Šipak, Šipurak ili plod divlje ruže

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.339
Lokacija
Krusevac/Beograd
Ime teme je ovako jer se u različitim krajevima različito zove a da ga ne bi mešali sa narom koji crnogorci zovu isto šipak mislim da bi trebalo ovako da ostane naziv teme.
Smestio sam je ovde jer u neku ruku lici na ovo jagodasto voće i preradjuje se a ako mod misle da treba negde drugde da stoji neka je sklone.
Temu pokrecem jesam dosta puta video u prodaji isceđeni sok šipka(šipurka) koji se sa žećerom dokuva i nastaje odlična marmelada ili dzem. Ja lično volim ovaj dzem posebno sa palačinkama i mislim da je prepoynatljiva marka na tržištu te me stoga interesuje ima li kakvih iskustava u plantažnom uzgoju, zna li neko gde se gaji i preradjuje i naravno ima li ::novac:: u tome ili je mnogo lakse posto je cela srbija u divljoj kupini i ružama ici od zapuštene njive do zapuštene njive i brati :osmeh:
 
Moram moderatorima da skrenem paznju da ovo nikako ne spada u lekovito bilje jer se bere za Preradu u industriji i prave se dzemovi od njega a to se ne radi od lekovitog bilja
 
Mozda je moderator mislio da ga smeti tu posto i jeste lekovit, koristi se protiv gastritisa, proliva,pekomerne zedji, povoljno utice na rad bubrega i srca.
Caj: 1kk osusenih plodova preliti sa 150 ml prokljucale vode, ostaviti 15 min i procediti. Piti vise puta dnevno zasladjeno medom, moze se piti i umesto vode.
 
Iako mnoge voćke pripadaju familiji ruža, šipak je poznat po lekovitosti i otud u ovom delu foruma. Ako autor insistira, može se vratiti u podforum -Ostale voćke-.
 
Плод дивље руже је, медицински, изузетно користан и важан.О њему су књиге написане и треба да га има свака кућа.
Ево један рецепт:1литар воде,2 кашике измрвљеног и испраног плодада стоји преко ноћи (може и преко дана)поклопљено.Ако је топло као сада ставити га у фрижидер и пити помало цео дан НЕЗАСЛАЂЕНО.Освежава и гаси жеђ .(Оне маљице морају да се исперу јер могу да изазову затвор).
Сок шипурка може да се помеша с скуваном и испасираном бундевом 1на 1 па докувати до жељене густине.Тек је онда лековит и укусан!Ти односи могу да се мењају .У куповном пекмезу нема више од 15 % шипка.
 
ima jedna plantaza sipurka, oko 1 HA kod nas, u blizini kikinde, ali sam izgubio kontakt sa covekom pre 2 godine
 
Pekmez od sipurka je nesto najbolje u kombinaciji sa palacinkama :osmeh: Za lekovite osobine ne znam, ali ukus je savrsen. Ako neko iz okoline BG ili bilo gde na putu BG - Sombor ima da proda corbu od sipurka neka javi na pp.
 
Da li je neko pravio sok ili dzem od pitomog sipurka? Ako jeste molio bih za utiske sto se tice kvaliteta i ukusa istih u odnosu na divlje. Planiram za sledecu godinu na 50 ari da nesti posadim i jos sam u fazi razmisljanja.
Svaki savet i iskustvo bi dobro doslo.
Pozrad iz Valjeva.
 
Zasaditi nije problem to znam i imam par vocnjaka. Nisam samo siguran u kvalitet finalnog proizvoda tj dzema. posadim pitomi sipurak, dodje u rod i to lep rod i kada napravim dzem od njega on nema ukusa kao divlji. Iste sekunde bih ga pocupao. Da se to ne bi desilo a ja ulazio u neke radove i gubio i novac i vreme, ako je neko pravio dzem od pitomih sipuraka neka da svoj sud o kvalitetu.
 
Nikola to je sve istina ali šteta za reznice.Divlja ruža se lako ožiljava i kako orezujete tako ih potopite makar samo u vodu da se ne zasuše pa posle po postupku za ožiljavanje.
Žar suvih stabljika divlje ruže daje veliku toplotu a meso pečeno na takvom žaru ima poseban šmek.Pa ko voli....i ima vremena i mesta ..nek mu je prijatno.
 
Da li neko ima ploda kultivisanog sipurka. Naime potreban mi je da izvrsim proveru sastava i da se konacno odlucim da li da ga sadim. Naravno isti cu da kupim a kolicina od 100gr do 1kg
Unapred zahvalan Aleksandar.
 
Prodaje moj drugar sirup od sipka, koji se moze tako konzumirati, a moze se i od njega praviti dzem. Tako nekako sam ja njega razumeo. Neznam da li ima sipak da proda na kg. Ako nekom treba mogu da se raspitam.
 
Hvala farmeru ali ja od ponedeljka pocinjem sa sadnjom 3000 sadnica. Odakle ti je drugar i da li on ima plantazu sipurka?. Dobro bi mi dosao neki kontakt sa njim.
 
Јел вадиш дивље или си уговорио са неким калемаром да ти испоручи? ја се још увек размишљам о неких 40 ари, а ако одлучим нисам сигуран на коликом растојању да садим, како си ти организовао?
 
Dogovorio sam sa Draganom Dostanic iz Salasa Nocajskog. On je da kazem pionir u plantaznom sadjenju kultivisanog sipurka a i iz poljoprivredne je struke. Sto se tice redova iden 4-2,5-4-2,5-4-2,5 a od sadnice do sadnice 1,5 metara. Dragan mi savetuje da idem 2 metra ali sam u nekim preliminarnim dogovorima za masinu za branje a oni mi savetuju ovaj razmak.
 
Nazad
Vrh