Elixir
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 33 od 33

Tema: Hidraulicni cilindri,delovi i održavanje

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    143
    Zahvalio se
    20
    Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ovde covek pita za ovaj zeleni prsten na cilindru sto je zasafljen za glavnu konstrukciju,a ne na celu klipa kod sekire, koliko sam ja razumeo...

Mozes da varis samo idi,sto kaze kolega, u intervalima i vari u krst, ne u krug nego jednu str. malo, pa malo sa druge str, pa malo levo,pa malo desno i polako pomeraj...
    Covek se uci dok je ziv...

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku djele na ovoj poruci:

Kremator (02-05-12)

Član aca s avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    100
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 15 puta na 14 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    dali zna neko koliko se kreću cene cilindra za kipu sa tri izlaza za jednoosovinku,ili gde se mogu nabaviti isti polovni ?

Član kloki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Poruka
    1,259
    Zahvalio se
    11
    Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: lakarije Pogledaj Poruke
    Kad su risevi veliki,dubine par milimetara,ili ulegnuca od udaraca,onda je lako...Ali ovi plitki,to je vec tesko...
    Dali je ris i hromu ili je hrom skinut?
    risevi su u hromu plitki ali se osete "na nokat"

Prijatelj Foruma Kosjerac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    3,137
    Zahvalio se
    132
    Zahvaljeno 182 puta na 160 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Aca s svrati kod gulija u Sevojnu možda ima.
    Budi ono što je najteže biti u životu, budi ČOVEK!!!

Član aca s avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    100
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 15 puta na 14 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kosjerac bio sam i slučajno vidim jedan takav i pitam ga valja li i pošto?kaze nevalja al je 250e.biju po usima samo tako lik u rumi kupi od tamica za 30e,al kasno. pozdrav za kosjerca sa varde! ruma i bubanj potok su zakon izgleda pa kad se šta nadje.

Član zaregakovo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    268
    Zahvalio se
    27
    Zahvaljeno 80 puta na 63 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: aca s Pogledaj Poruke
    dali zna neko koliko se kreću cene cilindra za kipu sa tri izlaza za jednoosovinku,ili gde se mogu nabaviti isti polovni ?
    evo link nije skupo ako je odista novo http://www.limundo.com/kupovina/Masi...9313/Posmatraj

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    489
    Zahvalio se
    92
    Zahvaljeno 106 puta na 30 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.
    Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:
    Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom.
    Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!
    Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:25 ---------- Prethodna poruka je at 22:24 ----------

Citiraj Citiram: kloki Pogledaj Poruke
    To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.<br>Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:<br>Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom.&nbsp;<br>Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!<br> Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:26 ---------- Prethodna poruka je at 22:25 ----------

Citiraj Citiram: kloki Pogledaj Poruke
    To nije strašno,to i nemoraš da radiš. nemože tu mnogo ulja da iscuri. samo stavi dobre gumice.<br>Ako su risevi duboki,široki,onda postoji jedno vrlo prosto rešenje:<br>Nabaciš auto git. Onaj običan za gitovanje auto limarije. I pređeš vodenom šmirglom. Ako je potrebno ponoviš git još jednom.&nbsp;<br>Ali,git nehvata na hrom,samo na čelik. zato se neisplati raditi sitne riseve. Morao bi proći brisilicom i tankim kamenom. Ja sam radio klip od Zmajevke koji je neki magarac opizdio čekićem i napravio udubljenje.Ispalo je PERFEKTNO!<br> Samo se mora skinuti hrom!

---------- Poruka napisana u 22:27 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

Citiram: lakarije
    Kad su risevi veliki,dubine par milimetara,ili ulegnuca od udaraca,onda je lako...Ali ovi plitki,to je vec tesko...
    Dali je ris i hromu ili je hrom skinut?

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    142
    Zahvalio se
    50
    Zahvaljeno 23 puta na 11 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Treba mi formula da izracunam podiznu moc hidraulicnok cilindra , da dize krila setvospremaca sa jednim cilindrom

Član Kremator avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    849
    Zahvalio se
    40
    Zahvaljeno 82 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jednosmerni cilindar f10cm : 5*5*3.14*radni pritisak u barima(150) = podizna moc u kilogramima.

A za silu uvlacenja dvosmernog, samo od ukupnog preseka oduzmes povrsinu preseka klipnjace i pomnozis sa radnim pritiskom.

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Kremator na ovoj poruci:

Ares630 (26-01-13)

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    142
    Zahvalio se
    50
    Zahvaljeno 23 puta na 11 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ako sam povrsinu kruga dobio u kvadratnim milimetrima i kada to pomnozim sa pritiskom u barima , dali sam dobio podiznu moc u gramima ili u kilogramima ili

Član Kremator avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    849
    Zahvalio se
    40
    Zahvaljeno 82 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Podeli to sa 100 i dobices u kilogramima, posto je jedan kvadratni cm=100 kvadratnih mm.

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Kremator na ovoj poruci:

Ares630 (26-01-13)

Član Boki-Vl avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Poruka
    876
    Zahvalio se
    104
    Zahvaljeno 21 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Gde bi mogao da nadjem polovan remontovan klip za Fak loznicu 5.5t prikolicu...

Član Dejann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    465
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    zdravo ljudi potrebna mi pomoc, procurelo mi kuciste na volanu od 5106 pa sad ne znam dal to u pitanje neke gumice ili nesto drugo u pitanje i gde bi moglo da se odnose na servisiranje??

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12