi dok kuca poruke po forumima Chat roomovima i slicno,vecinom sam na netu preko mobilnog telefona koji je malo neudoban za kucanje,pravopisna greska je jedno uciteljice a neznanje nesto sasvim drugo ::namigivanje::(takodje je koriscenje skracenjica i raznih kovanica pozeljno i nazalost nepravilno po knjizevnom jeziku).Ja sam po prirodi i po profesiji matematicar i sve razmatram sa odredjenom verovatnocom ako znate sta je to malo dublje od kladionicarskog znanja :haha:.sto se tice slika koje postavljate koje su vase a koje sa neta lako se utvrdi.sto se tice vaseg poznavanja stranih jezika ja sam vas samo ispravio kada ste napravili gresku zasto se sada odmah brecate kao nesiguran krivac :sta:?
:ppozdrav:
 
Ovaj snimak je lud skroz :bravo: , ovo su majstori sisanja ovaca
Ali ako budemo iskreni i ovcice ili jagnjad su pripremljene za ovako nesto.Ne znam da li je neko od vas sisao krupnije ovce ali to ni blizu ne moze ovako da izgleda.Ja nisam neki veliki majstor u susanju pa mi za jednu lepo osisanu W ovcu bez povreda koja ima 90-100kg treba 7-8 minuta i da osisam 15-ak za redom.Ovi momci bi to dosta brze od mene uradili ali sigurno ne ovako kao ove ovcice od 40-ak kg. U svakom slucaju ekstra snimak :D
 
teorija je jedno a praksa je drugo

izasli smo iz rupe,za rupu radimo u rupu idemo i opet umremo glupi

praksa i iskustvo su znanje :udri: :udri: :udri: :udri:

::vino:: ::vino::
Post je spojen: [time]Tue Dec 1 22:16:32 2009[/time]
_________________________________________________
ovo su profesionalci ovi za dan osisaju pola srbije

meni su napravili nesto za sisanje ovaca nabije se u zemlju i stegne se glava
ovca ne mrda stoi i sisamo masinicom
11252yq.jpg


:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ако се добро сећам, Славиша, помињао си катастрофалне резултате код вештачког изазивања еструса у романовских оваца.Можеш ли написати нешто више о томе,
поздрав!
 
Pozdrav Velimire.

Mislite na na hormonalnu sinhronizaciju estrusa kod romanovske ovce ili neki drugi metod? Ako mislite na hormone moram pregledati štampanu literaturu (inače postoji nekoliko ruski radova, a na koje se pozivaju i naši autori), pošto nisam siguran da to imam u elektronskom obliku, morate sačekati da nađem malo vremena da vam to prosledim.

Iz mog iskustva najbolji metod za povećanje plodnosti vam je regulacija fito perioda, flašing, efekat ovna i "parenje iz ruke". Ne vidim potrebu da se koriste hormonski stimulansi koji u većini slučajeva izazovu cistične promena na jajnicima, pa i degeneraciju ovaria kod romanovske rase ovaca.


:ppozdrav:

P.S. Ako se ne zadovolje svi potrebni uslovi i ne eliminišu negativni faktori u toku graviditeta, velika je mogućnost da pored toga što je majka ponela veliki broj plodova, oni mogu tokom graviditeta u različitim fazama "propadati" do broja proste reprodukcije.
 
Slavisa, ovo oko sisanja si u pravu, tako i mi radimo na farmi, pored sisanja korekcija papaka, ptretiranje protiv parazita i vakcinacija ali to radi brat dok ja sisam pa se onda zamenimo.
A sto se hormonske sinhronizacije tice, vise puta smo o tome diskutovali ali moje misljenje je da takva mogucnost izazivanja estrusa za nase uslove proizvodnje nema neko opravdanje osim sto je skupa.
 
Ja moje sisam makazama i ne obaram,wec óna stoji ja je zakoracim i za 25 min gotowa,i to solidno,nekad je malo izujedam po zadnjim nogama,imam par fotki al me blam da okicam,smejali bi se swi!:):)Rekord 10 komada.
 
Slavisa Njegic je napisao(la):
Pozdrav Velimire.

Mislite na na hormonalnu sinhronizaciju estrusa kod romanovske ovce ili neki drugi metod? Ako mislite na hormone moram pregledati štampanu literaturu (inače postoji nekoliko ruski radova na tu temu na koju se pozivaju i naši autori), pošto nisam siguran da to imam u elektronskom obliku, morate sačekati da nađem malo vremena da vam to prosledim.
:ppozdrav:
Јесте на сунђере мислим а иначе нисам љубитељ тога.
Било би лепо кад имаднеш времена да проследиш то, хвала унапред.
 
Pretpostavljam da radis melezenje sa romanovom,kakvi su ti rezultati,jesu li ti se jagnjile ovce mesanci F1 generacije?kakva je plodnost i koliko su vece od cistokrvnih romanovih?
:ppozdrav:
 
Postovanje Gospodine Miladinovicu, kombinacija Romanov-Vinterberg 1,5 jagnje po ovci prosek. Cisti romanovi daju 2 jagnjeta po ovci prosek. Par cistih romanov ovaca imam poreklo iz Madjarske.
Malezi nisu losi neuobicajni su,vitalni ali spro rastu.. :D
 
Nema potrebe da mi persirate kolega.Hvala na ovim informacijama,ove godine cu imati nesto mesanaca pa da znam sta da ocekujem od njih.pozdrav
 
Интересантна ствар коју сам приметио пре неки дан, у Митићевој монографији "Овчарство", где је описан поприличан број различитих раса, управо романовској је одвојен највећи простор, читаве три и кусур стране а дата је и слика.Примера ради виртембергу непуне две, ништа више ни домаћим сортама...или је Митић био пристрасан или је ипак ова раса веома посебна...шта кажете, јел сам објективан :D
 
Nazad
Vrh