Pilići kao brojleri

biljana

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2008
Poruka
201
Lokacija
Vrčin
Nisam video posebnu temu , pa da pitam ovde :
Zna li neko koliko se računa brojlera po 1m2 u kaveznom sistemu?
Imam nekog krš materijala pa bi nešto sbudžio preko zime.
Hvala



Edit by novii
Ovo sam ja odvojio od teme o guskama, ako ubuduće vidite da nema teme koja vas interesuje, slobodno pokrenite novu temu o tome šta vas zanima
 
Inače imam u toj oblasti veliko iskustvo, pa ako te nešto bude intersovalo dodatno - pitaj slobodno. :D
 
Ma gajio sam pre 10-tak godinica u podnom režimu po 200kom u turnusu , pa poznata priča "odnos cene hrane ,struje ,rada..." i prekidoh.
Onda me stigle godine , zardjao sam i dosta zaboravio.
Prošle godine gajio 100kom , al loše jato (kupio od poznanika ::lose:spavam:. Imao sam 14% mortaliteta , a težinu jedva do 2.100kg s perjem.
Sad bi napravio kavez za 50kom i 3 - 4 turnusa (samo proleće i jesen da izbegnem grejanje i hladjenje ) i ništa za tržište , samo kućna konzumacija.
Inače bi i jedno 5 ćuraka u dvorište isto za kuću , pa sad prikupljam i propušteno i izgubljeno znanje :osmeh:
 
Piliće ti preporučujem od Vranića iz Kaća. Godinama sa njima sarađujem i kvalitet im je uvek dobar.
 
Ja sam ranije saradjivao sa Smederevcima , al pogubio kontakte, i uradim to što sam uradio prošle godine!!!
Inače na kolko izguraš težine te iz Kaća?
 
Pa, znaš šta...
Radim samo kada je spoljna temperatura adekvatna. Dakle, kada nema visokih temperatura. I naravno zimi nikako ne radim, jer nije isplativo grejanje.
Temperatura u nivou pilića treba da bude prve nedelje 32 stepena, pa svake sledeće nedelje po 3 stepena manje sve do sobne temperature.
Hranu sam pravim i to sam isprobao puno receptura i načina ishrane...
Bez minimalno 30% sojine sačme, kvalitetnog premiksa sa kokcidiostatikom prvih 4 nedelje, kvasca i monokalcijum fosfata je nemoguće postići dobre rezultate...
 
Branko , a kako si ih finiširao? Jes terao standardno hranu do klanja il si išao na "čišćenje"?
 
branko je napisao(la):
monokalcijum fosfata
? ? ?
biljana&dragan je napisao(la):
Branko , a kako si ih finiširao? Jes terao standardno hranu do klanja il si išao na "čišćenje"?
Kada hranu sam pravis nema ciscenja nedelju pre prodaje ukines kokcidiostatik
Ako si pirocanac na dan prodaje posolis hranu :zli:
 
Nisam Piroćanac , al pošto prodaješ zaklano , moz se preko noći potopi u vodu :cool:

Inače ja sam davao pred klanje samo suncokret i kukuruz.
A čuo sam neku foru sa jabukovim sirćetom u vodi , samo nikad nisam probao.Kažu da je kvalitet mesa mnooogo bolji
 
E,kolege , kolege , raspisasmo se samo tako... A opet ne dobi odgovor na primarno pitanje :
KOLKO JE IDEALNO PILIĆA PO 1m2 KAVEZA?
Zna li neko , ili zna li neko nekog ko zna :sta: :haha: :ppozdrav:
 
biljana&dragan je napisao(la):
Inače ja sam davao pred klanje samo suncokret i kukuruz.
Ubices ih pogotovu leti!!! :zli: :zli: :zli: ::lose::
Kad uspem nabaviti otpad od selektiranja Kolos_a przim za mlevenog dodam u hranu uz ukizanje masti i smanjenje soje
Izvini ono za Pirocanca nisi konto, ne mislih geografski nego ekonomno :haha: :ppozdrav:
Inace i nije glupost dosta davno sam cuo razgovor da daju soljeni cumur lako se ciste creva za virsle :cool:
 
Skonto sam. Zato sam sam i napisao ono za potapanje u vodu , sto je stari dobri običaj u većini trgovinskih objekata :cao:

Hvala Ivanhoe.
Inače , stvarno nisam skontao da im nešto fali te nedelje od suncokreta i kukuruza (osim normalno manjeg prirasta).
Jesi ti čuo za ono jabukovo sirće il je to samo navlaka :nono:
 
Evo da odgovorim na pitanja od juče.


Monokalcijum fosfat koristim umesto dikalcijum fosfata, jer je mnogo povoljniji odnos cena-kvalitet.

Finiširanje, tj. čišćenje, radim sa smesom prekrupe i mekinja, uz nekih 5-10% sojine sačme i malo krede i kvasca...
 
Nisam cuo za sirce al mozda daje neki poseban ukus:haha:
Kad su nekad gazde orasima kljukali curane :cool:
Branko de nabavljas MKF?
 
Nazad
Vrh