Cene junadi i gotovih bikova

Izgleda da ce moji da sacekaju da pocnu turci opet da kolju. Kod nas isto stali s otkupom kazu neka ih do pred novu godinu...
 
Negde sam procitao da je danas minastar nam poljoprivredni skocio do Turske da bi se dogovorili o izvozu 10000t junetine za 2019. Paralelno ide izvoz i za Kinu. Da nam nije Bosanske junadi tesko bi se ovo ispostovalo, samo da ne pukne kao u Bosni.
 
Negde sam procitao da je danas minastar nam poljoprivredni skocio do Turske da bi se dogovorili o izvozu 10000t junetine za 2019. Paralelno ide izvoz i za Kinu. Da nam nije Bosanske junadi tesko bi se ovo ispostovalo, samo da ne pukne kao u Bosni.
Čuo i ja istu info , jutros je otišao u Tursku... tema izvoz govedine. Utovarili jednog bika i junicu (siment) pre dve nedelje... on 480 kg , ona 440 kg po 270 odnosno 250 din/kg lokalnom mesaru. Trebalo mi je mesta da mogu da jedu normalno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sto se tice cene ugovorena je jos pre mesec dana, mada keze da i sada toliko placa, a neki iz moje okolne placaju i manje kako cujem.
Mereno je na kolskoj vagi u susednom selu.
 
Pederska posla,prvo kenjaju kako treba zatvarati bikove i hraniti,a posle ode cena dole i ko nas j...
Tako je isto u svemu i sa malinom, svinjama,itd...
 
Cuo sam da je bio utovar u susednom selu posle nove godine po 2.3 tri komada uzeli siptari sad dal oni sa kosova il su pazarci neznam
 
Jutros natovario 7 komada lokalnom mesaru, klanica Plavšić, cena 2,15 pare na vagi. Kaze to je maksimum cene, cena se krece od 2 do 2,15 kako on kaze.
 
Nazad
Vrh