Romanovske ovce

hvala svima vama bolje vas naso.Medolina pitas za cenu .Ona varira po tome od koga bi kupila ovce veliki farmeri koji imaju mogucnost drzanja i drze Romanov da bi time obezbedili existeniciju svoju oni traze do 25kg 70 pa ta cena se krece i do 200 e sve zavisno.Dok je mnogo ljudi koji vole ovu rasu cuvaju je vise iz hobija imaju vise vremena za selekciju ali su ograniceni koliko broja grla mogu drzat oni su jeftiniji dosta po meni mnogo kavlitetniji od onih prvo navedenih.Sada poznajem nekog ko prodaje bremenite Romanov 25 njih cena po grlu bi bila 70 eura dok ako bi se sve uzele cena mogla biti i nesto niza.Znaci sve zavisi od koga kupujes od osobu koja od toga zivi ili onaj koji voli tu zivotinju i cuva je vise kao svoj hobi.Romanov je u vise navrata i dan danas se uvozi u Nemacku Posto je veliki broj Deutschrusen se doselilo ovde da zivi i ponelo sa sobom svoju tradiciju bilo ju je i u DDR-u tako da romanov ovca nije nesto pürevise rasprostranjena ali ima je i mogu se nabaviti dosta kvalitetna grla.
 
lose,otisao jos jedan veceras,a jutros sam odnio jednog na obdukciju ali nema nalaza do ponedeljka tako da mi vjerovatno u ponedeljak nece ni trebati
 
cuo sam da je uvoz iz nemacke za srb dozvoljen koliko je to tacno treba proveriti.Ima li zaiteresovanih ovcara za jedan zajednicki uvoz.Tako bismo napunili kamion i podelili troskove ?Ja sam jos i dilemi izmedju romanove i zwartbis obadve su jako plodne rase kod zwarbis su cesce trojke no jedinke Imju meso i u pasi se ponasaju kao vecina ovaca dok romanov je malo komplikovan za ispasu.Ako poznajete odgajovaca Zwarbis ovaca u srbiji voleo bih da sa njime skupim u kontaktu hvala unapred .
 
Mislim da 99% ovcara prvi put cuje za te ovce, verovatno ih nije video ni na slici, pa ako imas neku sliku tih Zwarbis ovaca podeli sa nama
 
ZWArtble je nastala 1920 godine u niderland .opis prevescu Zwarble je jedna velika ovca sa velikom muskulaturom ima srednje duzine rep koji se ne sece vec ostaje kakav jeste.usi su podignute boja je crna koja vremenski malo izbledi a obavezna je maska na licu bela i najmanje mora imati dve beline na nogama.Jako su plodne da su cesce trojke no 1 janje i ako se dobro hrane trojke sa lakocom podizu same.Tezina ovce 100 kg ovnovi do 160 kg. eto to je mali prevod jako interesantna rasa mislim da bi kao sto rece gore bato87 ova ovca zauzela svoje mesto i na balkanu.Cena u njemacku od 120 eura pa navise. To bi bilo nesto ukratko o ovoj rasi ako nekog zanima vise mogu da pomognem :ppozdrav:
 
Neko je pominjao da ne postoji savrsena rasa, ako je ovo sve ovako kako kazes, mislim da je to-to...
Nisu valjda i Nemci u banani tolikoj da daju ovce na 1.2-1.3evra?
 
daj jos koju sliku da parimo oci.treba otvoriti temu i ovo prebaciti da neko jos ne pomisli da su ove iz naslova teme.
 
Nazad
Vrh