Cene junadi i gotovih bikova

Moji su za prodaju, ali jos ih nisam nikom nudio. Cena sve ono sto cujem 2.4. Ovih dana cu probati par nakupaca i cenzara da nazovem da vidim sta nude. Dolaze i siptari, ali ne znam da li obezbedjuju papire od klanice zbog subvencije.
 
Imam informaciju da su klanici Divci, Valjevo, jako potrebni bikovi pa ako neko ima slobodno neka kontaktira
 
Ljudi stanje je alarmantno, proda 4 krave, dve crni holstajn 1 crveni holstajn i jedna simentalka. Dogovoreno za simentalku i debelu crni holstajn 1.5 a druge dve 1.3.... kaze covek dogovorio sa klanicom 150 do 200 krava nedeljno sve ide za tursku, bikovi ga ne zanimaju.. nije se cenkao uopste, platio koliko sam trazio... tek ce da ide cena gore

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Neznam kako ce se odraziti i da li ce imati uticaja na cenu bikova kod nas ovo sto se desava u Turskoj sa njihovom valutom i hiperinflacijom ,moze se desiti da nam turci otkazu uvoz i kvote jako sam nervozan zbog toga a sa druge strane jeftina hrana pa bi bikove da nateram preko 600 kg imaju potencijala .a razlog su skupa telad i nema ih pa mi je lakse da hranim ovo sto imam nego da lupam glavu oko nbavke teladi ,juce sam dobio ponude za telad Rade Molin iz Krusevca 170 kg trazi 700 eura a Caki iz Draginja trazi mi 4 eura za kilogram da ih merim ili popreko 750 eura po komadu u pitanju su telad oko 200 kg
 
Neznam kako ce se odraziti i da li ce imati uticaja na cenu bikova kod nas ovo sto se desava u Turskoj sa njihovom valutom i hiperinflacijom ,moze se desiti da nam turci otkazu uvoz i kvote jako sam nervozan zbog toga a sa druge strane jeftina hrana pa bi bikove da nateram preko 600 kg imaju potencijala .a razlog su skupa telad i nema ih pa mi je lakse da hranim ovo sto imam nego da lupam glavu oko nbavke teladi ,juce sam dobio ponude za telad Rade Molin iz Krusevca 170 kg trazi 700 eura a Caki iz Draginja trazi mi 4 eura za kilogram da ih merim ili popreko 750 eura po komadu u pitanju su telad oko 200 kg

Vreme ce pokazati, mislim da ce cena polako da pada a sta je kod nas dugo trajalo ada je bilo dobro za seljaka,voleo bih da gresim.
V
 
Ako stane izvoz za Tursku, koliko god da je slaba ponuda junadi kupovna moc stanovnistva je jos manja,
tako da je u tom slucaju neminovan pad cene.
A stace izvoz sigurno polako se sprema teren ,inflacija kod turaka 6 posto dnevo akraj se ne nazire,i druga stvar zaboravlja se danasi klanicari su spremni na sve samo da dodju do lake i brze zarade ,cudime da to sa turskom jos traje.
 
Ima Brazil meso,nemoj da brinete,napunice nasi klanicari ocas posla rafove.... a kad hiper marketi spuste cene mesa,mali klanicari ce pre drzati prazno meto u vitrini nego biti skuplji po 200din za kg mesa.... dakle tesko da ce cena da se odrzi dugo ovakva....

I jos da dodam da su kod nas neki krenuli u Romuniju po bikove da bi preprodali turcima meso kasnije....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh