Cene junadi i gotovih bikova

Bio s jednim komšijom juče,kaže prodao bikove po 1,9 evra.Katastrofa,nisam smeo ni da ga pitam koliko je plaćao telad.Jedan poznati klaničar da mu ne spominjem ime mu nudio da uzme bikove na liniju klanja ali da mora kupiti telad od njega.Banda.Neću da se pišem ovde ono što mislim ali ovo je za neverovati.Pitam ga što ih nisi držao još malo,on kaže vrućina,jedan mu je crkao,šta da mu crkne još koji.Uglavnom oko 3000 evra manje para nego na turi pre toga,pa vidite ko tu najviše zarađuje.Samo se nerviram kad vidim kuda ovo sve ide,a nisam samo poljoprivrednik.:zli:
 
Ovo klasicno urusaavanje poljoprivrede tj rezultst tog ubijanja. Prvo su u tri navrata klane krave, sad uvozimo po velikim cenama telad prosecnih tovnih osobina I prodajemo relativno jeftino tovnu junad. I u ostalim stocarskim granama ne cvetaju ruze. A zna se ko kajmak kupi. I ko lazna obecanja nidi.
 
Iako mi je stajnjak prekopotreban za voce/povrce i dalje ce 2x25kom objekat biti prazan. Poslednja tura je izasla 2006. godine. U vise navrata sam hteo napuniti barem 25kom, poslednji put pre mozda godinu dana kada je bilo cca 2,3e/kg i kada je bilo izgleda za izvoz. Samo kad nisam to uradio.
 
Ne znam na koju platu mislis? Trenutno radim samo poljoprivredu jer ne bi stizao da sam jos i zaposlen. I potseti me za koju opkladu mislis? :ppozdrav:
 
Ono kad si se opkladio sa suprugom koliko ce da izdrzi u novoj firmi :haha:

Racunam da je ta njena plata siguran prihod sa strane :bravo:
 
Svaka čast za kilažu,jer oni kad pređu 500kg stavljaju po 50kg mesečno i bar da ostvariš neki profit.Hraniti do 500kg je šresipanje iz šupljeg u prazno.I kada su teški oni su mirni.Ja sam najtežeg utovio i imao je 745kg ali nikada nisam prodavao ispod 600 - jedino kad se moralo.Još jednom-kapa dole.
 
Da da... Bio je neki covek iz Mramora kod Nisa, kaze lik da od te Turske nema nista. Da je to zamazivanje ociju samo takvo.
 
Pa da obecani izvoz,kad je cena skocila svi poceli zatvarati i sad je trziste toliko zasiceno robom da bukvalno ne trebaju nikom...
 
Nazad
Vrh