Cena jabuka rod 2011 u vašem kraju.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мислим да није касно колега, на које сортименте јабука мислите, конзумну, јабуку за прераду ? :ppozdrav:
 
[Nemoj gledat cijene u trgovini već one koje tebi plati otkupljivač. Kod nas je izgleda dogovorena "zaštitna" cijena za prvu klasu jabuka od 2,2 kn + 0,80 kn od strane države. Druga klasa će vjerojatno biti pola cijene od prve, kao što je do sad bila praksa. Industrija je dogovorena po cijeni od 1 kn e sad jel to sa državnom potporom ili bez i kolika je ona to neznam. Kad saznam točnije podatke napisat ću ih.
 
Poslednja izmena od urednika:
dogovoreno je na 2.2 + 0.8 za prvu klasu sa robu legalno predatu otkupljivacima.

jelo se i pilo, dala se verovatno neka izjava za TV i ajmo kuci

Nema jos pravih cena, ovo sto se kupuje po par paleta nije merilo.
Kod nas se ocekuje industrija da bude oko ili vise od 10 din./kg
 
pozz svima, jas sam iz Makedonije i isto bavim se odgajanje jabuke , mislim da mi ovamo pratimo cene koju se prvo formiraju kod vama (tako bar ja mislim), tako da sam bas ljubopitan kako stoju sa cenama ajdared i zlaten delish? Mislim da ovamo dole imamo jako dobri kvalitet jabuke al eto,zadbe godine cjene nisu bas naklonje nama. Ako bi iko hteo da otkupe neke kolicene od Makedonije molim Vas pisete to.
Voedno zanima me i kako stoje cene idustyrisko jabuko? Kako su ovde spekulacija najverovatno je da ce startovati uz 3 denare/kg (1eur=61 denar) al je ipak rano znajuci da berba kod nama pocinje tek za nedela dve od danas. Pozz svima
 
Јуче сам био у месту у околини Новог Сада, Ирмово код Кисача, цена индустријске јабуке 10 РСД/кг, квалитет солидан, око 4% отпада и петељки. Друга класа 20 РСД/кг квалитет по мени јако слаб, за нијансу је боља од индустријске, прва класа 25 РСД/кг, квалитет солидан. :ppozdrav:
 
Postovani vocari kako ide cena i plasman na jabuke koja e pazarna cena na veliko
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh