Cene junadi i gotovih bikova

Da,mrdnula je na dole...burazer pre 2 dana prodao bika 648 kg za 1,95€/kg...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polako mlekare skidaju cene mleka koje su enormno visoke tako da se postavlja pitanje šta će se u Srbiji toviti u dogledno vreme.Razlog.Uvoz velike količine mleka iz EU.Ova je vlast to isto uradila i 2015.Ako i uvedu kvote za mleko-mislim da će to biti kraj malog seljaka u govedarstvu.Džaba sve subvencije ako je mleko negde i 20 din.Ispod svakog kriterijuma.Eto ko plaća parade ponosa.
 
U našem kraju mlekara Agro Maja(Klanica-Divci) već poslali poljoprivrednicima dopis u kome navode da zbog uvoza mleka,smanjuju otkupnu cenu za 1-3 din/l,a što kažete ionako znam da malim proizvodjačima plaćaju oko 23-24 din/l i to još hoće da smanje,znači haos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polako mlekare skidaju cene mleka koje su enormno visoke

Енормно високе за кога?

Razlog.Uvoz velike količine mleka iz EU.Ova je vlast to isto uradila i 2015.

Те 2015. је урадила зато што је ЕУ увела санкције Русији, па је Русија узвратила санкцијама ЕУ, па је ЕУ наметнула својим колонијама да купују робу која више није могла за Русију.

ionako znam da malim proizvodjačima plaćaju oko 23-24 din/l

Колико је укупно са свиме? Овде нама млекара за мале (али преко 1000 литара за 15 дана, значи са субвенцијом) произвођаче, укључујући и ПДВ, плаћа 31,66. На мању количину нема додатног динара по литру. Већи произвођачи имају више.



Елем, овде сам дошао да пренесем једну вест која може бити од значаја за тему:

ЖИВА стока из Србије на Косово ће моћи без таксе. Приштинска влада одлучила је у петак да укине намете на робу живих животиња. Одлуком је дозвољен увоз без плаћања било какве царинске дажбине робе која се води под шест тарифа. Она ће без намета стизати из свих делова света, па и из Србије. Нова правила важе од првог дана маја. Намет од 100 одсто, уведен крајем новембра прошле године, важи и даље за све остале артикле из Србије.

Власт у Приштини признала је у петак да су морали да ускладе фискалну политику са стварним потребама.

- Косову је, према анализи, потребан увоз животиња и фискалне реформе иду у том правцу - рекао је Бедри Хамза, министар финансија у приштинским институцијама.
Таксе падају најпре за коње, магарце и мазге. Ослобођена је жива стока, живе свиње, живе овце и козе, и остале живе животиње.

Овде је вест у косовским медијима.

Барем одавде, доста бикова иде на Косово а сада је потпуно стало. Лично ми је откупљивач који је возио и на Косово причао да ништа више не иде и да би Косовари куповали али да не могу због царина.
 
Енормно високе за кога?

Uz prizvuk ironije.Naravno da su cene mleka niske.
:ppozdrav:

- - - - - - - - - -




Danas je bio jedan kupac za muško tele od 10 dana.Tražimo 280E a njemu je preskupo jer vuče na holštajna.Nama je cilj da budemo čisti 250E.Tele nije sitno i lepo napreduje.
 
Na Kosovu i Metohiji cena bikova je 2. 50 €. Pa i 2.60 i to na severu . Pre neki dan video sam da ih uvoze . Bili su na administrativnom prelazu Jarinje 2 slepera . Nisam video tablice zbog guzve .
 
Plati ga isto posto ga proda bez kale i transporta i zarade tesko izvodljivo ,ako ga da na kosovu po 2.5 eura samo kala i transport su 25 centi minimum i zarada bar 50 eura pi biku dodjes do cene 2.1 do 2.15 eura bez papira i tu je problem jer subvencija je oko 25 centi po kili bika ,ovako ode u HR natovari po 2.1 e i sve regularno papiroloski i sad im taksa ukinuta jos 18 posto razlika na pdv izadje ga bik iz HR ispod 2 eura
 
Reko mi rođak sa Kosova da su bikovi kod njih 2,8 eura

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Jedan poznanik koji je nekada svercovao stoku za kosovo mi je pricai,da kad tri kamiona prodje bez problema,cetvrti i da ga uhvate na granici isplati se dati i kamion i stoku za kaznu....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh