Cene junadi i gotovih bikova

Kod nas jeste, cuo sam da je u Badovincima davano po 2.12 i 2.15 i ja sam trazio vise ali nisam mogao dobiti jer imam jednog crnog koji je u zadnjih mesec dana porastao 20cm u visinu i izgubio sirinu ledja i but, i imam jednog koji se naduvavao 2 puta i bio na dijeti pa nije kao ovi ostali.
 
Slobodnjaci. Pa zadovoljan sam. Kod mene su proveli ne punu godinu. Jeli su koncentrat koji sam sam pravio i detelinu i nesto presovanog tulaja. Kod tova je naj veci problem nabavka teladi koja su veoma skupa. Sad sam u pregovorima za telad. Cena oko 500 do 550e.
 
Kod mene za poslednjih nedelju dana bili i siptari i pazarci i ovi nasi kokosari i niko ne da vise od 1,8e za simentalce.ja ne znam sta je ovo.jel ima neko neki broj od nakupaca koji placaju posteno?ja imam 2 a imaju i komsije jos 2-3 za prodaju.a mozda bi mogao jos par da im nadjem da napune kamion.
 
Koliku tezinu moze da ima topla polutka od krave ako joj je ziva vaga oko 680kg a zanima me i za bika on je tezak kao i krava.
Cena za toplu polutku krava 300din a bik 3.55e po kg.
 
ja sam nosio u klanicu 3 godine bikove oko 580kg ld 15 do 30komada i nikadnisam presao 0.58 bilo je od 055 do o58 desi se da mrsaviji bik baci vise a onaj napucan manje.....nema pravila
 
Kolika je cena izasla? Radman? Hm..... slazem se , ali niko ne prisustvuje na liniji klanja, pa ko moze da kaze pravo stanje???
 
Nazad
Vrh