Cene teladi

Jel poznaješ Radeta Aleksica donosio mi telad iz okoline Krusevca

Nepoznajem Radeta Krusevacki kraj ima dosta tih trgovaca stokom cela Srbija ih zna ja imam jednu kravu ito jedno tele u godini. To je zbog mleka i sira za svoje potrebe ali to izlazi mlogo skupa prozvodnja ali stada radim majka voli da ima kravu navikla je tako dok ona moze bice sira i mleka. Kod nas u Krusevcu i nepostoji pijac za krupnu stoku jedino za svinje ai to seobavlja u 5 ujutro ako dodjes u 7 kapije budu zatvorene, akrave i telad kupuju jedino nakupci niko mi nije ni dao vecu cenu tele je crveno i bilo tesko 140 kg a kome oni posle daju ko bi to znao .
 
I mane zanima dal je iko kupovao i koja je cena?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Sad mi stigla ponuda za telad 200 kila 620 eura 150 kila 550 eura sve sa papirima i prevozom mere se u mom dvorištu moraju imati tu kilazu telad iz okoline Krusevca nadam se bliže okoline a u gacku sam slučajno saznao bio sam na pijaci oženjen sam iz hercegovine telad nisu za tov nego za klanje ukršteni sa starim rasama
 
Drugar kupio 30kom. od lika sto meni doteruje... 130.. 140kg.... 500evra... Lepa roba. Prelazi sa holstajna na simentalce.
8a7b0c04b40d9a1ba905b9a42833e612.jpg
8e93f42c3882084681f7955e5e6e615b.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nikad do sad telad nisam prodavao,mada sad mi guzva u stali..elem covek bi da kupi tele zensko ili musko od oko 100 do 120 kila,da zakolje..sad mene zanima koliko bi to kostalo? Koliko da cenim? Sisancad sam prodao po 200 220 e, a ovo?

- - - - - - - - - -

Skonto sam da sam napisao nisam prodavao a prodao..mislio sam do ove godine..
 
Ja povremeno za poznatog kupca tovim isključivo na mleku tele do 3,5-4 meseca starosti, tj do 200 kg žive vage.

Bude 100-110 kila čereka, bez glave i iznutrica.

Platim mesara da im to iseče po želji, a ja im skuvam i upržim iznutrice na tradicionalan način, tzv. drob.

Oni dođu, potrpaju u kese za zamrzivače i plate 900 EUR sa popustom, oni bez popusta 1.200.



Tele ispod 140 kila nema radi čega klati.

Realno je da tražiš 4 EUR/kg žive vage.
 
MUka je što kad nemam tele njih 10 zove, a kad dobijem tele, tri nedelje mi treba da navatam dvojicu da podele tele.

Jednog dečaka od letos nisam uspeo da ugovorim.

A cena je spram robe.

Njihova računica je 5-600 EUR za lep nedeljni ručak tokom cele godine.

Oni tako kupuju i debele svinje, ne mangulice, obične bele svinje ali ima čovek koji ih drži u slobodnom u hrastovoj šumi. On im zakolje i uredi, osuši, istopi čvarke. Svinju od 350 kg plate 800 EUR.

Po jedno dvoje jagnjadi i jaradi, isto kod proverenog dobavljača.

Kod mene uzimaju i petliće stare 6-7 meseci, ja držim isključivo nju hempšire na slobodi.

U tim kućama se paštete i parizeri ne jedu, a ni matijevićev svinjski but bez kosti. I nisu oni nikakva viša klasa, pristojan svet koji uglavnom u realnom sektoru zarađuje do 1.000 mesečno. Ima par njih koji su nasledili porodični mali biznis, oni se izdvajaju boljim autom.
 
Koliko da trazim za dva teleta, simentalci starosti oko 10 dana, stvarno dobra roba?Je l trgovao neko ovih dana?
 
Nazad
Vrh