Cene junadi i gotovih bikova

Jutros utovar u komsiluku. Kupac iz N.Pazara. Cena 1.9E. Samo 45 minuta posle njega drugi kupac iz N.Pazara ali bikovi vec prodati
 
Jutros sam posle duze vremena video kamion sa prikolicom zz Trlic pun bikova .
Gde je bio utovar i cenu ne znam ali raspitacu se.
 
Krenuo je izvoz junetine u kinu Djurdjevic Neoplanta i Juhor su dobili dozvolu a izvozi samo Djurdjevic posto ove dve klanice ne kolju goveda od oktobra treba da krene izvoz svinjskog mesa u kinu
 
Valjevski kraj,sutra 2 kom. po 1.9€/kg...katastrofa,stric prodao,kaže 1.8-1.9 nema šanse više,sve je žive zvao. Bikovi prva klasa,simentalci oko 620-630 kg...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas našao kupca za sva tri teleta ali kod nas uvek postoji neko ali.Jednom teletu je prošlo 42 dana i veterinar koji radi taj posao a u pitanju je druga opština nema sredstva da uradi turbekolizaciju jer treba da skupi 25 komada a to može da skupi do N.G.Kako funkcionisati u ovoj državi.Isto to važi i za goveda kojima je istekla godinu dana od TBC.
 
Ljudi,tuga od trenutne situacije...Valjevski kraj trenutna cena 1,8-1,9 ali potražnja nula,trenutno imam 6 komada proseka oko 570-580 kg,valjda će krenuti cena bar malo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolega prodaje 7 komada, jeste da su holstejni ali dosta lepi.Niko mu jos nije da vise od 180 diara.
 
Vise nije pitanje cene ovde mnogi mole Boga samo da krenu da se tovare.
Povratnici ili pocetnici u tovu koje je namamila proslogodisnja "dobra" cena, koji su uzeli subv. kredit i zatvorili bikove sad polako postaju svesni da im visi dobos nad glavom.
 
Vise nije pitanje cene ovde mnogi mole Boga samo da krenu da se tovare.
Povratnici ili pocetnici u tovu koje je namamila proslogodisnja "dobra" cena, koji su uzeli subv. kredit i zatvorili bikove sad polako postaju svesni da im visi dobos nad glavom.
Kad veruju ministru koji je slagao više od vučića.Sve za šta se ufatio ošlo po kurcu,jel govorio skoro za oblačinsku višnju da je budućnost,pa za izvoz jaganjaca,goveda svinja.
 
Nazad
Vrh