Romanovske ovce

O rasi zwartbles(ako sam pravilno napisao) ima vec otvorena tema,druga strana na temi rase.ipak je ovo tema Romamanovske,naravno Miladinovic je postavio par snimaka "gde ih vise nalazi?,Da da miladinovic je to postavio,otvorite kliknete prevod i dobijete sve sto vas zanima,karakteristike,standarde itd.
 
U njemacku nemoraju ljudi da zive od ovce a Ovcari dobiaju sibvenciju veliku i sigurne kupce da oni sve sto proizvedu daju lancano da njima nije lose ..moja prijateljica cuva mini ovce i odrzava gradkse parkove gde joj drazava placa mesecnu platu i u sezoni kad ovce miruju hranu i besplatnog veterinara i mnogo sta sto mislim to je malo sve drugacije.Evo jos neke slike od Zwrbles ovce.Sta se tice nove teme moze ali ja neznam kako znam da smo prekirsili pravilo strane zato ako zelite pocnite temu novu o ovoj ovci.

---------- Poruka napisana u 23:48 ---------- Prethodna poruka je at 23:43 ----------

ja neznam gde je nova tema otvorena ne snalazim se bas :sta:
 
Na strani 101 Bojan Ninberg je napisao da je romanov malo komplikovan za ispašu pa bih voleo da to malo pojasni
 
Za sve zainteresovane za romanov jedna sansa koja se netreba propusti 150 ovaca se hitno prodaju bremenite(NEMACKA) sa srdjenim karantinom i izvoznim papirima mogu vas povezati cena je 99e po grlu.
 
Da je rasprodaja u proljeće ja bih si kupila oko 20 komada...šteta
A koliko su stare ovčice?
lijepi pozdrav Bojane
 
Marina prodaje se celo stado razlicito stare od 1-do 5 godina sve su bremenite.Prodaju se iz zdravstvenih razloga znaci sansa kao i cena su bas super.
Jedno 10 nas udruzimo i napravimo biznis cena je 99e komad koja bi naj verojatnije sisla i na 80 e.Bice jos slicnih prilika nemoj biti tuzna.

---------- Poruka napisana u 16:40 ---------- Prethodna poruka je at 16:38 ----------

 
prilika je extra ali ako se ide u srbiju,prvi problem je karantin za taj broj grla...
cene analiza krvi su oko 70 eura po grlu ako se dobro secam,plus prevoz specijalnim kamionom
ja sam za tu pricu zainteresovan ali od pocetka price do uvoza dug je put...
 
HR primenjuje EU veterinarske propise, jer je zemlja kandidat, a u Srbiji se primenjuju drugi, stari, sa karantinom
 
Poslednja izmena:
pozdrav,dosli nalazi sa ubdukcije,kokcidioza,strile 5 iz veterine i da ne dodje sulfadimidin ode sve,posle njega je sve proslo
 
Primetio sam da se vecina romanivih ovaca pokazuje u zatvorenim ambijentima nijednu sliku nisam video stado u pasi dali neko moze da mi napise kako se ponasaju u pasi ove ovce?
Citao sam literaturu dosta da su jako nezgodne za ispasu na otvorenome da se rasprskaju kud koja u slucaju da ih nesto uplasi ispadne opsti haos ..to je literatura sada bih voleo da cujem i praksu ljudi koji cuvaju ovu ovce hvala na svakom odgovoru.Recimo kod nas vecina pasnjaka je okruzeno njivama ili nekom posejanom kulturom tako da ovako ponasanje stada nebi bilo nimalo pozeljno.
 
Bez obzira bilo bi dobro da znamo referentnu literaturu u vezi losi osobina ovaca na pasi. Nemci su uvek cenili i cene Ruse i sve sto dolazi sa te strane, vekovna tradicija.

Fotografije stada od 1200 ovaca koje pasu na prostoru od 4000ha, RF. Stado konaci u stalama, veliki je broj predatora i cesti su napadi na ovce. Predatori znaju razbiti stado, ali veza ovaca sa pastirima je dobra i pastiri dobro manipulisu ovcama, brzo ih skupe . Interesantno je da se u stadu redovno provodi antirabicna zastita (vakcinise se svaka zivotinja) posto je nemoguc drugi recept zastite.



472230608.jpg


---------- Poruka napisana u 17:36 ---------- Prethodna poruka je at 17:22 ----------

473.jpg


---------- Poruka napisana u 17:38 ---------- Prethodna poruka je at 17:36 ----------

45img_0767.jpg
 
Poslednja izmena:
P.S. Da bi razumeli o cemu pisem, pogledajte ge se nalazi organska farma ruskog kolege Sergeja Erofejeva. Zamislite kakva je ovde zima i kako je doci do dalji farmi, posto je ova u civilizaciji.


---------- Poruka napisana u 18:06 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

Ovce kolege Sergeja u svom zivotu vide veoma malo ljudi, izolovane su, slabo socializovane. Moze se reci da su izvorne, poludivlje. U zatvorenom prostoru se vide i dva muflona. Na videu se ne vidi nikakva posebna reakcija stada na stance, ovce normalno pasu i ponasaju se uobicajeno. Problemi mogu biti kod svake rase i psihologija stada se ispoljava tek sa pet i vise ovaca, sve ispod tog broja nije stado i tesko je za manipulaciju i uzgoj.
 
Nazad
Vrh