Cene teladi

Ljudi imam jednu 'situaciju'. Imam tele simentalca i skoro je ceo bele boje...nakupci,prekupci,sverceri i ostali trgovci nece da ga kupe jer kad je belo bikce tovi se sporije? Meni je to smesno jer je tele 1000% simentalac ali ajde... cekamo bracu siptare pa da vidimo kako stoji situacijam...
 
Imam muško tele oko 120 kg holstajn rase pa me interesuje dali imam neke subvencije ako ga prodam klanici
 
Ne, treba da bude kod tebe minimum 6 meseci. A i koja klanica ce da ti uzme tele od 120 kg, prodaj ga nekom ko ce da ga tovi,npr meni nismo daleko :)
 



Danas je otputovao.Dogovor na 165 kg bez merenja za 3,20 €
Pare na ruke 520 € i trenutak iscekivanja da li cu da trazim 990 din...Nisam trazio ..
Prvo su trazili na 160 kg za 3.30€
 
Kod mene su muska simental telad 440din, kupio sam pre dva dana 6 komada po komsiluku, prosecna kilaza za svu telad je 136kg
 
Znate sta,meni se ovi nakupci uopste ne svidjaju...
Dogovoris se za cenu i kilazu,i odvucem mu tele u kamion+ tele je uvek ocisceno od glista kada se stavljaju mindjuse na usi i zakine ti "sicu" od 4,6.7,8 evra..
Prosli put stara krava simentalka za 500 evra bez merenja... Znaci uvek mora po njihovom..Znam datreba da zarade,ali bas bode oci,ono..kako mi kazemo...I jos se mrsti kada mi broji novac,uz ono u zdravlju da potrosis...A ide setva,gume,generalna,zgrada 200 m2 nepokrivena..U stali se mrsti te preraslo,te crveno,te crno...a kada tovarim u kamion ono sve neka rogata i nakostresena roba za tov..Pitam ga koja to ovo rasa cupava,svetlo braon bela...a on ma sve je to isto?!
Ne moze da se uporedi sa mojim teletom u odnosu na ove koje skuplja po selima bogu iza nogu..
Pojeo je 20 kg mlecni koncentrat,dojenje i uvek prisutna silaza i lucerka
Da sam imao dovoljno sena,bolje ga ostavis i pare na gomilu i eto ti generalne ili neke masine sa kojom mozes da radis usluge..
 
Znate sta,meni se ovi nakupci uopste ne svidjaju...
Dogovoris se za cenu i kilazu,i odvucem mu tele u kamion+ tele je uvek ocisceno od glista kada se stavljaju mindjuse na usi i zakine ti "sicu" od 4,6.7,8 evra..
Prosli put stara krava simentalka za 500 evra bez merenja... Znaci uvek mora po njihovom..Znam datreba da zarade,ali bas bode oci,ono..kako mi kazemo...I jos se mrsti kada mi broji novac,uz ono u zdravlju da potrosis...A ide setva,gume,generalna,zgrada 200 m2 nepokrivena..U stali se mrsti te preraslo,te crveno,te crno...a kada tovarim u kamion ono sve neka rogata i nakostresena roba za tov..Pitam ga koja to ovo rasa cupava,svetlo braon bela...a on ma sve je to isto?!
Ne moze da se uporedi sa mojim teletom u odnosu na ove koje skuplja po selima bogu iza nogu..
Pojeo je 20 kg mlecni koncentrat,dojenje i uvek prisutna silaza i lucerka
Da sam imao dovoljno sena,bolje ga ostavis i pare na gomilu i eto ti generalne ili neke masine sa kojom mozes da radis usluge..

Vec sam vise puta pisao u ovoj temi, nije problem u njima nego u nama. Niko nas netera da od njih nesto kupimo i da njima nesto prodamo. To sto su oni sposobni da kad kupuju, da te ubede da je to lose, a kad prodaju da te ubede da je to vrhunsko, to je njihov dar. Sve dok se mi ne osvestimo oni ce ziveti bolje od nas proizvodjaca. Ja kad se pojavim u tvom kraju sa BG tablama cena je za mene odmah veca 50 evra od standardne. Pa ako im prodje proslo je, ako ne prodace natkupcu za 50 evra manje od standardne. Pa on uzme 50 evra kupcu, 50 evra prodavcu na njihovu glupost. Niko nece da bude realan pa da tu anglersku zaradu podeli sa kupcem. Ja telad iskljucivo kupujem po stalama direktno od seljaka, a bikove prodajem malim mesarima bez posrednika. I meni natkupci nista nisu krivi i na njih ne obracam paznju.
 
Juče kupljena teladi 140 kila prosek mereni kod mene u sremu 500 eura telad su iz okoline Kruševac. Otišli bikovi u Ponedeljak 580 kila prosek ubačeni 27 aprila u tov 140 kila bio ulaz
 
Nazad
Vrh