Cene junadi i gotovih bikova

Kod nas u selu jutrosnja ponuda,neka klanica iz arilja,momci nude 1,85.ne znam dal daju papir za subvencije.
 
I ja sam cuo danas 1,85,ima covek par komada holstajna i par simentalaca.
Nevole crno i holstajna pa to ti je cudo..
A drugar pre jedno 2 meseca prodao holstajne za 1,65,skroz dobro izgledali ali dzabe nije to sto oni traze

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Juče sam zvao lokalne mesare kažu bikovi idu 200 din + - Dobri simentalci 210 srednji 200 a crni holštajn 180. Nemam komentar. Što bi reko Pajtić otišlo sve u p.... lepu materinu.
 
Neka jedu jos, bar sad ima hrane gde god da se okrenes.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Na zalost sa bikovima nas ne ocekuje nista dobro ,cena je vec trebala polako da pocne da raste ali zbog bolesti vecina porudzbina iz inostranstva se otkazuje i ostajemo na milost i nemilost naseg poremecenog trzista.
Jos samo da molimo boga da ne krene vakcinacija na celoj teritoriji Srbije.
 
Kod nas niko ne tovari imam dva drugara po 20 komada još ništa ne tovare niti govore šta dobijaju kolko trlic djurdjevic plaćaju šta je sa bosom i siptarima neko mi reče da je nedeljkovic skino cenu na 3.20 e toplu polutku propast
 
Jednom prijatelju koji ima 25kom ,u cetvrtak dosao kupac koji je kaparisao bikove pre 10 dana da otkaze utovar.
Ja u subotu dao dva od mojih krava lokalnom mesaru po 1.85 i pare 15 dana.
Imam jos 10 kom. koji bi trebalo da stignu krajem avgusta i nadam se da ce se do tad bar nesto popraviti.
Ako i u ovoj proizvodnji budemo na nuli ili ne daj Boze minusu ja onda vise ne znam cime se baviti ,jer me poslednje tri godine samo bikovi drze iznad povrsine.
 
Bez papira,tu kod nas retko ko uzima subvencije,prvo zbog toga sto te odma zafrkavaju za cenu a drugo ko zna dal ce se subvencija dobiti...

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Zasto se ne bi dobile subvencije.Ne treba biti skeptik nego strpljiv i uporan.Ceka se od pola godine do godinu,godinu i po,ali se dobije,naravno ako su papiri cisti.
 
Pare na vagi u ruke i dovidjenja,nemam ja vremena da cekam godinu,godinu i po, ne cekaju ni oni mene kad treba porez platiti :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Čitam vaše cene pa prosto ne mogu da poverujem. Ja ne mogu dobiti više od 205 rsd.
 
Nazad
Vrh