Cene junadi i gotovih bikova

@Coci

Bojim se da se možemo yebati, ali da je to ta cena...

E ovo da je reč o otkoštenom mesu, ne znam, pokušah negde nešto o tome potražiti na mreži, ali ne nađoh niš... Baš ću pitati prvom zgodnom prilikom, mada u Odboru ne barataju tim činjenicama.

Za vreme Jugoslavije zarada na bebi bifu je bila "peti čerek".

Koliko je procenata kosti u polutkama ?


* * *

Kaže da je izvezeno u Tursku 3.609t odnosno 3,609,000kg govedine i da je za tu količinu zaklano 12.000 grla.

To onda znači da je bilo 300kg po grlu.

Može li biti toliko otkoštenog mesa od prosečnog govečeta ?

A i specifikacija šta se izvozi ukoliko je reč o otkoštenom mesu??? Ne bi me iznenadilo srpsko-turska posla tipa mix za ćevape itd...


* * *

A i možda oni lupaju da je skuplje zbog NON GMO, možda je skuplje od prosečnog jer je otkošteno ! hahahaha

Nekako će najpre tako biti...
 
Poslednja izmena:
Ima smisla da je otkostano 5
3e jer je to oko 600+ dinara a u mesarama bude juneci but po 750-800din ali tu je i 10% pdv-a sto znaci da makret plati 700din+pdv. Turci ne plate pdv jer je izvozna roba.
 
Potpisan je medjudrzavni ugovor o izvozu ali klanice nisu dogovorili cenu pa zato nems izvoza ,ponudjena cena je oko 4.8 e i zato nema dogovora ,izvoz je trebao da krene krajem februara pa je odlozeno za pocetak aprila ,sad cujem tek u maju
 
Jutros pomogao komsiji da utovari 11kom. utovario za klanici Trlic posle 4-5 odlaganja utovara od strane Djurdjevica i Agropapuka(njih je prvo zvao).
Cena 2.2e isplata 10-12 dana.
 
Ne znam,ja sam zvao svog mesara kaze trenutno ima dobru ponudu. Dolazim na red za utovar tek negde za mesec dana,cenu nisam pitao.
 
Nazad
Vrh