Cene junadi i gotovih bikova

kako 2,15 ovde ili se puno laze ili naduvavaju cene,ja ih zvao da i cena je 2,05 maksimum,nece da gledaju za vece pare
 
@Brale
Nemoj tako povrsno zakljucivati, "ovde se puno laze ili naduvavaju cene" je tako uvredljivo da ti ne mogu opisati.
U mojih dosadasnjih hiljadu i nesto postova sam se trudio da ni u jednom ne prenesem ni jednu dezinformaciju ili poluistinu tipa rekla-kazala.
Ova cena koju sam napisao je cena koju sam dobio , a i danas sam pomagao pri utovaru u komsiluku gde je isto Trlic kupio bikove od dva rodjena brata, jednom je platio 2.15e a drugom 2.10e.
@Sava21
Nadam se da necu zaboraviti f.aparat kad bude utovar....
 
pratim cene na forumima,nekako ovde sve jaca cena nego kod mene a dajemo istim firmama,sutra cu da ih zovem opet da vidimo gde oni to placaju 2,15 a gde 2,05
 
lokaciju sam napisao a o detaljima po zakonu nisam duzan da javno pisem a odakle su ostali clanovi bilo kog foruma jednostavno me ne zanima jer se sigurno necemo zvati na slavu
 
nisam znao da prebivaliste utice na otkupnu cenu stoke u jednoj mesarskoj radnji,bas zanimljivo
 
Transportni troskovi nisu isti. A gorivo sve skuplje i skuplje, tako da transport je OZBILJNA stavka.
 
Ne vidim potrebu da neko laze oko cene kod mene placaju neki mesari i 2.30e al pare za mesec,dva. Mozda je to zbog toga sto po prici mesara da su najbolji bici sa juga Srbije :osmeh:
 
ha ha prvi put cujem da su najbolji ,bici,na jugu srbije.bas me zanima kakve su zene sa juga?ustvari i ja pitam glupo pa tasta mi je iz bujanovca tako da mi je zena polutanka!tako ispada.a konkretno zenin ujak ima neke kravice i bicice koji jedu jarmu samo o bozicu a o koncentratu mogu samo da mastaju,e ti ,bici,su najbolji prirodno odhranjeni.a sto se tice para mogao bi da cekam ali samo ako je u pitanju tih 2.3 eur a vise od toga boga mi...ali dobro
 
Na cenu u juznijim delovima Srbije dosta utice blizina Kosova i Novopazarski trgovci.
A prebivaliste itekako utice na cene stoke zbog same konkurencije medju trgovcima .
Ovde kod nas u Macvi kupuje Nedeljkovic ,Djurdjevic ,Trlic ,izvozna farma Rakic, klanica Divci i jos 4 lokalna mesara koji nedeljno obrade oko 20-tak komada.
Tako da je konkurencija medju njima izrazena kad ima iole potraznje za tom robom.
 
Gledaju oni i koliko imas grla da li si stalni odgaivac ili imas povremeno,ako ce da imaju koristi od tebe i ubuduce dobices vecu cenu sigurno a ako ih zovnes iz nekog mesta koje nije njihova teritorija docice ali samo ako pristanes na cenu koju ti daju u tom trenutku a to je obicno manje dvadesetak eurocenti.............
 
Izgleda da na cenu utice i potvrda iz klanice o prijemu grla koja imaju subvenciju. Nudio sam neke bikove, prvo pitaju da li mi trebaju papiri za subvenciju, onda kazu da to mora da ide preko racuna, pa onda kalkulisu cenu.
 
Ma foliraju se, prave racunicu koliko se tebi isplati da ga das obzirom da dobijas i subvencije, inace firmi je uvek lakse da ti uplati na racun nego kes da ti da.
 
Nazad
Vrh