Romanovske ovce

dobro jutro radni narode hajmo jesmo li vredni :spavam:
@salemilo procitao sam tvoju ponudu na pvt ali je nisam bas razumeo kako si mislio?
 
dobro jutro radni narode hajmo jesmo li vredni :spavam:
@salemilo procitao sam tvoju ponudu na pvt ali je nisam bas razumeo kako si mislio?
Prosto Bojane ja ti ovoga trenutka isporucim jagnje a ti meni isto to za 7 meseci .

---------- Poruka napisana 15-12-11 u 11:52 ---------- Prethodna poruka je 14-12-11 at 10:23 ----------

Picture%2B064.jpg


---------- Poruka napisana u 11:58 ---------- Prethodna poruka je at 11:52 ----------

Picture%2B051.jpg
 
pozdrav kolega,

ukoliko si zainteresovan za kupovinu, pogledaj u postavkama od prosle nedelje ovna dve godine. na prodaju je na slikama sa mog profila su dve njegove cerke i mali sin koji je sada vec prodat. oko 15 januara ocekujem novinu , pa ce biti i muskih i zenskih naprodaju, jer ove godine necu prosirivati stado u vecem broji. samo dvoje zensko ostavljam ostalo ce biti na prodaju
 
vec sam skroz poludeo kad odem da namirujem ovce, jedan ovan za jaslama u jednoj strani, drugi u drugoj, ovce svuda, pa svakom od njih posebno kocentrat jutrom i u vece, pa sve ostalo samo prinosim i prinosim, jedva cekam da sve satavim zajedno
Samo tako može da se izvuče maksimum od ovaca, najlakše ih je sve sastaviti, pa ih onda pustiš ujutro a zatvoriš uveče i prema njima nemaš drugih obaveza i onda je prihod duplo manji
 
---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 20:06 ----------

kolege,

primetio sam da moje ovce svake godine mesecak dana pred jagnjenje grickaju svoju vunu i to prvo sa vrh ledja, neznam samo kako dohvate..........hrane se raznovrsno livadko seno ekstra kvaliteta i koncentrovana hrana jedan obrok, drugi obrog lucerka i koncetrovana hrana, mineralka i voda po volji. imam utisak da im u ovom periodu bremenitosti ponestane nekog vitamina pa se cupkaju. Sta ima u toj vunici? vakcinisane su pre mesec dana ivermektinom i faskoverom... suga nije
ima li ko od vas slicno zapazanje kod svojih ovaca

---------- Poruka napisana u 21:04 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

zna li neko od kolega postoji li mleko u prahu za jagnjad od prvog dana rodjenja?
 
Mikice firma Bankom Obrenovac cini mi se radi zamenu za mleko za jarad i jagnjad,mislim da imam tel.broj.samo sam ja skeptik po pitanju takvih proizvoda.
 
pozz, zasto si skeptik? pa ako je namenjeno jagnjadima zasto ga nedavati ao ustreba?

---------- Poruka napisana u 22:39 ---------- Prethodna poruka je at 22:38 ----------

jesi li ti kada koristio mleko u prahu?
 
Ja sam ove godine odgaio prase koje nije pilo kolostrum(krmaca uginula na prasenju).Mleko u praho sam kupio u vet.apoteci,nisam zapamtio proizvodjaca,ali znam da je pisalo "za telad"sto znaci da bi jagnjad i jarad mogla da piju i napreduju bez problema.
Mogu da pronadjem vrecu i pogledam naziv proizvodjaca, inace sam sa tim mlekom vise puta podizao podmladak.
 
Poslednja izmena:
Dešavalo se kad radim sinhronizaciju da ima viška jagnjadi. Ja sa hranio zamenom za telad sano. Mnogo bolje je kupiti običnu kozu i tako odgajiti jagnjad. Napreduju dosta bolje čak ne zaostaju za onima pod ovcom. Koza lako gaji dva pa i tri jagnjeta.
 
to u prahu sam vidio i pricali su mi kod prijatelja ovca uginula i ostavila blizancad koja su na svu srecu popila kolostrumposle toga kupili su mlijeko u prahu a jagnjad odma dobila proliv od njega tako da su morali da kupuju kravlje mlijeko ja mislim da bi bilo dobro mjesati pravo kravlje mlijeko i u prahu sto se koze tice treba koza da bude mlijecna jer je kozije mlijeko dosta rijedje tako da jagnjetu treba vise mlijeka
 
Dosta puta korisceno mleko u prahu za telad ali jagnjad lose napreduju verovatno je mnogo bolje imati kozu kao sto kaze kolega sarbanac.
 
Mikice koristio sam na farmi Agrotornik nisam zadovoljan zamenom ukoliko se ne koristi u kombinaciji sa mlekom ovcijim. ,imalo je 500 ovaca pa mi nije bilo problem da neku od njih muzem i da mesam sa mlekom u prahu(zamena)kazem ti mislim da jedino Bankom proizvodi kod nas zamenu za jagnjad.Srecko Mandic je koristio cesto zamenu mozes svratiti kod njega pa se raspitaj.zamenu za telad nikako ti ne bi preporucio .Pozdrav.mozda ova kombinacija sa kozjim mlekom da se pojaca sa zamenom jer je kozje mleko slabije od ovcijeg,ja sam obrano kravlje obogacivao sa iMPAMILOM,al je to skupa varijanta a jagnjad napreduju ekstra
 
@mirko šta ti je to impamil? Pošto ja imam mogućnost hranjenja obranim kravljim mlekom msm ako zatreba.
 
Kvicoje zamena mleka za decu.jbg ne moze da nevalja jednom prilikom sam koristio kod trojki za dohranjivanje i rastu kao ludi,al je skupo
 
To sam i mislio da je. Trebalo bi voditi računa o rokovima pošto je to kvarljiva roba a slabo se prodaje.
 
Nazad
Vrh