Cene teladi

Koliko da trazim za dva teleta, simentalci starosti oko 10 dana, stvarno dobra roba?Je l trgovao neko ovih dana?
Ako su muski .... do 300evra maksimum.. a ako su zenski do 220.. 230evra.. maksimum. Tako bar idu kod nas telad od nedelju dana.Mada ja to ne kupujem.. ali ovi drugari sto drze krave .. toliko traze i lako prodaju..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ako su zenski 150 do 200, bar sam ja tako placao. Muski od 250 do 300. Cene su za simentalce. Muski holstajn od 120 do 200, a zensko mogu samo da primim na poklon. :)
 
Kakva je cena teladi po Srbiji. Zenska u Kraljevu oko 300din. a muska 3,5eur. Zasto je doslo do pada cene zenske teladi tj.slabije potraznje.
 
Kako doći do tih iz rumunije?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Одеш у Румунију и купиш.Тешко је доћи до телади тамо од великих играча,имају организован откуп,Сова зна за њих неколико са његовог краја,једна фирма само узима пар хиљада телади,90 посто је белгијско плаво,приступ фармама је хаос,на овој где сам и ја ишао пре 2-3 год идеш са шлепером 2 км у рикверц да утовараш,наравно после карантини граница и остало.
 
Telad su .malo pala idu od 430 evra pa na gore 90... 100 kg pa do 160 ako treba nekome ... javite se u pp..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Do koje kilaze drzite tele koje doji?!Znam pre da je bila granica 170-180 kg pa ide prodaja,a od kada se prodaju telaci od mesec dana,ne mozes kupcu da prodas preko 160 kg..
Skoro jedno otislo zensko,simentalac 154 kg za 2,20 € ..
 
Do koje kilaze drzite tele koje doji?!Znam pre da je bila granica 170-180 kg pa ide prodaja,a od kada se prodaju telaci od mesec dana,ne mozes kupcu da prodas preko 160 kg..
Skoro jedno otislo zensko,simentalac 154 kg za 2,20 € ..
Ja drzim 90 dana ''na sisi'', onda ide prodaja, prosle sedmice sam dao 2 kom 159 i 160 kg, Sest maraka je kilogram, to je nesto neznatno preko 3 evra.
 
Malo sam njuskao telad solidna simentalci nista ispod 500e hteo sam da uzmem par komada i razmisljam posle da dobijem 850-900e nemam ja tu radosti mozda na vecu kolicinu bikova ali ovako ne,ili mi se tako čini.
 
Tov bikova sad po ovoj ceni je cuvanje novca na kamari uz neku minimalnu kamatu.
Ako sad uzmes telad oko 500e to su telci od 130-tak kg za 11 meseci do godinu dana imas bikove oko 600kg x 1.95=1170e ,racunaj da ti je onih 170e zarada.
 
Ne znam ni sam uzeo bi dva tri komada a već imam dva moja teleta, ali lomim se jako imam hrane za 20kom...prodao sam pre nekako nesto deteline po 200din bala lepi novci.O kukuruzu da ne divanim ako bude na proleće 20din najedići se jako a oni pojeli vagon.
 
Ako vec imas dovoljno svoje hrane, onda ces nju sigurno prodati po dobroj ceni.
Kalkulacija nije bajna, ali nesto se suska da ce povecati subvencije za tov junadi, pa,
mozda i tu bude neki plus.
 
Nazad
Vrh