Cene junadi i gotovih bikova

Marko pre par dana sam zvao djurdjevića 2,3 je nudio za 600 kilaše...
 
Kod zeta jutros dolazili siptari ,pogodili se na 2.22e :osmeh: (teski u pogodbi i jedan i drugi) ali nije mogao utovariti istekao program mera a vet. stanica u Badovincima stanje tuberkulina na lageru 0.
Tako vec 10 dana i ne znaju kad ce im sa instituta poslati.
 
Kod zeta jutros dolazili siptari ,pogodili se na 2.22e :osmeh: (teski u pogodbi i jedan i drugi) ali nije mogao utovariti istekao program mera a vet. stanica u Badovincima stanje tuberkulina na lageru 0.
Tako vec 10 dana i ne znaju kad ce im sa instituta poslati.

Verovatno je stanje tuberkulina u institutu kao i u stanici. Problem je u nabavci:cvetic:.
 
Od mene su jednom davno Albanci sa Kosova kupili 8 bikova, nikad bolje nisam prodao ni prije ni posle toga. Najveći od njih bio je namijenjen za svadbu, zbog njega su i došli, čuli preko nekih švercera da imam mnogo velikog bika, htjeli da ga peku cijelog na ražnju za neku ogromnu svadbu. Imao 887kg.Takođe, mislim da je to bila i zadnja tura u kojoj sam imao stvarno rasnu telad, posle toga je već počelo biti jako, jako teško doći do njih, sad je zamalo pa nemoguće, kako čujem za telad od 120-130kg se traži 700-750 evra a izbor je nikakav. Ja sam prošle godine jedva našao 6 komada i nisu neka sorta, samo 2 od njih 6 valjaju, ovo ostalo srednja žalost. Ovo je stvarno zadnja tura, bio sam odustao od tova i pauzirao jednu godinu al ajd, žao mi bilo da gledam štalu praznu, cijeli život to radim i opet se zaje*em i uđem u taj posao. Telad preskupa i nikakva, bikovi prejeftini i jako teško ih je prodati a o krađi prilikom vaganja da ne govorim. U zadnjoj turi sam ih uhvatio na djelu, 40kg bi ukrali na biku od 700kg i to prvom od 8 komada. Umalo mrtva glava nije pala.
 
Malo malo pa nekoga interesuje koliko se meso uvaljuje Turcima.

Turski podaci kažu: cena je 5.314 evra po toni i veća je od prosečne uvozne cene, 3. 959, jer je NON GMO ishrana.

Uvezli su iz Srbije 3.609 tona prošle godine.

Podatke prikupili i obradili Gulan i družina.
 
Ja sam pre par dana tovario po 2,4. Trinaest meseci stari, teski 560 kg. Isplata kad se steknu uslovi...Kupac lokalni mesar.
 
Nazad
Vrh