Katalog IPM, ležajeva i pozicija ležajeva IMT

molim vas dali mozete da posaljete semu linijske pumpe za visoki pritisak goriva za imt 539.hvala vam unapred.posto sam rastavio traktor zbog lamele a zaboravio da skidam sipku za gasenje motora.veoma mi hitno,
 
Tebi ustvari treba sema regulatora.Polomio si osovinicu za gasenje.
snap20130203at003850.png

snap20130203at003914.png





snap20130203at003934.png


Ovako to izgleda uzivo.Nije bas lako srediti tu osovinicu.
dsc04036k.jpg

dsc04107f.jpg
 
hvala na odgovoru.majstor je trazio da skidam i da nosim na vinklovanje i trzi 50 e,dali je to realna cena i dali da to nosim kod njega
 
To jeste malo zajebano mjenjati.Ipak svaki majstor koji radi traktore to moze rijesiti ako se imalo razumije.Ja licno taj dio posla sam rjesavam uz pomoc tokara bez bosh-majstora..Inace ja to radim tako da neskidam PVP.
Muci me sta ti znaci to vinklovanje
 
kako da se menja a da se ne skida pumpa.posto ovaj bosista trazi skidanje pumpe i da je nosim kod njega da menja taj deo i da je stavi na probni sto da bi je stelovao.
 
Pa ako je pumpa bila ispravna.Ti si kako sam razumio samo slomio osovinicu za gasenje.Znaci nemas sta stelati.Odvrnes vijke kucista regulatora i otkacis polugu i jednu oprugu.Kvar je na ovoj osovinici oznacenoj crvenim.Ja samo kazem ko se razumije moze i tako da se rjesava.Normalno svaki bosh-majstor hoce da skines PVP.



Uploaded with ImageShack.us
Ovo je kuciste regulatora na kome je pukla osovinica.
dsc04106x.jpg

Ovaj dio pvp ostaje na traktoru.Samo parkiras traktor malo nizastranu da nebi ispadale kugle u regulatoru.Radi lakse montaze.
Ovo sam vec radio i znam da se moze tako rijesiti problem.Mada svako ima svoj nacin.Ja nisam bosh-majstor al zivot me nauci da radim svasta.
dsc04090i.jpg


Na ovoj slici skidano kuciste regulatora i cak na licu mjesta skidan element pvp .



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
sredio sam sam,kad sam skinio unutrasnja poluga za gasenje izasla iz osovine.hvala na pomoci.
 
Jel zna tko jel se može i smije ukloniti feder u linijskoj pumpi vraća mi se gas stalno radi njega.
 
Nasteluj rucicu gasa pa se nece vracati. Imas ispod lima komandne table 2 matice u kontri i oprugu, i tu podesavas tvrdocu rucice.
 
mozda je zamastio onu koznu podlosku, ne znam tacno od cega je al cini se ko koza ili neka vrsta pluta. ja sam nju zamijenio i ne vraca se vise.
 
Nasteluj rucicu gasa pa se nece vracati. Imas ispod lima komandne table 2 matice u kontri i oprugu, i tu podesavas tvrdocu rucice.

Gas je po meni dovoljno tvrd ali motor je od 542 a on je imao nožni gas pa možda zato mogu probat i to ali sumnjam da će pomoć.
Kad stiskam na pumpi vidim da je u pumpi dosta jak feder.
 
Nazad
Vrh