Cene junadi i gotovih bikova

Zvanicnog otkupa nema vec 20tak dana. Komsija za vikend zaklao jednog crnog holstajna. Merili ga pre klanja 480kg. Meso rasprodao nije imao ni dosta, a kaze da je izvukao 125000. Koristim priliku da svim tovljacima i njihovim porodicama pozelim srecu zdravlje i dobre cene u novoj 2014god. SRECNO.
 
Zdravo svima. Radim trenutno na online aplikaciji za kupoprodaju stoke. Bio bih vam veoma zahvalan ako bi ste mogli da mi odovorite na par pitanja.

1. Koji su to najveci problemi sa kojima se suacavate u kupoprodajnom procesu?
2. Koliko u proseku potrosite vremena/novca prilikom vozenja zivotinja na stocnu pijacu i sta je sve potrebno uraditi da bi se zivotinje nasle na pijaci?
3. Koliki broj zivotinja u proseku prodajete odjednom?
4. Koje informacije o zivotinji kupce najvise zanimaju prilikom kupovine?
5. U kojim situacijama prodajete na kilo a u kojim djuture?
6. Kako nalazite kupce?
7. Da li radite neki marketig kada prodajete stoku?

Malo vise o sistemu mozete pogledati u mojim postovima na temi http://poljoinfo.com/showthread.php?1562-Program-za-vodjenje-poljoprivrednog-gazdinstva/page3
1.Jeste pre svega cena
2.Za telad vrlo malo jer vecinu prodajem kuci ,ako teram telad na pijacu 1000-2000din
3.1-2 teleta iskljucivo musku telad
4.Dali su papiri ispravni ,da li je projelo seno,na koji nacin je sisalo
5.Gledam da prodajem na djuture posto nemam svoju vagu .
6.Posto sam na lokaciji raskrsnica magistralnog puta ,tako da sami staju da pitaju imali robe.
7.Ne
3.
 
1. Najveci problem u opstini Kovin sto uopste nemas kome da prodas stoku sem nakupcima oni su povezani kao creva kad zoves jednog dodju jos njih pet koje nisi ni zvao i oni se takmice ko ce vise da ti obori cenu, imas jednu klanicu u Skorenovac ali je problem naplata ako kzu 30 dana ono ispadne 50 dana.
2.Ne vozim ih nikud.
3. Na godisnjem nivou oko dvadesetak teladi i oko pedesetak tovnih svinja 130kg.
4.Ako su u pitanju zenska grla dali se mogu maticiti.
5. Uglavno ih premerim tako da znam gde sam.
6. pravih kupaca nema a nadkupci dolaze sami nedeljno bar dva puta da im slucajno ne promakne nesto.
7. ne vrsim nikakav marketing .
 
1.Monopol klanicara i ako ih u Srbiji ima registrovanih oko 1100
2.Ne vozam ih po pijaci ,dodje kamion kuci i merenje pun-prazan
3.12-15 bikova, poneka junica ,30-50 svinja
4.Kada je potraznja ne interesuje ih nista ,a kada nije traze dlaku u jajetu
5.Samo na meru
6.Veoma razvijeno stocarstvo u mom kraju pa ih uvek ima ,pitanje je samo da li je potraznja ili ne
7.Dam po nekad neki oglas ,ali mala vajda
 
kolika je cena bikova i junica kod vas ?kakva je potraznja, kod nas jako slabo
bikovi su 2-2,1 zavisi od kvaliteta robe,junice idu 1,7-1,8,,,dosta se trenutno u mom kraju nude krave,ali potraznja je dosta slaba,trenutno se oko praznika prodaju prasici,a po mesarama ide malo rostilja i to je to,dosta slabo,sve je stalo



Veceras pazario jedno musko crno-belo tele,staro oko mesec i po dana cena 160e...slike zdravlje Boze ujutru
 
Zdravo svima. Radim trenutno na online aplikaciji za kupoprodaju stoke. Bio bih vam veoma zahvalan ako bi ste mogli da mi odovorite na par pitanja.

1. Koji su to najveci problemi sa kojima se suacavate u kupoprodajnom procesu?
2. Koliko u proseku potrosite vremena/novca prilikom vozenja zivotinja na stocnu pijacu i sta je sve potrebno uraditi da bi se zivotinje nasle na pijaci?
3. Koliki broj zivotinja u proseku prodajete odjednom?
4. Koje informacije o zivotinji kupce najvise zanimaju prilikom kupovine?
5. U kojim situacijama prodajete na kilo a u kojim djuture?
6. Kako nalazite kupce?
7. Da li radite neki marketig kada prodajete stoku?

Malo vise o sistemu mozete pogledati u mojim postovima na temi http://poljoinfo.com/showthread.php?1562-Program-za-vodjenje-poljoprivrednog-gazdinstva/page3
Odgovor na vase pitanje je slican kao u prethodnim postovima. Sta vi nudite kao resenja po svakom od ovih pitanja?
 
Mi stocari smo toliko izigrani da kad god se pojavi neko nov u ovom delu poljoprivrede bez obzira dali nudi neku stocnu hranu,premix ili prodaje prasinu nerado pristupamo tome jer sigurno je neka procentualna korist od 10/20 posto,jer u ovoj zemlji niko ne razmislja sta ce da radi da zaradi vec kako ce koga preveslati i lepo zaraditi. Nama je jedino resenje da policija pusti Novopazarce da slobodno dolaze i kupuju nasu telad i junad jer to ovu nasu govnavu drzavu ne zanima, iz mog licnog iskustva slobodno mogu reci da sto se tice siptara da ih tako nazovem nema ni postenijeg ni boljeg platca u celoj Srbiji .
 
ne verujem da ce cena nesto drasticno pasti,moje misljenje je da nece biti ispod 2e:ppozdrav:
Jeste februar "mrtav" mesec i da posao po mesarama opada,mislim da tu najvise nagrabuse da tako kazem mali mesari jer su oni uvek nekim delom skuplji od ovih velikih mesara i marketa koji i tokom losih meseci imaju poso pab zbog te cene(a po mom misljenju i toga sto daju na odlozeno i primaju cekove,nego to nije prica za ovu temu),,,,,
Jedini problem moze da bude ovo smenjenje carina na uvoz i da bude uvezena neka kolicina mesa,ali mislim da i pored toga cena nece pasti jer je sve manje stoke generalno na nasem trzistu....
 
Nazad
Vrh