Isplativost organske proizvodnje?

Radjeni su ogledi sa raznim procentima glistenjaka u supstratu za rasas i cak u 100% glistenjaka se rasad normalno razvijao. Samo je pitanje ekonomike. Tako da mislim da ne bi smetalo ali bih ga ja ipak malo izmesao sa zemljom jer mi se cini da se sam glistenjak zna malo stisnuti, slepiti, ne znam kako bih to opisao. U temi o glistenjaku ima pisano o tome

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Tako je, preko dvadeset posto nema ekonomske računice a preko pedeset posto ima čak i neke negativne posledice kao što je rekao Nebojša.
 
Tакозвани глистењак је концентровани продукт и ваља га "разредити" пре употребе,односно умешати га на погодан начин у тло и направити земљишни супстрат.један од погодних начина је да се глистењак раствори у води и тим раствором полити тло па кад се тло просуши да може да се(без грудви) обрађује, плитко растрести тло и умешати га.дехидрирани глистењак садржи веома смањен проценат корисних плесни и гљивица у односу на "свеж".вода за раствор или копостни чај треба да буде бунарска или одстојала кишница а не вода из водовода и не сме да садржи хлор.
ако водите рачуна о одрживом проценту плодности вашег тла и мало економишете 200грама глистењака по квадратном метру под биљем је сасвим довољно.
 
Pa nedaj mu da se osusi :)
Stavi ga negde u ladovinu, nabaci preko nekih kartona i pokvasi i odrzavaj vlaznim i mislim da ce preziveti sve sto treba :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh