Cene junadi i gotovih bikova

Takodje prodati holstajn bikovi po 1.90 siptarima

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prodao holstajne po 2,1e + subvencuje, 25 dana pare, uplaceno nakon 25 dana kao po dogovoru. Prvi put da dajem na odlozeno al je velika razlika bila za odmah pate.
 
Junetina poskupljala u mesarama 700-800 din za kg. Cena bikova ide gore . Dobro se raspitajte pre prodaje.
 
Kod mene cena ide od 2.20 do 2.30, s tim da i oni sto su placali za 15 dana ili mesec pare sada daju na ruke. Robe nema, a imam utisak da ce cena jos ici uvis.
 
Popodne prijatelj utovario Nedeljkovicu 2.35e u dinarskoj protiv-vrednosti ,pare na racun 20-25 dana obecano.
 
Šta mislite hoce li se odrzati ova cena do kraja godine(2.20/2.30)? Hvala unapred

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Robe definitivno nema i neke od klanica koje su potpisale ugovor sa Turcima, placaju penale jer ne mogu da obezbede garantovane kolicine. Kamo srece da se trziste stabilizuje i poveca proizvodnja junadi, medjutim ova situacija nije realna, da bi se postigla trenutna potraznja svi bi trebali cuvati bikove a dok oni sazru, ko zna sta ce biti i da li ce taj izvoz stati jer definitivno tesko da ce biti ispraceni svi ugovori prema Turcima
 
Nema robe jer nema krava i ne tele samo mušku telad.Žensku telad retko ko hoće za tov tako da će ova proizvodnja polako da se gasi.Pokušavamo da povećamo broj krava ali su nam veliki problem ženska telad jer mi ne trebaju sva za reprodukcijutako danije daleko od bataljenja ovog posla.
 
Šta mislite hoce li se odrzati ova cena do kraja godine(2.20/2.30)? Hvala unapred

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
ako stane izvoz za Tursku i budemo cuvali bikove samo za nase trziste onda je ta cena pod znakom pitanja.
u tom slucaju onaj ko sad plati skupo tele nece imati neku racunicu na kraju tova.
 
Ako telad prati cenu bikova,onda je sasvim sve jedno da li je bik 2 ili 3e kg ,ako tele platis 4 i 5e za kg ... dakle telad 3e,bik 2,3-2,5 pa da bude neke racunice....
ko da za tele 700e ne vidim razlog tova:ppozdrav:
 
Eno ministra nam poljoprivrednog na Dnevniku. Kaze dogovoreni izvoz za Tursku podigao cenu junadi na 2.4E.
 
Juce prodao dva bika po 2,45 pare kad se steknu uslovi. Stari 11 meseci. Simentalac 520kg, a melez simentalca i belgijskog plavog 570kg.
 
Nazad
Vrh