Rabe plugovi

Našao sam i takvu na otpadu, mogao sam je jeftino kupiti jer tu ima samo malo metala a jako mnogo gume, al je teško u pm, jes malena al ima preko 20kg u gumi i felgi pa sam odustao od toga jer sam se plašio da će mi razvaliti prekretni mehanizam nisam nigdje mogao da nadjem neku još manju, ova je bila na felgi od 8". Tražio sam onu mali rezervnu gumu od nekog auta ali sam i od toga odustao jer one imaju skroz tanku stjenku i to bi se poderalo samo tako. Našao sam čak i točak od nekih industrijskih kolica ili ko zna čega, felga od aluminija i uska puna guma al ona opet velika,prečnik nekih 50-60cm pa ne može da se upasuje u mehanizam. Zato sam stavio šta sam imao dok ne zbavim šta bolje. Danas sam je naduvao da je tvrda kao kamen pa ću sutra da vidim kako će da ide.

Inače me plug na ovoj parceli opasno zeza, šta god uradimo prva ide dublje i hvata više. Taman naštimam jednu stranu, pokvari se druga.

Skini gumu sa felne i baci :osmeh:.
Oko felne savij i zavari debeli lim 3-4 mm imaces metalni tocak.:ppozdrav:
 
To ću da odradim za sledeću sezonu, mada od kako sam je naduvao na neka 3bar drži kao da je metalna, ne deformiše se nikako.
 
Naduvao si momacki.Nema da mrdne.Ali ipak je,po mom skromnom misljenu,bolje da uradis metalni tocak.
Plug mi se bas svidja.Ide dobro iako je zemlja kao beton.
Uvezao si ga?
 
Evo i mog Rabe pluga 3x12"
nn7e2p.jpg
280l0y9.jpg
 
Naduvao si momacki.Nema da mrdne.Ali ipak je,po mom skromnom misljenu,bolje da uradis metalni tocak.
Plug mi se bas svidja.Ide dobro iako je zemlja kao beton.
Uvezao si ga?

Da, uvezen je prosle godine, ovo je prvo oranje s njim. Kupio sam ga jer sam jos tada planirao kupiti veći traktor, 539 ga može samo prenijeti tamo-amo jer je mnogo težak. U zemlju zaista ide dobro, posebno od kada sam na vrhove lemeša zavario sječiva

ws671i.jpg
 
Zombi, kakva je procedura oko uvoza,papirologija, i naravno cena tog zadovoljstva.
Odlican je u kombinaciji sa 60 KS.Bas mi se svidja.
Klinovi na raoniku su odlicna stvar.Bilo da je raonik uradjen sa njima ili da su naknadno stavljeni.Tako ide i u beton.
 
Plug su mi tamo kupili sestra i zet a potom ga je dovezao jedan privatnik sa kamionom. On je sve zavrsio oko papira, carine o ostalog, a prevoz me izasao 400E jer je dovezao drljaču trokrilnu sa 3.2m zahvata, sijačicu za pšenicu od 2.5m i ovaj plug. Ne sjećam se cijene pluga zasebno ali nije bio skup. Mogu se ovakvi pa i bolji naći jako, jako povoljno u Njemačkoj.
 
spaso da nisu preduboko postavljena crtala
Što dublje to bolje:ppozdrav:Ako ne zagušuje. Apošto so ovo sve crtala preko pola metra precnika onda Zekan samo peva u trecoj. Ako slucajno ostanem bez jednog onda moram u drugu brzinu smanjiti kretanje . A ako slucajno ostanem bez dva onda mogu ici kući i skidati jednu brazdu.. Ipak je ovo ZEKAN 6045 NIJE TO NEKA SNAGA,...:haha:
 
Moj prijatelj ima Rabe star tri brazde obrtac sa punom daskom, 3x40 ako se ne varam, sa pretpluznjacima. Vukce ga kinez Yto 90 a probali su ga i sa rusom 82.1, rus dimi kao lokomotiva i posle par jutara popustili srafovi na dekli i klip sto dize poluge sepopustio i uvrnuo :sjasi:
 
Moj prijatelj ima Rabe star tri brazde obrtac sa punom daskom, 3x40 ako se ne varam, sa pretpluznjacima. Vukce ga kinez Yto 90 a probali su ga i sa rusom 82.1, rus dimi kao lokomotiva i posle par jutara popustili srafovi na dekli i klip sto dize poluge sepopustio i uvrnuo :sjasi:
los traktor ili nepaznja vlasnika traktora,pa se popustilo-ili bas u trenutku kada zakacise obrtac na 82 u inat popustise srafove dekle?!cudne te ruske sprave...nego jel neko imao iskustva sa pucanjem stakala na kabini,kao i varova cele kabine-prokisnjava li kabina?a eksplodiranje amortizera OD vrata i zadnjeg stakla? kako vam gume izgledaju?pitam jer strahovito brzo skidaju ripne na ovde nekoliko yto-a?
 
Kako onda na rusu od člana foruma spajki nije popucao na dekli i klip popustio ?
A baš je nosio lagan plug i onu onu laganu kratku tanjuraču. A morao je prebacit poluge u dalje rupe da bi ju mogao lakše nosit.
 
raba1.jpg
[/IMG]
raba2.jpg
[/IMG]
raba3.jpg
[/IMG]Sta mislite o ovom plugu?glave su skinute pukla je opruga od cilindra pa nije okrecao tako su orali pa skinuli glave zbog tereta,cilindar je jednosmeran kako bi rus 820 radio sa njim i uipste kakvi su to plugovi vidim u ovoj temi da su na dobrom glasu.Mislim da je zahvata 30*30 pa na vise ?

- - - - - - - - - -

Pa jel moguce da niko neyna nista o ovim plugovima osim sto ima u ovoj temi:sta:
 
Nazad
Vrh