Subvencije za 2012

tamara1611

Banned
Učlanjen(a)
26 Nov 2010
Poruka
984
Lokacija
Crepaja
Evo nove,stare teme!
Mozda bi neko rekao da sam poranio ali mislimda nije tako.
Po svemu sudeci iduce godine ni kinte za nas paore!Sta vi mislite?
 
Cekaj prvo , za ovu godinu da se raskusuramo.
Ako Ne bude subvencija, ocekujem da se to zna vec u februaru,(jer subvencije direktno uticu na troskove ulaganja po jedinici povrsine , kao i na cenu zakupa )a ne da se udje u proizvodnu godinu ko grlom u jagode.

da ali izbori ce biti u martu aprilu a subvencije tek posle prvog maja ili juna
izbori ce biti tek u maju
 
Jedino izborna godina moze nesto da nas spase,tada im se usija **greška za fotelje pa obecavaju takve bajke da bi im i braca Grim zavidela,a ponesto od fantazija i ispune.I to ponesto moze da bude nas deo.Zakinuce nam oni u bliskoj buducnosti sve "privilegije",a verovatno uvesti obavezu da im placamo harac na to sto imamo pravo i da obradjujemo svoju dedovinu.
 
ovih 70h sto su duzni ulaze u budzet za 2012 tako da nema sanse da bude nista vise od 30h za2012 jel 30 +70=100h to im je maksimum u budzetu
 
ma bice sigurno, min 200 evra po ha,to mu dodje oko 120 evra po kj znaci da se digne renta zemlje na min 300 do 350!
 
Ja sam cuo,ali to je na nivou kafanske price da ce biti do 30h i to samo za vlasnistvo na zemlji ( i clanove domacinstva).
Ponavljam, nije bas pouzdana informacija, i ja ne zelim da verujem da ce biti tako, uostalom ne verujem da je neko u vladi oupste i razmisljao toliko daleko u buducnost (april 2012). Mislim da ce morati da bude subvencija, zbog zemalja u okruzenju i zbog EU, posto tamo svi to vec imaju jako dugo i njihove vlade ne planiraju da im uskracuju to pravo.
 
A meni je nekako sledeci scenario logican. Po starom obicaju odluka o budzetu ce da kasni, a to ce jos vise dati prostora za manipulaciju sa poljoprivrednim. No, ono sto je najbitnije jeste da su sledece godine izbori, pa samim tim nece biti ni ministra poljoprivrede koji ce moci da odluci o subvencijama. Onda kad bude postavljen novi ministar negde u junu julu, onda ce da krene novo prenemaganje i sagledavanje cinjenica istog i svaljivanje krivice na prethodnog. I onda ce taj negde u septembru oktobru da saopsti kako nema subvencija jer jednostavno prethodnik i nije napravio dobar predlog budzeta, i nema sredstava. Tako da nemojte planirati neke vece rashode koji bi se namirili subvencijama, mozete upasti u problem, jer banke nece zanimati vasa subvencija.
 
Ova tema je namenjena saopštavanju tačnih informacija o subvencijama. Sve pretpostavke molimo da zadržite za sebe.
 
Kako stvari stoje soja i suncokret će imati jako dobru cenu prilikom ugovaranja.
Projektovana cena kukuruza za jesen neće biti veća od 100 evra/tona.
Postovani moderator, ovo je vas post sa teme "soja 2011", post 16. Kao sto vidite cak ni vama nisu strane pretpostavke, pa jos i na pogresnoj temi, pa i kao sto sad vidimo pogresnom pretpostavkom. Nemojte biti bas previse strogi. :osmeh:
 
Izvinjavam se, jer sam tek sad primetio da se ova tema odnosi na subvencije za 2012. godinu.
 
Da li stvarno mislite da glasovi onih koji zive iskljucivo od poljoprivrede menjaju stvari?
Ako se da ljudima do 10ha, bice obuhvaceno, barem, dve trecine ljudi iz poljoprivrede....svi ostali su mali broj koji ne utice mnogo na izborne rezultate i nadomesti se dobrim koalicionim sporazumima.

Dete dobije da sisa tek kad zaplace.....ko cita nek razume
 
Nazad
Vrh