Prednja Vuča za Vladimirec VTZ T 25a

Danas sam nesto razmisljao,mozda bo moglo sa ugradnjom hidro motora da se dobije pogon:sta: Recimo jedan hidro motor na levu pr. stranu drugi na desnu pr. stranu i ukljucivati po potrebi hidro pumpu koja bi pokretala uz pomoc pritiska ulja i tih hidro motora prednje tockove?:sta::sta:
 
A zasto ne bi nabacio ceo prednji most od T40 i onda na izvod kardana na prednjoj tarifi montirao jedan hidro motor!? ;) Samo bi bilo dobro staviti 16-ce tockove.
 
Zar na Vladimirca za prednju vucu nemoze da se iskoristi pogon sa strane za onu sajbnu sto tera kajis??
 
Danas sam nesto razmisljao,mozda bo moglo sa ugradnjom hidro motora da se dobije pogon:sta: Recimo jedan hidro motor na levu pr. stranu drugi na desnu pr. stranu i ukljucivati po potrebi hidro pumpu koja bi pokretala uz pomoc pritiska ulja i tih hidro motora prednje tockove?:sta::sta:

Identično rješenje imaju neki stariji John Deere traktori.
 
Danas sam nesto razmisljao,mozda bo moglo sa ugradnjom hidro motora da se dobije pogon:sta: Recimo jedan hidro motor na levu pr. stranu drugi na desnu pr. stranu i ukljucivati po potrebi hidro pumpu koja bi pokretala uz pomoc pritiska ulja i tih hidro motora prednje tockove?:sta::sta:

Dok se sve ovo izvede, koštaće kao polovan T40 sa prednjom vučom.
 
LJudi , braco nemojmo odustati od cilja a to je kao sto i sam naziv teme kaze "Prednja vuca za Vladimirec". Pokusajmo zajednickim snagama i sugestijama da rasimo deceniski problem... Ja nisam odustao u podpunosti.. A kao i u svemu treba nam malo volje i nadam se da cemo zajednickim snagama uspeti... Aktiviraj mo se po pitanju ovoga i da cujemo jos nekih ozbiljnih predloga ako ima...
 
Pa vec postoji Vladimirac sa prednjom vucom,mislim da je oznaka T-30.Posto ih kod nas nema bar da se vidi kako je kod njega reseno pa da se uradi tako i na T-25.
 
Pa vec postoji Vladimirac sa prednjom vucom,mislim da je oznaka T-30.Posto ih kod nas nema bar da se vidi kako je kod njega reseno pa da se uradi tako i na T-25.
Druze nisi nam nista novo rekao... Taj Vladimirec je za nas u Srbiji nedostupan tako da ga uzalud pominjemo... Sleduje nam da to odradimo uz pomoc "stapa i kanapa" da nabuzimo od necega prednji most kao i pogon sa diferencijala menjaca i neki reduktor koji ce da uskladi odnos brzine zadnjeg i prednjeg diferencijala odnosno mosta... Ja sam dosta toga vec kupio od delova ali mi terba dosta ::novac:: Mislim da ce me preci 1500 eura sve od pocetka pa sve do momenta da bude 4x4 moguce da ce cak izaci blizu 2000 eura...
 
Ubacis prednji most od T40 ma to je nemoguca misija.Ugradis hidro pumpu na izvod kardana jos ludja ambicija.Svaki traktor koji ima prednju vuvu ima proracunat odnos okretanja zadnjih i prednjih tockova.Nemoze se to okretati ko maksim po diviziji svojevoljno.To mora da bude uskladjeno.Da bi prednja hidropumpa okretala nju treba da pogoni jaka hidro pumpa koja je na vlatku ja mislim ipak malena za te zajebancije.Da bi stavio vecu hidro pumpu koja bi okretala taj hidro motor ne mozes to izvesti preko remena mora direktonom spregom lancanika ili zupcanika.Odakle uzeti to samo sa kardana onda si kardan zarobio a i pri tome kardan je spor barem ja tako mislim nesmem da garantujem ali svaka hidro pumpa okrece dosta brzo ja sam tako za upravljac stavio pumpu od omege ali na turbinu odnos 1/1.Onda ona obrce kao luda i sve lepo radi.Ako iko upasuje prednju vucu na vladimirca ja odmah kupujem jednog ima u selu stoji dve godine u savrsenom stanju.
 
za prednju vucu vladimirca se koristi most od VTZ 2048 A i zato sto imaju ista kucista menjaca,(imao sam nov VTZ 2048 a i neke rasturene) tako da od njega odgovara 100 % (bar po mojem misljenju...
 
Ja mislim da nije isto kao na VTZ 2048.Ima neki lik sto je skoro kupio T-30 i postavio na hrvatskom forumu pa tamo moze da se vidi i procita nesto o njemu.
 
Ja licno mislim da od ovog posla kod vladimirca nema neke radosti...ajd prednji most i nakarabudziti od necega ali od cega uzeti pogon za kardan..jedino da strugar otvori kuciste menjaca pa da se postavi neka prirubnica sa pogonskim zupcanikom za prednju vucu na nekom odredjenom mestu odakle moze da se uzme pogon..sve u svemu,po mom skromnom misljenju nemoguca misija,neisplativo i vladimirec sa svojih 31 hp nema snage za prednju vucu.
 
Nazad
Vrh