Hidraulicni cilindri,delovi i održavanje

Ovde covek pita za ovaj zeleni prsten na cilindru sto je zasafljen za glavnu konstrukciju,a ne na celu klipa kod sekire, koliko sam ja razumeo...
wcl9xd.jpg

Mozes da varis samo idi,sto kaze kolega, u intervalima i vari u krst, ne u krug nego jednu str. malo, pa malo sa druge str, pa malo levo,pa malo desno i polako pomeraj...
 
dali zna neko koliko se kreću cene cilindra za kipu sa tri izlaza za jednoosovinku,ili gde se mogu nabaviti isti polovni ?
 
kosjerac bio sam i slučajno vidim jedan takav i pitam ga valja li i pošto?kaze nevalja al je 250e.:haha:biju po usima samo tako lik u rumi kupi od tamica za 30e,al kasno. pozdrav za kosjerca sa varde! ruma i bubanj potok su zakon izgleda pa kad se šta nadje.
 
To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.
Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:
Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom.
Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!
Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:25 ---------- Prethodna poruka je at 22:24 ----------

risevi su u hromu plitki ali se osete "na nokat"

To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.<br>Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:<br>Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom. <br>Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!<br> Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:26 ---------- Prethodna poruka je at 22:25 ----------

risevi su u hromu plitki ali se osete "na nokat"

To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.<br>Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:<br>Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom. <br>Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!<br> Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:27 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

quote_icon.png
Citiram: lakarije
Kad su risevi veliki,dubine par milimetara,ili ulegnuca od udaraca,onda je lako...Ali ovi plitki,to je vec tesko...
Dali je ris i hromu ili je hrom skinut?



risevi su u hromu plitki ali se osete "na nokat"


To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.<br>Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:<br>Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom. <br>Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!<br> Samo se mora skinuti hrom!
 
Jednosmerni cilindar f10cm : 5*5*3.14*radni pritisak u barima(150) = podizna moc u kilogramima.

A za silu uvlacenja dvosmernog, samo od ukupnog preseka oduzmes povrsinu preseka klipnjace i pomnozis sa radnim pritiskom.
 
Ako sam povrsinu kruga dobio u kvadratnim milimetrima i kada to pomnozim sa pritiskom u barima , dali sam dobio podiznu moc u gramima ili u kilogramima ili :sta:
 
zdravo ljudi potrebna mi pomoc, procurelo mi kuciste na volanu od 5106 pa sad ne znam dal to u pitanje neke gumice ili nesto drugo u pitanje i gde bi moglo da se odnose na servisiranje??:sta:
 
Pozz , sutra mi stize neispravan cepac za drva od 4 tone , motor je ispravan . kazu zupcanici u pumpi dobri ll jbg.. pa gde je problem??? , koje je ovde ulje adekvatno da se sipa. i nasta da obratim paznju
 
Tata je ovih dana bio na jednom otpadu u Loznici. Trenuno prazne magacine Tekstilne Industrije Viskoza (ono sto je ostalo). Kaze ima dosta raznih hidraulicnih cilindara (jedan bi odgovarao i za kipu na beracu) i dosta raznih gumica za iste. Takodje ima i jos kojekakvih elektro motora i reduktora, cak je video neki kako kaze valjkasto kuglicni lezaj precnika oko 80cm. Ko je blizu mozda bi mogao da ode i pogleda. Ima dosta korisnih stvari tamo
 
Može li se dvosmjerni cilindar koristiti kao jednosmjerni? Odnosno da se jedna strana blindira. U početni položaj bi ga vrćao teret.
 
Dvosmerni cilindar se može koristiti kao jednosmerni, i na uvlačenje i na izvlačenje, samo je potrebno drugi izvod zaštiti od prašine i vode, netreba ga zapušiti-blokirati.
 
I treba ostaviti rupu da može zavduh da ulazi i izlazi da nebi pravio vakum u jednom smeru ili pritisak u drugom.
 
Nazad
Vrh