Cene junadi i gotovih bikova

Pretpostavljam , na tu cenu nema dokumentacije iz klanice za subvenciju,
a da li ide odjava grla iz veterinarske baze?
 
bez papira sam odjavljujes kad puste prenos sad zbog ovu bolest sto je bilo na tv za jug srbije culi ste valjda nema uvoz nema izvoz od leskovca pa nanize nesme uci ni izaci nijedno govece...i polako dolazi do nestanka zaliha govedine i cena skocila...klanicari se utrkuju sa cenom da bi imali mesa.

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Ovde kod mene u sremu kilavi sa cenom od 1.8e do 1,9 e i klanice i izvozne farme lopovska posla iskoristili proglašenje bolesti na jugu srbije i odma skinuli cenu
 
tako je i kod nas bilo 1.8e 1.9e a sad je ok samo zbog ovoga...i sve se radi na crno papire niko ne pominje.pa videceno dokle.
koliko imas za prodaju?

danas 2.35e da jedan komsija.

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
drage volje samo kod nas u srem dolaze kupci iz Bujanovca i nude 1,8 eura al neznam dal mogu da tovare

- - - - - - - - - -

sjebace nas ova guzva oko bolesti unistice nas sta rade ovi ljudi sa teladima i pitam se dogodine u ovo vreme da li ce biti bikova
 
pricaju da nemogu da preteraju e sad njihovi drumovi su cudni....
a kod nas klanicari sami dolaze po domacinstva kola su cuvala i koja cuvajui nude 2.25e.
a do skoro sam morao da ga zovem tri cetiri puta da bi doso da pogleda bika.

pa i bice nestasica telad i sad


Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Ja sam dugo godina davao djurdjevicu bikove na liniju klanja i na živo imao sam radman mesa od 57.5 za lake bikove od 500 do 530 kila pa do 59 posto za teške bikove oko 600 kila dok je plaćao redovno trgovali smo pa je počeo da kasni i da isplaćuje u dva tri puta ko nedeljkovic pa sam prešao kod zz trlic kupovao mi svinje za kes pa mi uzima i bikove pare 10 dana u dan bude nekad i ranije e sad se pojavile kod nas ove izvozne farme odma keš na ruke
 
drustvo sta se desava sa cenom bikova ima li utovara zvao me natkupac sto kuuje za nedeljkovica 3,3 evra na liniju klanja bice i veca cena nemaju bikova
 
Drugar isto juce natovario 6 komada po 1,9€.
Danas bili kod mene neki sa Kosova,prvi put ih vidim i davali i meni istu cenu od gore samo sto ih ja nisam dao, ima hrane, neka ih jos malo.
Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad mi bio Safet iz Pazara i prica mi da se cena krece do 2 eura. Neka ih jos malo.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Pitanje je sta ce ova obavezna vakcinacija doneti. Posle pelcovanja karenca je 7 dana ako ide na klanicu, a 28 dana ako ide sa gazdinstva na gazdinstvo. Trgovina zamrla. Jedini otkupljivac kaze da do daljnjeg nema utovara, a siptari i Pazarci nam ne dolaze. Imam 9 komada mogli bi da idu.
 
Pošto teladi muški za dalji tov dal je krenula trgovina nudi par švercera bez papira neću nesmem jedan iz Kruševac 140 kila 540 eura a drugi iz draginja telad iz sjenice 130 kila 530 eura inače bila vakcinacija kod nas 14 dana nema utovara na klanicu a 28 dana sa gazdinstva na gazdinstvo **greška ih hvatali svako june čitali brojeve papire kontrola do sitni creva
 
Nije tema al ne znam gde drugo da postavim pitanje...Koliko moze da kosta krava Simentalske rase ako 600-700kg,starosti 6 god sa dva zenska teleta oteljena pre dva ipo meseca,daje oko 17-20l mleka mirna pitoma?
 
Nazad
Vrh