Cene junadi i gotovih bikova

Dobra cijena kod vas...ovdje jos tuse sa cijenom.Evo ja sam prekjuce zvao nakupca i placa po 3.80 marak...Imam jednog bikca oko 520 kila al bi ga prodo i kupio sve za sjetvu kukuruza.Da ga hranim jos koji mjesec,on bi dobio na kilazi a ja bi izgubio zato sto ovdje vec pocinje dubar (NPK)poskupljivat.
 
Nije problem tov junadi... Zaradi se tu i vise.. Cena oko i preko 2 evra je solidna cena.. Ima kalkulacije... Ali nailazimo na problem da nece biti teladi za tov.. Veliki problem.. Ja sam prosle godine uzeo 50komada teladi po 440evra i sad prodao bikove po 2.2 evra plus subvencija.. za tih 50komada sam dobio 25hektara zemlje drzavne.. mogao sam i nju da preprodam za 250evra po hektaru. To je jako lepa zarada... Neki izgleda mene ne razumeju. Nema teladi... Ja sam pre 10 godina kupovao tele od 160kg za 500evra.. pre 4 godine tele od 130kg za 500 evra... sad kupujem tele od 90 do 100kg za 500evra... Ja vakcinisem sve po ps.. plus osiguravam.. tu su mi troskovi jos blizu 50evra po teletu. Znaci oduzuje mi se tov. Prve ture drzao 8 meseci do 550kg.. druge 10meseci do 550kg a sad ove od 90 do 100kg treba drzati 13meseci... Ko zeli da razume... shvatice

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ja vec tri meseca pricam kako je najveci problem los kvalitet,a velika cena teladi... I sve izgleda misle da sam budala:sta:
 
Nije problem tov junadi... Zaradi se tu i vise.. Cena oko i preko 2 evra je solidna cena.. Ima kalkulacije... Ali nailazimo na problem da nece biti teladi za tov.. Veliki problem.. Ja sam prosle godine uzeo 50komada teladi po 440evra i sad prodao bikove po 2.2 evra plus subvencija.. za tih 50komada sam dobio 25hektara zemlje drzavne.. mogao sam i nju da preprodam za 250evra po hektaru. To je jako lepa zarada... Neki izgleda mene ne razumeju. Nema teladi... Ja sam pre 10 godina kupovao tele od 160kg za 500evra.. pre 4 godine tele od 130kg za 500 evra... sad kupujem tele od 90 do 100kg za 500evra... Ja vakcinisem sve po ps.. plus osiguravam.. tu su mi troskovi jos blizu 50evra po teletu. Znaci oduzuje mi se tov. Prve ture drzao 8 meseci do 550kg.. druge 10meseci do 550kg a sad ove od 90 do 100kg treba drzati 13meseci... Ko zeli da razume... shvatice

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Problem je u tome sto niko nece da drzi krave jer si njen sluga 24h,svi bi da tove junad jer mnogo manje posla i obaveza ima,nema sta da oteli to tele zato i jeste ta cena!
 
Ja sam prodao jedno muško tele-otac teleta je bio DŽASPER (crv.holšt.)-Za nepunih godinu i po dana imao je 704kg-Za moje sugrađane u pitanju je Rešpa ili Jović i možete ga pitati.Uzeo ga kao sisavče.
 
Dogovorio za bikca...po 3.8 marak i jos mu odbijem 20 marak da on dode po njega.Lakse mi nego da trazim dva momka pa ga utovarimo,vozimo na vagu,vazi pa ponovo utovaraj.Ovako oni se jebu sa njim ja samo bacim oko na vagu.Pare odma....ima,mogo sam dat i po 4 marke al moram cekat od mjesec do mjesec i pol za pare
 
Neka cudna situacija, ne secam se da su kod nas bikovi bili jeftiniji nego u Srbiji, jos prosle sedmice gledam na TV-u da je poceo izvoz za Tursku a da bi uskoro trebao poceti izvoz za Liban, ja ocekujem da ce i kod nas cijena ici gore
 
Juce sin dao jednog bika crno belog siptaru 515kg jedva za 1,75 da napomenem da nasi nakupci nisu davali ni 1,7 ,toliko o ceni2,5;provereno;sto neki pisu.
 
Neka cudna situacija, ne secam se da su kod nas bikovi bili jeftiniji nego u Srbiji, jos prosle sedmice gledam na TV-u da je poceo izvoz za Tursku a da bi uskoro trebao poceti izvoz za Liban, ja ocekujem da ce i kod nas cijena ici gore

Ono mozda i skoci cijena malo al nisam htio da cekam zato sto vjerujem da ce otic i dubrivo i onda bi izaslo da ga bezveze hranim a namijenut je za sjetvene troskove
 
Trebalo bi njih izbaciti iz udela u trgovini oni su nepotreban trosak a i ko zna koliko dugo vozaju tu telad po selima i vasarima pa kad kupis izmucenu telad onda problemi pocinju,ja nisam kupovao telad na veliko ali kod nas u selu se skupe 1 ili 2 pa u kamion i pravac Srbija naravno verovatno ako nemaju rodjaka ili poznanika oni tamo nadju ko ih vodi kod seljaka koji imaju teladi, prvo su bolje prolazili sto se cene tice a drugo telad su vozena pravo kuci i nisu dehidrirala itd.Pa ko kupuje vise mislim da se isplati malo cimanje pa izbaciti prekupce
 
Da definitivno je cena bikova otisla gore,koliko ce se zadrzati videcemo. Danas isao do lokalnog mesara po papire,kaze bikovi idu izmedju 2 i 2,10e
 
Svi kazu da su preko 2e a niko ne plati toliko. Juce moji otisli, 1.95e i papiri. 525kg prosek. Kako su jeli najvise sena i ovsa dobro su natovarili. Imao sam jednog nikakvog, dal je prebacio 400kg on je sjebao prosek. Nova tura vec u stali, bice bolje dogodine.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Juče prodo crnog holštajna 14 meseci star 500 kg 220 din pare do 40 dana i pre 10 dana junicu mešavina simentalca i holštajna 17 meseci stara 622 kg istom mesaru po istoj ceni i uslovima plaćanja. I sa ovin završavam sa tovom junadi.Neću reći više nikad ali verovatno će biti tako
 
Nazad
Vrh