Cene junadi i gotovih bikova

Ja mislim da to ipak ne ide za Tursku, nego za Ruse preko Turske. Nasu klaonicu ''Mesoprodukt'' je iznajmila neka firma iz Tuzle, oni kupuju ovdje, pare na vagi, kolju i salju za Tursku. Ali nece bikove,koji imaju porijeklo (kao telad) iz recimo Rumunije, Ceske ili Hrvatske, dok iz Srbije moze. Dakle iz EU nikako, pa zato cijenim da to ide Rusima, odnosno ko nam je kriv kada su nam budale i lopovi na vlasti.
Zanimljivo je da kada prijavis bikove za prodaju, ne dolaze da ih vide, nego samo kazu dotjeraj tad i tad. I sto veci bik-veca cijena.
Исто мислимо и исто сам чуо тј знао за то.
 
Simentalci ili holstajni? Ja sam pogodio 2simentalca I jednog meleza sa crvenim holstajnom po 2 evra I jednog cistog holstajna po 1, 8. Nosim ih u subotu.
Simentalci, kao bombone. Zvao trilic kazu 1.8e ekstra roba 1.9e zvao Rakica rekao ne zna nista dok ne pogleda nije ni dosao. Jos par njih je dolazilo davalo mi 1.8e i na kraju dam ljudima kojima vec nazad tri godine dajem. Koji ih teraju za klanicu u Leskovcu.
 
Simentalci, kao bombone. Zvao trilic kazu 1.8e ekstra roba 1.9e zvao Rakica rekao ne zna nista dok ne pogleda nije ni dosao. Jos par njih je dolazilo davalo mi 1.8e i na kraju dam ljudima kojima vec nazad tri godine dajem. Koji ih teraju za klanicu u Leskovcu.

Malo je 1, 8 za simentalca. Meni je isto mesar rekao da je cena u padu, ali sam mislio da blefira, da bi uzeo sva cetiri, posto sam imao u planu da dam samo jednog da se obavi setva. Jos ce ispasti I dobro sto sam ih se resio.
 
Ja sam planirao sl. nedelje da ubacim 14-toro teladi, i da za dva-tri meseca ubacim 5-6 krava. Medjutim necu nista dirati do avgusta. Cena ce ici do 1.6 dole ako se nesto ne preduzme vrlo brzo. Krave sad mogu da se nadju dobre za male pare, ali u mom kaju je poblem otkup mleka, mlekara koja godinama uzima odavde placa 19din i odbila je vise od pola ljudi. Ova druga sto se pojavila placa 25din ali niko nije siguran da ce i da plate tako da ....
 
Prodao tri bika pre par dana 440 rds topla polutka sa bubreznim lojem. Dali su 58%, Kada se preracuna izlaze 2,10 po kg. Za zivu meru mi je davao 2€. Ovog puta se vise isplatila prodaja na meso.
 
komsija prekljuce natovario 10kom u lacarak cena 3,6e na meso,lova 30dana.inace bacili su mu 320kil.po komadu.
 
E da dodju i da im dzabe date bika daj boze da cena u njihovim prodavnicama ostala ista, ako nista drugo skocila bi za cenu flase piva....
 
U ponedeljak 9og marta u 11 casova u centru Bogatica odrzace se protesni skup zbog trenutno loseg stanja u poljoprivredi,pozivam sve koji su u mogucnosti da prisustvuju ovom protestu. Unapred zahvalan...
 
Savo bio sam ja kod njih da gledam telad,roba je odlicna ali se prodaje jos od februara to je ta cena a kad odes kuci onda su sva ta telad 540e.A govore da Mirko sa Belim kaminom uzima telad od njih pa prodaje po vasarima i pijacama.A nase kolege iz blizine znaju ko je Mirko,nekada je imao ekstra robu a sad u zadnje vreme meni se iskreno ne svidja.

- - - - - - - - - -

E i da dodam jos ovo:off_topic: od tih ljudi sam ja cuo da su hranili ureom,pa sam pitao u temi tova,pa su me napali kao da sam coveka ubio..:off_topic:
 
Nazad
Vrh