Cene junadi i gotovih bikova

Na isto mu dodje ,bik od 600kg kupovao dvoje dobrih teladi i tad i sad ,a ako sta preostane preko toga je tvoja zarada.
Sto znaci da presipamo iz supljeg u prazno vec 20-tak godina.
Zato treba kupovati sisavce ili tek odljučene.Ja ne znam ljudi gde vam je zarada ako toliko date za telad-u subvenciji od 10000.
Milane-kolika je zarada po jednom grlu.
 
Da sisancad ali treba vise vremena da prodje a verovatno dosta ljudi uzme kredit na 1 god da kupi telad pa im neodgovara a i muke sa prolivima
 
Što se proliva tiče,to je normalno kad im dajete po 10l dnevno-smanjite doživljaj i da vidiš.Vremena normalno da treba,pa nije to tovno pile.

Pa nismo se baš razumeli,10l mleka sam napisao da smo probali da dajemo pa se desilo da je nekoliko teladi uginulo zbog toga ,videli da to ne valja pa smo našli sredinu .mi takodjer uzimamo sisančad tako da nisam rekao da to ne valja nego samo prosto da sve ima svoje i da treba više vremena do utovljenog grla,nama se nežuri kolega:ppozdrav:
 
Pa nismo se baš razumeli,10l mleka sam napisao da smo probali da dajemo pa se desilo da je nekoliko teladi uginulo zbog toga ,videli da to ne valja pa smo našli sredinu .mi takodjer uzimamo sisančad tako da nisam rekao da to ne valja nego samo prosto da sve ima svoje i da treba više vremena do utovljenog grla,nama se nežuri kolega:ppozdrav:

Ti si shvatio kada si nastradao a neko to neće shvatiti nikad,takav će se poderati.Tele kad popije 5-6 litara dnevno je sasvim dovoljno,i da je prostirka dobra.U petoj nedelji uvesti po malo stočnog brašna.Piju mleka do 7 nedelja.Triput na dan dobije samo dok mleko nije za upotrebu.Mi muzemo kravu u prvih 5 dana samo koliko tele popije,zbog kalcijuma jer smo stradali kada odmah izmuzemo .Ti lepo ne žuriš i lepo zaradiš više od ovih što žure:ppozdrav:.U ovom poslu mora biti strpljenja inače nema da može.
 
Zoki kod nas je musko sisance od 7-10 dana 300e a od toga napraviti zglavno tele za dalji tov je muka koju zna samo onaj sto je probao.
I to moze neko ko ce uhraniti dva tri eventualno pet bikova ,a kupiti turu od deset dvadeset ili mnogo vise teladi (kod nas ima tovljaca i sa preko dvesta grla) je ravno samoubistvu.
 
Po meni je 5-6 litara malo. Ja teladima dajem od 8-10 litara mleka i tada se vidi napredak. Kad mu dajes pet ono koliko je toliko je. Mleka dajem do 10 nedelja starosti. Kupim godisnje preko 20 komada i othranim tako.
 
Ja mogu za sebe da kazem :trenutno imamo 16 kom od kojih je 12 othranjeno na cuclu da je tesko jeste ali nije nemoguce.Nasi nisu kupljeni u cugu nego imamo i velikih i malih {jedni odu drugi dodju}.E kad bi odjednom doneo 20 sisancadi e to bi bila zabava ,ali skoro je nemoguce naci u isto vreme toliko sisacadi [bar ja nemogu]
 
Ja sam sitan proizvođač.O tome i pričam i sa takvima mogu da pričam.A ovi što tove po 100,200 komada su iz druge priče i normalno važe drugačija pravila.
Znam ja kakva je muka,tov bikova ili formirati kravu.Ko misli da je lako mora bataliti ovaj posao koji je pun začkoljica.Ja sam samo pisao o isplativosti i većoj zaradi.Neka mi neko iznese računicu ako da za tele između 600 i 700E i da sve prođe kako treba.Ko se bavi ovim poslom vrlo dobro zna da ova cena bikova neće dugo a da je teladi sve manje i manje zbog nedostatka ženskih grla za reprodrukciju.:ppozdrav:
Bojane,pametno.
Surdonja,znam ja da bolje napreduju ali možeš da imaš i uginuća zbog toga-daleko bilo.Eto i Bojan je stradao a znam sigurno da nije jedini.
 
Po meni je 5-6 litara malo. Ja teladima dajem od 8-10 litara mleka i tada se vidi napredak. Kad mu dajes pet ono koliko je toliko je. Mleka dajem do 10 nedelja starosti. Kupim godisnje preko 20 komada i othranim tako.

Lepo oni napreduju kad piju vise mleka to je tacno ali nama se desavalo da nesvari svo popijeno mleko pa mu se usiri u crevima {to su reci veterinara } i onda mu nema pomoci pa ugine zbog vlasnikove preterane zelje da bude dobar bik.I nisam napisao nekoristimo mleko nego zamenu kupujem u chik prom {5kg je 1000din}Da nebude zabune uginuca su se desavala sa kravljim mlekom
 
Ja sam sitan proizvođač.O tome i pričam i sa takvima mogu da pričam.A ovi što tove po 100,200 komada su iz druge priče i normalno važe drugačija pravila.
Znam ja kakva je muka,tov bikova ili formirati kravu.Ko misli da je lako mora bataliti ovaj posao koji je pun začkoljica.Ja sam samo pisao o isplativosti i većoj zaradi.Neka mi neko iznese računicu ako da za tele između 600 i 700E i da sve prođe kako treba.Ko se bavi ovim poslom vrlo dobro zna da ova cena bikova neće dugo a da je teladi sve manje i manje zbog nedostatka ženskih grla za reprodrukciju.:ppozdrav:
Bojane,pametno.
Surdonja,znam ja da bolje napreduju ali možeš da imaš i uginuća zbog toga-daleko bilo.Eto i Bojan je stradao a znam sigurno da nije jedini.
Ista je prica i sa 5 i sa 200 grla, samo sto se od 5 grla ne moze ziveti. Uz malo svastarenja i 5 bikova dobro dodje. Naravno treba teziti da se broj uveca jer ako ostanes na 5 mrka kapa. Uostalom ko i sve, mala je zarada po jedinici bilo po grlu ili po hektaru.
 
Deca drže momentalno 7 krava,2junice pred teljenje ,1 steona junica,jedna tek osemenjena junica i 1 žensko tele-12 grla momentalno.Telad prodajem i po koje ostavljam za priplod.
Ja sada momentalno ne radim ništa jer sam ali mogu eto da prenesem neka svoja iskustva od 30-ogodišnjeg bavljenja ovim poslom.:ppozdrav:
A 200 teladi sisavaca naći i othraniti je nemoguća misija.
 
Ovdje ima lokalni tajfun koji tovi 5000 bikova, telad je koliko znam prije uzimao u Rumuniji, a bikove izvozi u Liban. Pri tome ima svoju preradu, tj mesnu industriju, ali tu samo ide ono zaledjeno iz bjelosvjetskih otpad-zamrzivaca.
 
Evo malo i o temi :U razgovoru sa sestrom koja zivi u Kanadi sam cuo da se bikovi prodaju tamo za 5 dolara po kilogramu (kanadski dolar je nešto preko 79din)
 
Poslednja izmena:
Da li otkupljuje neko bikove okolina Vršca-Panceva?

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh