Cene teladi

Evo ja cu da ti dam tele doduse jedno, za 350-400 evra kako se pogodimo :osmeh:, za koji dan stize pasos :)
 
imag1093.jpg
Poceo sa ubacivanjem nove ture teladi. prosek 126,5kg cena po kilogramu se uhvatila 3,70€.Jos da dodam da jako tesko pronalazim telad ovih kilaza.
 
Vazi dovescu....cuj ovoga 450 ... Pa dacu ti radije za dzabe bar ucinim dobro delo bolje nego da sam od sebe pravim budalu ahaahah :)
 
Kada bi kod nas muska telad od 125 kg isla po 600 eura, vise ih niko ne bi tovio. Ne znam kakve su subvencije kod vas ali ovde se ne bi nasla ekonomska racunica za tov. Ja kupujem muske telce od 20 dana za 250-270 eura. Za vece preko 150 kg cena je oko 500 eura.
 
kod nas su mali od do 350 pa i do 410 u januaru,velikaaaa je potraznja za tim od 7 do 21 dan a i ovi vec hvala bogu 3-4 meseca tj nekih 120 pa dalje...koliko god jih imas sve ide a za subvenciju neznam jer spremam samo telad za tov i nemam nikakve subvencije,pokosim 12 ha sjena i nesto lucerke i to je to :D :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

zaboravio sam da kazem,cena je naravno prikladnija ako uzimas na vise i da uzimas stalno,imas dogovoreno sa ljudima koji muzu dobije se za lepe pare,isto kao kod tebe recimo ali ako cemo preko oglasa onda je strasno...
 
Prodali smo nase tele 125kg za 330 evrica, nece vise jer ima geni holstajna, kilogrami odokativno odredjeni!
 
Evo sad ima hrane i svi traze da tove , cene astronomske tele od 150 kg ide do 580 e , zato svaki krs ljudi kupuju.
 
Nazad
Vrh