Otkup lekovitoga bilja

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Pošto vidim da se pojavilo interesovanje za otkup lekovitoga bilja i da ima zainteresovanih za njegovu prodaju, otvoriću ovu temu. Tako da se u njoj mogu postaviti pitanja koja vas interesuju ili da napišete svoja iskustva i komentare.
 
pa kao i svuda posadis radis ono rodi pa pokosis pa ocistis pa osusis e a onda dodje vreme da ga unovcis . Da vidimo ti imas to aaa.. to se ne trazi ima ga dosta i cena je bar duplo pa i vise od toga opala sve u svemu radio si za badava a onda ponovo
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234475162[/time]_________________________________________________
salim se :ppozdrav: ali nije lako
 
Da li neko moze postaviti otkupne cene lekovitog bilja? Interesuje me konkretno susenui neven? Unapred hvala...
 
Mesta na tržištu za ovakve poslove ima i previše. Tržište nije opterećeno ovakvim firmama pa ima mesta da se krene sa ovakvim poslovima.

Ima li neko da se javi ko ima kontakte u ino za izvoz ili želi da saradjuje sa nekim iz Srbije
 
Pozdrav svima,

nov sam na forumu i tragam za objašnjenjima i uputstvima o upotrebi "otkupnih listova", tačnije dokumenta koji kupcu omogućuje da od poljoprivrednog proizvođača otkupi proizvod, npr. lekovito bilje. Ustvari, pokušavam da potencijalnim kupcima mog proizvoda (kamilica i proizvodi od kamilice) objasnim kako, legalno, mogu da otkupe proizvode i naprave ulaze u svoje poslovne knjige. Na žalost malo je kupaca koji znaju da direktno od proizvođača mogu otkupiti poljoprivredne proizvode.

Molim da svi koji znaju nešto o tome napišu svoja iskustva (bilo da su teoretska, bilo da su iz prakse)

Pozdrav, Milan :cao:
 
pgjankov je napisao(la):
Pozdrav svima,

nov sam na forumu i tragam za objašnjenjima i uputstvima o upotrebi "otkupnih listova", tačnije dokumenta koji kupcu omogućuje da od poljoprivrednog proizvođača otkupi proizvod, npr. lekovito bilje. Ustvari, pokušavam da potencijalnim kupcima mog proizvoda (kamilica i proizvodi od kamilice) objasnim kako, legalno, mogu da otkupe proizvode i naprave ulaze u svoje poslovne knjige. Na žalost malo je kupaca koji znaju da direktno od proizvođača mogu otkupiti poljoprivredne proizvode.

Molim da svi koji znaju nešto o tome napišu svoja iskustva (bilo da su teoretska, bilo da su iz prakse)

Pozdrav, Milan :cao:
To ti je vrlo prosto.
Svako ko otkupljuje,trguje i bavi se to već zna,tako da netreba o tome uopšte da razmišljaš
 
Pozdrav svima. Interesuje me da li neka firma u Srbiji vrsi otkup lista divlje kupine i sipka.
 
sale 0811 je napisao(la):
Pozdrav svima. Interesuje me da li neka firma u Srbiji vrsi otkup lista divlje kupine i sipka.

Firma "Planta Mell" iz Svrljiga ima spisak lekovitog bilja koje otkupljuje. U ovom spisku se nalaze i list divlje kupine kao i šipka.
Evo njihovog kontakta: 018/821-983; 018/822-950(fax); 063/483-495

Pozdrav, Milan
 
Hvala na informaciji, uspostavio sam kontakt sa firmom Planta Mel. Nadam se da će saradnja biti dobra.
 
Zanima me da li se neko bavi otkupom zute lincure (gentiana lutea).Ove godine u septembru treba da je vadim pa me zanima gde bih mogao da je plasiram
 
Otkup lekovitog bilja. :D
Intrigantna tema za poslovne ljude (a i žene - svakako).

U sezonama 1990.-'91. godine aktivno sam otkupljivao lečno bilje za potrebe male STR koju smo vodili moj drugar i ja.
Lepo je išao posao. Nismo bili preskupi u maloprodaji, redovno smo plaćali dobavljačima (po principu: roba na ruke, para u džep).

Želim vam puno sreće u ovom preduzeću.
::svaka cast::
 
nov sam na forumu,da li neko zna koliko su otkupne cene sipurka i kleke,hvala unapred
 
Zdravo svima. Kao prvo ti sto se spremas da vadis koren gentiane lutee ili lincure moras sacekati barem 8 godina . Lincura raste samo na rastresitim pasnjacima na nadmorskoj visini od preko 1700 metara . A kao drugo njeno vadjenje je kaznjivo ako nije u privatnom vlasnistvu. E sad ko ima njivu na toj visini svaka mu cast.
za one koji zele da prodaju susene biljke neka se jave firmi [ima je na netu] Adonis Soko-banja.Odkupljuju mnoge biljne vrste i to po dobrim cenama . Pozdrav.
 
Hvala na savetima,ali vadi se posle 5-7 godina a i raste na visini od 1200-1300 m/nm.Ako zelis poslacu ti link da vidis slike pa proceni sam.U privatnom vlasnistvu je,ima sve potrebne dozvole,registrovano je kao poljoprivredno gazdinstvo.Ne znam sta te jos zanima?
 
Ima li neko spisak i cenovnik za ovu godinu bilja koje otkupljuje npr. "Josif Pancic" ili neka druga firma. Probao sam da nadjem na internetu, ali slaba vajda, pa tako ako je neko poslovao sa lekovitim biljem verovatno da ima neki spisak od te firme.
 
novii je napisao(la):
Pošto vidim da se pojavilo interesovanje za otkup lekovitoga bilja i da ima zainteresovanih za njegovu prodaju, otvoriću ovu temu. Tako da se u njoj mogu postaviti pitanja koja vas interesuju ili da napišete svoja iskustva i komentare.
MOLIM VAS MOZETE LI MI RECI DALI SE KOD NAS VRSI OTKUP SIPURKA I U KOJEM MJESTU PO KOJOJ CIJENI ZAVALJUJEM SE UNAPRIJED

Mi bi smo vama bili zahvalni kada bi ste se najpre predstavili.
 
Zdravo,zovev se Dejan zivim na jugu Srbije,u mom kraju uma dosta zainteresovanih ljudi za sakupljanje lekovitih biljaka,gljiva,borovnica...plodova ima ali nema otkupnih stanica,pa ako je neko za saradnju neka pise.Srdacan pozdrav svima
 
Deja je napisao(la):
Zdravo,zovev se Dejan zivim na jugu Srbije,u mom kraju uma dosta zainteresovanih ljudi za sakupljanje lekovitih biljaka,gljiva,borovnica...plodova ima ali nema otkupnih stanica,pa ako je neko za saradnju neka pise.Srdacan pozdrav svima
probaj da kontaktiraš firmu adonis podatke o njima naći ćeš na netu. pozdrav i srećno.
 
Nazad
Vrh