Cene junadi i gotovih bikova

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
AKo znate bilo kakve informacije o kretanju cena podelite ih sa nama! :cao:


Koje su cene na vasarima u klanicama za junad i bikove ... itd.
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Bikovi kod mene oko 180 trenutno.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Moj drugar danas (ovde je četvrtak pijačni dana) tovario 7 komada simentalce od nekih 450 do 480 kg po ceni od 1,9 evra/kg - solarno plaćanje.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

valjda je sad u nedelju poslednji vasar ove godine kod mene u B. Topoli pa cemo videti! :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja mislim da ce cene garant da idu jos gore
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

smed. palanka i sira okolina 1.7 1.8 to je lagani pad cene
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Jeli, cukaneca, koliko je cena muške teladi u tipu simentalca do 120kg, tamo kod vas?
I kolika je cena junadi od 200 do 250kg, za dalji tov?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

simentalac se ne moze naci ili bar vrlo tesko ispod 150/160 kg i trenutno je oko 3 e sa tendencijom pada a junad te kilaze koju pominjes jedino pijac u pozarevcu .ako mogu jedan komentar/savet bolje kvalitetnije tele mozda i koji evric vise kasnije bude kvalitetan bik koji se lakse o bolje proda. problem kupovine kvalitetne teladi bice sve veci. ako nekoga zanima strucna literatura u vezi tova junadi i mlecnih krava posle duge potrage i literature koja je jos iz doba sfrj nasao sam knjigu koju je prof.dr. milan tosic napisao akcenat je na izgradnji objekata.toplo preporucujem za sve koji planiraju nov objekat ili rekonstrukciju
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa posalji adresu gde moze da se nabavi ta knjiga
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Reci samo kako se zove ta knjiga i koje je godine štapmpana i gde. :D
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Deluje kako sasvim OK knjiga, šteta što nije postavio bar mali odlomak da se može skinuti u PDF formatu da ljudi malo bolje vide.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

jos nesto mi se svidelo kod pisca knjige jer sam direktno njega kontaktirao i narucio knjigu kad mi je postar doneo nije bilo pouzecem placanje nego sam posle nekog vremena kad sam stigao poslao novac postanskom uplatnicom .onome koga zanima ta materija knjiga moze samo da pomogne . ima nesto i o ishrani silazi itd...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod mene u Zaječaru je cena bikova 1.8 evra za kilogram,mislim da je bar 2 evra pa da ima neka korist a ovako presipaš iz šuplje u prazno.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

prvo pozdrav svima ja sam iz Srpske Crnje nezna kolko ko od vas drzi junadi ja imam 35 kom. Danas sam bas prodao 9 kom. po ceni od 1.83 eura, nesto nam je opala cena a letos ustvari u Avgustu sam prodao jednu turu od 8 kom. po 2.10 pre toga u junu mesecu turu od 8 kom. po 2 eura. dali zna neko posto sad mogu da kupim telad da su u proseku 120-130 kg crveno bele
jos jednom pozdrav za sve pa ako vam treba jos neka informacija pitajte
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@ dragansavin

Kada ih tako često prodaješ kakva imaš iskustva sa naplatom, to jeste koliko dugo čekaš novac od isplate ?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

novii je napisao(la):
@ dragansavin

Kada ih tako često prodaješ kakva imaš iskustva sa naplatom, to jeste koliko dugo čekaš novac od isplate ?
pa evo ovako sto se tice iskustva u isplati za junad mogu reci sto sad govore isplata je solarna pare na ruke,stvarno dosad nisam imao nikakvih problema, kod nas uglavnom dolaze muslimani i naravno da je isplata odmah

--------------------------------------------------------------------------------
branko tek ti sad odgvaram na ovo pitanje i da te obavestim postavio sam slike, nazalost ali nije moguce postici nizu cenu pri kupovini od 10 kom. barem kod nas
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

znate sta ja, drzim ovce iz hobija a bikove ne, na necemu treba i zaraditi ili bar skupiti novac na gomilu, sto bi neki rekli normalno ne racunajuci nas rad /ko to jos radi/ bar da bude pozitivna nula t.j. da preko mesa prodamo kukuruz,zito,seno....
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

cukaneca je napisao(la):
znate sta ja, drzim ovce iz hobija a bikove ne, na necemu treba i zaraditi ili bar skupiti novac na gomilu, sto bi neki rekli normalno ne racunajuci nas rad /ko to jos radi/ bar da bude pozitivna nula t.j. da preko mesa prodamo kukuruz,zito,seno....
pa onda u ooj nasaoj zemlji mozes samo da tovis junad i to po meni najmanje 8-10 kom. u turi pa vise tura godisnje eto ti nekih para na gomili da uradis nesto,to ti je licno iz mog iskustva evo ja sam uspeo da sakupim za dvoredni berac Berko koji je u septembru bio 12480 evra, sto neznam kako bih sakupio da nije bilo bikova, mislim jos mnogo toga mogu da ti nabrojim sta sam sve od bikova uspeo da kupim, traktor imt 567, balirku (novu) poljostroj itd...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa drugar cukneca, za ozbiljan biznis sa ovcama potrebno ti je dobar broj ovaca. I moj ujak ima ovna i šest ovaca iz čistog hobija... Ali su mu samo na trošak. A ovo što kaže dragan je upravo razlog držanja junadi: 1. finalizacija ratarskih proizvoda (mada ne uvek isplativa) i 2. Novci na gomili (sam si svoja banka, sa većom kamatom nego da daš novce u banku).
 
Nazad
Vrh