Cene junadi i gotovih bikova

Kod mene u susednom selu ,pazarac tovario 7 bikova prosek oko 700kg. Platio na vagi 2,4. Ali neznam dali daje papire za subgvencije.
(Sve simentalac)
 
Kao i za repu. Sami mere pun/prazan kamion, sami mere digestiju i necistocu. Na vlasniki je samo da klima glavom.
 
ja sa Djudjevicu davao na radman bikovi namireni (nahranjeni ) obicno ujutru u 9 utovar do 12 sati bude klanje, merim bikove kod kuce pun prazan kamion ,obavezno prisustvujem klanju ,najlosiji radman 56.7 posto bikovi 470 kg a najbolji radman 59.7 bikovi 630 kg prosek
 
I ja uvek prisustvujem klanju bikova.samo sto ja merim zive bikove kod njih na vagi i posle sacekam liniju klanja, dobijes kapicu beli mantil i natikace i stojis pored vage i cekas...od 56-58.5 sam ja imao radman do 550 kila su bikovi uglavnom tezine.
 
Vet. stanica kupuje bikove za Valjevsku klanicu. Jedino da idem u Valjevo. Kupuju naravno i za druge klanice po Vojvodini, a dao sam samo jedan primer.
 
Za koliko komada djurdjevic salje kamion i kakav je s placanjem jel kupuje zivu vagu?
Drugar mu je natovario jesenas 6 komada i posle je otisao u drugo selo po jos 9 ,kod mene je natovario 10 i kod komsije 7 ,tako da i ako imas manju kolicinu uvek se nadje gde da dotovari.
Uzima i zivu vagu ,placanje do 14 dana na racun po srednjem kursu.
 
Kako ide isplata sunvencija? Bio sam na jednom skupu skoro gde je bio Nenad Katanic pomocnik ministra i gde kada su krenula pitanja publike svako je bilo u fazonu kasne mi subvencije za krave, za premiju za mleko itd. Koliko san shvatio iz price sa koktela Imlek ima povlascen polozaj i njihovi kooperanti dobijaju odmah a manje mlekare njima kasni. Sve ovo bitam zbog tova bikova ako se odlucim...
 
Predao pocetkom marta jos nisam u obradi. Drugar predao mart i oktobar, oktobar dobio mart nije.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh