Cene junadi i gotovih bikova

Bajram je praznik koji se pomera i bio je u ponedeljak prosli...

E ovako moram da te ispravim ,posto zivim sa muslimanima u Sj.u ponedeljak jeste bio bajram ali ramazanski a tacno za dva meseca od ovoga je taj bajram kad kolju bikove i ovnove ,znaci izracunajte kad to pada i spremajte bikove pazarci ce poceti da kupuju jedno 15dana ranije.
 
E ovako moram da te ispravim ,posto zivim sa muslimanima u Sj.u ponedeljak jeste bio bajram ali ramazanski a tacno za dva meseca od ovoga je taj bajram kad kolju bikove i ovnove ,znaci izracunajte kad to pada i spremajte bikove pazarci ce poceti da kupuju jedno 15dana ranije.

:cool:...bujrum, rogati ovnovi spremni čekaju....:cool:
 
Danas bikovi prodati po 2.05e cisto. Utovar kroz 5-10 dana. Kada se na ovu cenu nadovezu subvencije i nije tako lose.
 
prodato u selu dva komada simentalca 565 i 534 po 220,ne daju vise,i junica simentalka 510 kg po 200 din.uzima lokalna klanica.i moji sizu polako,valjda ce otici na 2 evra cena.Da li zna neko od kolega nekog pouzdanog otkupljivaca sa Kosova ili iz Novog pazara a da kupuju bikove po Vojvodini?moze i na p.p.
 
Po okolini kod mene pazarci uzimaju po 2e bikove placaju ,ne moze bolje . Dok krave placaju od 1-1,5 e zavisi kakve su i kvaliteta.
 
prodato u selu dva komada simentalca 565 i 534 po 220,ne daju vise,i junica simentalka 510 kg po 200 din.uzima lokalna klanica.i moji sizu polako,valjda ce otici na 2 evra cena.Da li zna neko od kolega nekog pouzdanog otkupljivaca sa Kosova ili iz Novog pazara a da kupuju bikove po Vojvodini?moze i na p.p.

Imam nekih brojeva tel. ljidi sa te strane sa kojima sam ranije saradjivao, ali ne znam da li dolaze u Vojvodinu. Prekinuo sam saradnju sa njima pre 3-4 god od kada je drzava pocela davati subvencije po biku, zbog potvrde iz klanice. Ako hoces mogu ti poslati brojeve tel.
 
Nazad
Vrh