Cene junadi i gotovih bikova

Da se razumemo,tim povratnicima i pocetnicima po meni nije vise ni mesto u tovu,namamila ih lepa cena pa hoce svi da se obogate za godinu dana. Ili tovis konstantno ili ne pa kao i u ratarstvu jedne godine prodjes odobro na jednoj kulturi druge losije ili bolje i tako u krug.
 
A sta ce ovi sto su uzeli ne subvencionisani kredit za telad....
Mogu da se dogovore sa bankom na neki nacin , i mislim da im ne preti pasivan status.
Dobricanin@
Nemoj kolega tako preko kolena ,pa ako mislimio da razvijemo govedarstvo tu onda mora biti i povratnika i pocetnika i pravih i ozbiljnih mera drzave a ne ova zezancija kao do sad.
Ja sam svakom ko je pitao na ovom forumu a i u privatnom zivotu savetovao da dva puta razmisli pre nego sto udje u ovaj posao i upozoravao na sve teskoce koje ga ocekuju.
Ali to nikad u smislu odvracanja od toga vec samo da bude svestan u sta ulazi i da ne veruje mnogo cikama na TV-u.
 
Nekako se tesim mislju da u svakoj grani poljoprivrede naidje ovako los period i da jednostavno to mora proci,jedino sto niko ne moze znati koliko ce tajnlos trend trajati.ko prezivi pricace ali je cinjenica da ce mnogi posle ovog fijaska odustati...Lokalna klanica 220 din.za simentalce...
 
Koliko se u Srbiji pojede junetine mogli bi svi odustati od proizvodnje i opet bi bilo dovoljno ,glavni potrosaci su Kosovo ,Bosna i Crna gora tu smo najvise izvozili i ta smo trzista izgubili iz raznih razloga ,vraticemo se mi na ta trzista ali ce nas skupo kostati
 
Mi svaki drugi mesec koljemo jednu.Odnrsem u klanicu oni zakolju rashlade meso,sutradan donesemo pravimo pakete od pet kila, prodajemo po 650 dinara
 
Ubrzano se iseljava stanovnistvo pitanje je da li trziste zahtjeva ovoliki obim proizvodnje mesa, mozda je to jedan od razloga lose cijene/potraznje

Treba zakonom uvesti reciprocitet , pa da se podjednako iseljavaju i potrosaci junetine i odgajivaci krupne stoke

kako bi na kraju u zbiru bilo sve u egalu :haha::sjasi::haha:
 
Poslednja izmena:
NASLOVNA
VESTI
PRIVREDA I FINANSIJE
MOJ NOVČANIK
STRATEGIJA
MOJ BIZNIS
Branislav Nedimović FOTO: V. LALIĆ / RAS SRBIJA
Nedimović: Dogovoren izvoz 4.000 tona junetine u Kinu
Srna 14.08.2019. 23:09
0

Srbija je sa Kinom dogovorila izvoz 4.000 tona junetine do kraja godine, nakon sporazuma sa Turskom o izvozu 5.000 tona junećeg mesa, a prvi kontejneri sa robom već su krenuli ka tim zemljama.


Ministar poljoprivrede Srbije Branislav Nedimović očekuje da će srpski proizvođači iskoristiti te sporazume do kraja, što bi značajno povećalo izvoz u odnosu na prošlu godinu, ali i otkupnu cenu tovne junadi na više od 2,35 evra po kilogramu žive vage.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A kada to? Koje godine? Jel to važi samo za ragu-beef???! Zajebavaju nas bre i vozaju kao majmune, a otkupna cena 1,8-1,9.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena od 2,35 će biti ali za nakupce a za proizvođače jedno 0,35-0,40 manje i to će biti to.Alo,ovi stariji znaju da je to cena koje nije bilo do ove godine i to kratko jer su sa 2,4 skinuli na 1,5.Mislim da su to cene samo u snovima.Ne može se porediti sa cenom teladi jer su teladi skupi jer ih MALO IMA,JER NEMA KRAVA A TO JE OSNOVNI PROBLEM.
 
Nazad
Vrh