Cene junadi i gotovih bikova

Jedna povratna informacija koja možda nekome bude od koristi... par strana unazad sam pisao o tovnim junadima, crno beli holstein, 400-450 kg. Na sad vec dovoljno velikom uzorku (preko 50 grla do sad), prosečni randman (topla polutka) je oko 55%, informacija iz klanice. Što je bilo teško za poverovati pre nego što smo krenuli u posao.
 
Koliko se krecu muska telad, simentalci, oko 100 kg?Imam 2 za prodaju pa da znam koju pocetnu cenu da trazim, pa gde se sretnemo.
 
Danas prodata junica lokalnom klanicaru po 1.6€, merila 733kg. Mucio sam se 6 meseci pokusavali sve i svasta ne bi li ostala steona ali bez uspeha na kraju morala je u klanicu.
 
Nesto je bas krenulo sa tim junicama, ni moja ne trazi bika sta ce biti videcemo, za sada ima oko 300kg sitno je bilo kao tele a sitno je i rasla pored sve hrane 14 meseci ima...Sta ces...
 
Ima li neko od kolega forumasa da odaje 2 zenska teleta ili juneta trebaju mi za dalje drzanje.
 
Dali neko poznaje Ivanu plavusa oko 35 godina i njen kolega Buca voze crveni mercedes odkupljuju goveda a verovatno i svinje prodao sam im neke bikove prosek 1200 eu, imam neke MANJE probleme sa njima a sad nemogu da ih nadjem po starom obicaju. Ako pitanje nije za ovu temu verovatno ce neko staviti gde treba ja neznam gde, video sam temu za ove prevarante u vezi mehanizacije a za ove nisam naso a ima ih brojcano vise :udri:
 
Nisam cuo, ali sledeci put daj klanici za manje pare nego nekima koji su ti nepoznati...To je moj savet
 
Dali neko poznaje Ivanu plavusa oko 35 godina i njen kolega Buca voze crveni mercedes odkupljuju goveda a verovatno i svinje prodao sam im neke bikove prosek 1200 eu, imam neke MANJE probleme sa njima a sad nemogu da ih nadjem po starom obicaju. Ako pitanje nije za ovu temu verovatno ce neko staviti gde treba ja neznam gde, video sam temu za ove prevarante u vezi mehanizacije a za ove nisam naso a ima ih brojcano vise :udri:


Jel ta plavusa mrsava?Ako jeste to je Dejan iz Kamendola i njegova zena.U cemu je problem sa njima?
 
Taj isti Dejan je bio kod mene prosle nedelje da kupi tele i kod jos jednog poznanika isto u selu... obecao da ce doci,tele doguralo kilazu od 180kg pa sam prodao drugom trgovcu ne cekajuci a pomenuti Dejan se ne javlja na tel... a ovom drugom coveku ostavio kaparu od 50e i nije dosao ipak po to tele :)
 
Nazad
Vrh