Uvoz koza i ovaca

E pa kolega Slaviša prvo od kraja da počmem!Ovo što spomenu 72 sata za klanje e vidiš upravo na tu fintu se i uvozi najviše rasplodne robe ili ja griješim.
Što se tiče cijene unutar HR uvijek je na jadranu cijena sve žive stoke bila znatno veća razloge mislim da ne moram objašnjavati jer ja živim u Slavoniji,kolega "Janko"(Pavle) je dobro,ovo što si nabrojio samo izgleda bučno i nemoguće a ustvari je ako se poštivaju upute sasvim jednostavno!Gospodine Slaviša kako vi "prodajete" janjce npr. u Srbiju i šta vas to natjera da baš sad reagirate kad sam "korak" do prve ture za Srbiju i da naglasim sve je regularno?Ženke nisu starije kako rekošte od 6mj.
Da vas malo ispravim iako ne znam zašto forsirate netočne podatke a to je da ja imam oko 200kom. matičnog stada Romanovih a koliko znam u Hrvatskoj ima još tri veća stada istih ovaca.I na kraju priznajmo da je sadašnja cijena rasplodne janjadi od 300,400,500€ sramotno previsoka i mislim da je u tome ključ cijelog "problema"!
Pozdrav kolega:ppozdrav:
 
Šta bre 300 400 500 evra. Jesam ja pogrešio temu pa se ovde radi o bikovima ili ovcama. Neznam stvarno ko je spreman da plati te pare ako ne računamo ljubitelje kućnih ljubimaca. Ljudi kupe par golubova daju hiljadu evra ili kupe štene od čuvene odgajivačnice za par hiljada. To je stvar prestiža. Ljudi koji gaje ovce i žive od sela i ovaca ovakav luksuz ne mogu priuštiti. Nema ekonomskog opravdanja.
 
Drago mi je da je kolega Janko dobro, pozdravite ga. Zahvaljujem vam se na odgovoru koji mi nije jasan, al' dobro. mislim da niste u pravu, ali mozda i gresim. Vidite, ovaj nacin komunikacje je javan, kao sto ga mi citamo, citaju ga i ljudi iz relevantni sluzbi. Svakom inspekcijskom organu je sumljiv ulaz robe koja je skuplja iz zemlje porekla na teritiriju gde je jevtinija. U tom slucaju se odredjuje inspekcijska pratnja granica-klaonica. to se radi obicno kod zivotinja koje su rasne, iste starosne dobi i kad su zenke u pitanju. Proverite da li sam u pravu.
 
e sarbanac i ja sam govorio da je 400 eura suluda cijena ali sta ces nema tu rentabilnosti
i danas nemaju ljudi para treba svima cijene prilagoditi ako hoces da uspijes budi povoljan i kvalitetan
za uvoz kod nas u bih tesko sve ide tjesno najvise na granici jedan covjek koga sam kontaktirao htio je da od MEDOLINE uveze ali procedura je upitna i najveci problem oko papirologije
 
Moj odgovor možda i ne mora biti jasan,a što se tiče cijene jeftinije od vjerovatno Rusije ne znam baš da se za to plaća kazna. Kolega Slaviša SAMO JA mogu odrađivati cijenu SVOJIM janjcima bez obzira kojim to "institucijama" smeta a mislim da nam se smije većina forumaša! Niste li vi iz B i H a ja kako rekoh sve po zakonu izvozim u Srbiju. Prelistajte malo postove o Romanovskima pa ćete vidjeti da u Srbiji ima vaših ovaca podosta a kažete da ovo čitaju relevantne institucije pa sa malo zapitajte tko krši pravila? Da napomenem prije mjesec dana imala sam republičku inspekciju koja je prošla ne da je sve OK nego sam dobila i pohvalu koja je i upisana u napomene u zapisniku.Priznam da imate duže iskustvo sa uzgojem Romanovih a ujedno poštujem i ovčare koji se bave uzgojem i drugih rasa osim R.
Bilo bi lijepo da i svi mi razmislimo da nije važno dali si novi ili "stari" ovčar jer ovaj forum bi trebao služiti za razmjenu znanja i iskustava a ne za osobne prepirke!
:cvetic:
 
koliko ja vidim ovaj forum sluzi za samoreklamu i to onu najadniju u smislu samo moje valja i nicije vise
 
Udba nikad ne spava. Ilija Čvorović uredno vodi evidenciju. Vodite računa šta pišete. Još treba KGB treba da mi natovarite na vrat pa da mi šunjaju po oboru i postavljaju razne sprave za prisluškivanje po ovčarniku. Kamo sreće da može sobodno da se trguje pa ko voli nek izvoli.
 
Sarbanac pokrenut je postupak uskladjivanja veterinarskih sertifikata izmedju Hr i Srbije na moju inicijativu dok se to ne resi od uvoza nema nista inace ja sam prvi koji je kontaktirao MEDOLINU po pitanju uvoza tako da jos uvek cekamo odobrenje za uvoz.
 
Jedan od 2 faktora zbog kojih sam napustio ovcarske vode je trgovina,to me je ubijalo,jer da bi uspeo u ovcarstu,trebas biti dobar menadzer,da imas pricu,zvaku za svakoga,lepo da znas da ga obradis,kad vidis da je amater,da mu uvalis,kad se razume pa te zapitkuje da se lepo vadis,ko to ne ume,neka ne pocinje ozbiljno da se bavi ovcama...:)))
 
Medolina, pa nemate potrebe tako zustro reagovati. Nisam nista lose mislio.
Izvinjavam se svim koji su to protumacili ne neki drugi nacin. Nisam pominjao zemlju uvoznicu, mislio sam na uvoz u opstem smisli. Pa to je tema, zar ne? Drzavljanin sam Republike Srbije i ne vidim sta je problem prodaje ovaca u vlastitij zemlji? Cenim vas prijateljski odnos prema mojoj zemlji, kao i nameru da prodate visoko kvalitetne ovce u Srbiju ispod klanicke cene u RH, svakao da je to vase vlasnistvo, kao sto imate pravo da nekom poklonite svoje ovce. Mislim da je puno bolje uraditi regulan uvoz u Srbiju zbog zbog kontrole zdravstvenog stanja (ne mislim da su vase ovce bolesne), niza drugih benefita i dalji jednostavnijih procedura koje zahteva ozbiljna proizvodnja. Dalje, mislim da samo saradnjom i razmenom genetike mozemo unaprediti rasu i ostvarivati bolje rezultate u proizvodnji na celom EX-Yu prostoru. Molim vas, kao i sve kolege koji uzgajaju romanovsku rasu ovaca da spustite tenzije i da zakazemo jedno druzenje i odrzimo jedan kostruktivni sastanak. Slicnu organizaciju imaju Cesi i Slovaci, trebali bi nam posluziti kao dobar primer.
 
Nazad
Vrh