Startovanje motora u zimskom periodu

Kad već pomenu start sprej, izbegavati ga koliko god je moguće, ubija čelo klipa, video sam ih dosta koji su "probušeni" preteranom upotrebom spreja.
Daleko smo otišli od akumulatora, tako da će tema o paljenju sada biti posebna.
 
Da nije možda pogrešna upotreba, a ne preterana upotreba start spreja.
 
Evo slike sa mog Belorusa.
Unutar kabine:


Desna ručica služi za promenu položaja volana.
Leva - crvena ručica - služi za gašenje motora, i drugi kraj sajle završava ovde:


Dakle, na boš pumpi.

Ovako izgleda usisna grana neposredno nakon filtera sve sa grejačima:


ili malo bliže sam grejač na petrolej i spoj sa cevkom koja vodi iz filtera:


E sad... Ili sam glup, ili dekompresora nema...
confused-smiley-013.gif
 
PA VEC SAM NAPISAO DA TURBO TO NEMA NIJE VALJDA TVOJ TURBO
samo ti zatvori dovod vazduha iskljuci pumpu pritisni kvacilo i verglace mnogo brze.
sto se tice grejaca samo sipaj naftu i drzi taster da se ona zica dobro usija i onda verglaj.
 
Nije turbo, nego običan 82.1...

A ovo ostalo redovno radim prilikom paljenja pri hladnom vremenu i nema problema...

U svakom slučaju hvala na trudu i strpljenju. :ppozdrav:
Sada sam gledao crteže sa ruskog sajta, čiji si ti link postavio, i videh da je to potpuno drugačije postavljena usisna grana...
Ma nema veze, ionako nemam problema sa zimskim paljenjem.
 
branko ono bjelo sa ljeve strane posude sa dvije zice je davac (vakumski prekidac) koji pali lampicu u kabini koja pokazuje dal je filter zacepljen i ako je ispravan davac kadzacepis rukom filter lampica zuta treba da se upali
 
Mladene baš ću to ispitati ujutro.
Inače žuta lampa od grajača se pali kada pritisnem taster grejača a počne da treperi otprilike nekih 30 do 40 sec. nakon toga i to je znak da je grejač dovoljno zagrejan.
 
da li neko zna kako da upalim fergusona na guranje zimi posto nemam akumulator(nece dugo da upali na guranje) ::traktor1::
 
to sam mogo i ja da smislim,ali nema se. kupicu za oko 2-3 meseca kad zaradim. Kako sad da ga upalim bez ali da to bude brzo?
 
Teško ćeš ga upaliti na guranje :nono:, neka te neko povuče sa drugim traktorom.
 
moze i buca,vuk'o me komsija pre neki dan odma je upalio. problem je u tome sto sam ja izgubio kljuceve,moze li da se upali na alnaser?
 
Nazad
Vrh