Cene junadi i gotovih bikova

Verovatno nije menjao baterije na digitronu. Šalim se, nije isto kupiti i dokupiti.
Ne bih ulazio u kalkulaciju za prekodrinske tovove. Mislio sam na Srbiju.
 
On vec nekoliko godina tovi ture od 50 komada.... I svake godine mora da dokupljuje hranu, ove godine vise zbog suse, ali da neke zarade ima to je sigurno inace bi davno prestao sa tovom... Pa niko nije lud da se kocka sa 50 komada bikova.... Ima kamion pa lucerku i kukuruz uzima jeftinije kao i ostale komponente pa se i tu napravi lepa razlika...
 
Zapatite i vi jedan turnus od barem 10-ak komada pa ćete videti da papir trpi sve.Lako je računati kada neko nešto prodaje ali stvarna slika je sasvim drugačija.Niko ne uzima u obzir veterinarske usluge koje znaju da budu oho ho stavka a ima i drugih ne planiranih rashoda tipa uginuća...
 
Zapatite i vi jedan turnus od barem 10-ak komada pa ćete videti da papir trpi sve.Lako je računati kada neko nešto prodaje ali stvarna slika je sasvim drugačija.Niko ne uzima u obzir veterinarske usluge koje znaju da budu oho ho stavka a ima i drugih ne planiranih rashoda tipa uginuća...
baas tako kolega najlakse je je racunati kolko uzmes kad prodas,a dotad kolko ima ulaganja:sta: jedino bezbedno veterinari trljaju ruke. to ko neradi a slusa price je jedno a u stvarnosti nije bas tako.
 
Sto se tice tova bikova zarade ima,a bice jos vise kada se povecaju subvencije.Ko nece da radi ne mora neka seje i zanje pa prodaje.
 
Na temu o tovu bikova bi mogao komotno knjigu da napišem.
Evo kako kod mene to od prilike ide:
Kad donesem telad sve bude u redu neki 7 dana,onda počinju da balave kašlju......i to traje oko mesec do mesec ipo dana(znači lečenje SVAKI dan).
Kad to prođe onda počinju da se naduvljivaju(po neki)jel normalno kad nisu bolešljikavi više jedu i eto ga problem.

Najvažnije od svega toga je da NE zovem veterinara .
 
Sto se tice cene kazu da cenu diktira ponuda i potraznja sto znaci da je velika ponuda cim cena ide dole. Znaci uvecao se stocni fond u Srbiji":sta:
 
Kod nas je logika da nema logike , od silne zarade na govedima stocni fond nam svake godine manji za 50-70 hiljada komada.
A i to sto proizvedemo obicno kad stigne za prodaju nikom ne treba.
 
Na temu o tovu bikova bi mogao komotno knjigu da napišem.
Evo kako kod mene to od prilike ide:
Kad donesem telad sve bude u redu neki 7 dana,onda počinju da balave kašlju......i to traje oko mesec do mesec ipo dana(znači lečenje SVAKI dan).
Kad to prođe onda počinju da se naduvljivaju(po neki)jel normalno kad nisu bolešljikavi više jedu i eto ga problem.

Najvažnije od svega toga je da NE zovem veterinara .

Mora tako. Kod nas po štalama pokupe matropazi niže kategorije, telad iz toplih objekata vuku po hladnom vremenu u nezaštićenim prikolicama od vage do vage, od kamiona do kamiona Onda ih preuzima ciganske mafija i uvaljuje po Vojvodini uz povremeno odmaranje po vašarima.
 
Potraznja za junecim mesom u gradu je mizerna. Kako zivim blizu Metroa u Krnjaci i tu se manje vise snabdevam za potrebstine (od Pancevackog mosta kad se krene ka Zrenjaninu), kupovina svezeg mesa je smesna, dok virsle i salame idu super. Salama ima i za 200din/kg dok je kilogram juneceg mesa 620-650din/kg. Na akciji (dan-dva pre isteka roka) bude oko 600din, a redovna cena je 650din. Svinjetina ide oko 380-420din. Danas je zamrznuta piletina bila na akciji, batak i karabatak za 220din/kg, mrzelo me da gledam da li je Honduras ili Uzbekistan poreklo:haha:

Kada standard poraste, porasce i potrznja za junecim mesom.


U Staparu stric pre neki dan prodao za 2.05e/kg 4 komada. Prosek 590kg.
 

To sam rekao pod navodnicima, i ja mislin da su uvezli meso, jer cinjenica je da se sve manje ljudi opredeljuje za tov na ovakvu cenu hrane i logicno je da cena ide gore zato sto nema junadi u prodaji, ali izgleda da je kod nas sve suprotno.

- - - - - - - - - -

Potraznja za junecim mesom u gradu je mizerna. Kako zivim blizu Metroa u Krnjaci i tu se manje vise snabdevam za potrebstine (od Pancevackog mosta kad se krene ka Zrenjaninu), kupovina svezeg mesa je smesna, dok virsle i salame idu super. Salama ima i za 200din/kg dok je kilogram juneceg mesa 620-650din/kg. Na akciji (dan-dva pre isteka roka) bude oko 600din, a redovna cena je 650din. Svinjetina ide oko 380-420din. Danas je zamrznuta piletina bila na akciji, batak i karabatak za 220din/kg, mrzelo me da gledam da li je Honduras ili Uzbekistan poreklo:haha:

Kada standard poraste, porasce i potrznja za junecim mesom.


U Staparu stric pre neki dan prodao za 2.05e/kg 4 komada. Prosek 590kg.

Jer ono bese virsle i salame se prave od mesa" zbog naseg standarda smo prinudjeni da jedemo sve i svasta pa cak to i deci dajemo da jedu:sta: . A plasim se da bolje skoro biti nece!
 
Kada ce biti bolje niko ne zna... Cinjenica je da onaj ko nema nekog na selu da mu posalje meso, celu platu treba da utrosi na komunalije, stan i hranu. Medjutim ako zeli da jede ono sto mi seljani smatramo normalnim (sunka, slanina, kobasice, kulen itd) nije dovoljna ni plata od 50.000din.
 
Kada ce biti bolje niko ne zna... Cinjenica je da onaj ko nema nekog na selu da mu posalje meso, celu platu treba da utrosi na komunalije, stan i hranu. Medjutim ako zeli da jede ono sto mi seljani smatramo normalnim (sunka, slanina, kobasice, kulen itd) nije dovoljna ni plata od 50.000din.

Građani su sami krivi što se ne hrane zdravije.
primera radi: Obrano mleko ili čak možda i mleko u prahu je skuplje od našeg domaćeg mleka sa prstom skorupa.Šta ljude vuče marketima.
Meso je takođe skuplje u odnosu na meso kod privatnih mesara ali ipak se pazar pravi megamarketima.
Da li je naš narod ostao bez mozga ili šta je u pitanju ali će sam snositi krivicu što su nam generacije sve bolesnije usled nezdrave ishrane.
 
Hm, jos nikad nisam doziveo da je u maloj mesari ( u Beogradu, da se ogranicim) meso jeftinije od Metro-a, DIS-a ili Matijevica.
Odlozeno u DISu je 90 dana, u Tempu 210 dana! Idea isto 210 dana.

@kukulele
Logisticki je neizvodljivo da dodje mleko sa sela direktno do kupca u gradu. Ja se slazem sa tobom da je cena mleka u gradu skupa u odnosu na cenu na selu.
 
Privatne mesare nemaju odlozeno placanje na 100 + dana,megamarketi to rade.
A svi zajedno rade protiv paora.

Komšo,bilo ono odloženo ili ne,platiti se mora.I mleko što nosimo po kućama se plaća mesečno.

Osloženo plaćanje je samo muljanje novca a pogotovo kad je količina novca mala.

Ljudi sa sela bi soneli mleko u grad kada bi imali stalno tržište.Kod mene je mleko već u gradu aki je lepše kupovno.
 
Nazad
Vrh